Problem z obrotomierzem i prędkościomierzem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Problem z obrotomierzem i prędkościomierzem

Post autor: GRIZLI » wt mar 31, 2009 23:06

Cześć

Dziś zadzwonił do mnie kolega. Posiada Golfa Mk3 1.9TD AAZ. Od jakiegoś czasu ma problem z zegarami. Mianowicie nie działa mu prędkościomierz oraz obrotomierz, dodatkowo w tym czasie miga kontrolka ciśnienia oleju. Czasem gdy wjedzie w większą dziurę, wszystko wraca do normy ale tylko na chwilkę. Sprawdzał już wszystkie przekaźniki, bezpieczniki, kostki w skrzynce i zegarach. Niestety nic nie znalazł. Czy ktoś już miał podobny kłopot i znalazł przyczynę? Szukałem na forum ale takich objawów na raz, nie znalazłem. Osobiście stawiałbym na kostkę stacyjki i zasilanie zegarów ale może jest inna przyczyna ?


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » wt mar 31, 2009 23:41

jedno jest pewne jak nie działa obrotomierz to będzie palic się kontrolka oleju.



Awatar użytkownika
sosna232
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 21:57
Lokalizacja: kostrzyn / słońsk
Kontakt:

Re: Problem z obrotomierzem i prędkościomierzem

Post autor: sosna232 » wt mar 31, 2009 23:46

GRIZLI pisze:Cześć

Dziś zadzwonił do mnie kolega. Posiada Golfa Mk3 1.9TD AAZ. Od jakiegoś czasu ma problem z zegarami. Mianowicie nie działa mu prędkościomierz oraz obrotomierz, dodatkowo w tym czasie miga kontrolka ciśnienia oleju. Czasem gdy wjedzie w większą dziurę, wszystko wraca do normy ale tylko na chwilkę. Sprawdzał już wszystkie przekaźniki, bezpieczniki, kostki w skrzynce i zegarach. Niestety nic nie znalazł. Czy ktoś już miał podobny kłopot i znalazł przyczynę? Szukałem na forum ale takich objawów na raz, nie znalazłem. Osobiście stawiałbym na kostkę stacyjki i zasilanie zegarów ale może jest inna przyczyna ?
obrotomiez i km/h sa brane z alternatora sprawdzic styki...


“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”

“Żaden mężczyzna nie przyzna się, że jest kiepskim kochankiem lub kierowcą”

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 01, 2009 00:03

edzio pisze:jedno jest pewne jak nie działa obrotomierz to będzie palic się kontrolka oleju.
wcale nie
sosna232 pisze:i km/h sa brane z alternatora sprawdzic styki...
zdecydowanie nie

sygnał obrotomierz jest brany z alternatora z wyjścia W i on idzie do 10 pinu we wtyczce licznika o ile dobrze pamiętam. sprawdź przeczyść

sygnał prędkościomierza idzie z impulsatora w skrzyni i idzie do 27pinu we wtyczce licznika



Awatar użytkownika
sosna232
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 21:57
Lokalizacja: kostrzyn / słońsk
Kontakt:

Post autor: sosna232 » śr kwie 01, 2009 00:09

To_mas pisze:sygnał obrotomierz jest brany z alternatora z wyjścia
No to bieze tylko obroty tak?


“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”

“Żaden mężczyzna nie przyzna się, że jest kiepskim kochankiem lub kierowcą”

nowik100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 22, 2008 16:29
Lokalizacja: Lub

Post autor: nowik100 » śr kwie 01, 2009 00:58

jak masz mozliwosc sprawdz na innych zegarach, jezeli chodzi o obrotomierz to sygnal jest brany z alternatora a prodkosciomierz nie ma nic do tego



Awatar użytkownika
sosna232
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 21:57
Lokalizacja: kostrzyn / słońsk
Kontakt:

Post autor: sosna232 » śr kwie 01, 2009 01:21

nowik100 pisze:jak masz mozliwosc sprawdz na innych zegarach, jezeli chodzi o obrotomierz to sygnal jest brany z alternatora a prodkosciomierz nie ma nic do tego
a widzisz wiedzialem ze cos przekrecilem :P


“Gdyby Bóg lubił przedni napęd chodzilibyśmy na rękach”

“Żaden mężczyzna nie przyzna się, że jest kiepskim kochankiem lub kierowcą”

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » śr kwie 01, 2009 08:44

To_mas pisze:
edzio pisze:jedno jest pewne jak nie działa obrotomierz to będzie palic się kontrolka oleju.
wcale nie
możesz to wyjaśnic ? :blush:


tzn.coś więcej na temat swojej teori.Rozumiem ,że mamy 1-szy kwietnia , :grin:
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 08:49 przez edzio, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 01, 2009 09:53

sosna232 pisze:To_mas napisał/a:
sygnał obrotomierz jest brany z alternatora z wyjścia


No to bieze tylko obroty tak?
tak :)
edzio pisze:edzio napisał/a:
jedno jest pewne jak nie działa obrotomierz to będzie palic się kontrolka oleju.
wcale nie
możesz to wyjaśnic ? :blush:
oczywiście :bigok:
obrotomierz moze nie działać bo moze być gdzieś przerwany lub zaśniedziały przewód który jest za niego odpowiedzialny... czyli w tym wypadku wtyczka licznika pin10 do wejście W alternatora :)
nie wierzysz to wyciągnij wtyczke z wyjścia w alternatora i zobacz czy tez zaświeci ci kontrolka od ładowania :) bo wg mnie sygnał dal tej kontrolki jest brany z innego wyjścia alternatora(nie wiem którego :P)
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 09:54 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » śr kwie 01, 2009 10:39

Kolega edzio miał chyba na myśli kontrolke oleju, a nie ładowania. Ja w mk2 jak próbowałem podłączać obrotomierz to też na początku jak dotknąłem do wyjścia W w alternatorze to zapalała się kontrolka, ale potem gasła. Nie wiem czemu tak było


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f86b177823d6344f.html][img]http://images36.fotosik.pl/97/3c778fa531a46f39.jpg[/img][/url]
[b][url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5214b580d56b76b.html]Logo_VW_full[/url][/b]

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr kwie 01, 2009 11:05

mikrus99 pisze:Kolega edzio miał chyba na myśli kontrolke oleju, a nie ładowania.
mój błąd w takim razie :panna:
mikrus99 pisze:na początku jak dotknąłem do wyjścia W w alternatorze to zapalała się kontrolka, ale potem gasła. Nie wiem czemu tak było
dziwne troche



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Post autor: GRIZLI » śr kwie 01, 2009 18:56

To stało się nagle, jednocześnie przestały działać obrotomierz oraz prędkościomierz + zapaliła się kontrolka oleju. Czasem jak napisałem, przy dużym wstrząsie wszystko wraca do normy ale tylko na jakiś czas.


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

xyzzyx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 20:26
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: xyzzyx » śr kwie 01, 2009 20:42

Witam wszystkich jako że to mój pierwszy post :blush: . Do"GRIZLI"-miałem dokładnie taki sam(oprócz prędkościomierza) problem jak opisałeś. Przyczyną był jak ktoś wyżej napisał brak impulsów dla obrotomierza na styku"W" alternatora. Od styku tego idzie połączenie w postaci cienkiej płaskiej ścieżki miedzianej. W moim przypadku ścieżka ta była pęknięta. Po znalezieniu pęknięcia minuta pracy lutownicą i po problemie. Możesz najpierw sprawdzić czy przewód idący od złącza"W" nie jest przerwany. Trafia się że pęknie i to perfidnie, w izolacji(od drgań) przy samym konektorze i nie od razu jest to widoczne. Pozdrawiam.



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » śr kwie 01, 2009 20:52

sprawdz ładowanie aku najprawdopodobnie w krótkim okresie będziesz mieł problem z alternatorem, przypuszczam szczotki.90-% to szczotki altrnatora.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości