Szaleje silnik, kontrolki itd.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

titomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2009 23:05
Lokalizacja: Bełchatów

Szaleje silnik, kontrolki itd.

Post autor: titomek » wt mar 31, 2009 19:41

Golf mk3 1993 rok, 1.6 ABU.
Silnik skacze na obrotach, to nie są małe drgania ale od 500 do 4000 obrotów i to dość drastycznie, szaleją kontrolki, gaśnie i cuda się dzieją. Mam wrażenie ze dzieje się to gdy jest wilgotno. Objawy ujawniają się po zdjęciu nogi z gazu lub po naciśnięciu pedału hamulca.
Jest jeszcze taka kwestia że gdy już sie dzieje naprawdę źle to po samym przekręceniu kluczyka w stan zapłonu, pod maską chodzi krokowy, skacze coś pod kopułką i ogólnie wszystko szaleje.
Wymieniłem już świece, kable WN, kopułkę, palec, komputer, czujnik podciśnienia i czujnik temperatury.
Po skasowaniu błędów których pojawia się kilkaset nagle samochód jeździ dobrze, ale maksymalnie 1-2 dni, czasem dłużej.
I teraz tak, czy to może być cewka i przebicia na niej?? Słyszałem też o zaworku bezzwrotnym od serwa.
Wydaje mi się ze samochó tym gorzej chodzi im więcej błędów się narobi na komputerze. Czy ten zaworek lub cewka mogłyby dodawać błędy na komputerze przez co samochód stopniowo chodziłby coraz gorzej??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt mar 31, 2009 20:01

samochod nie chodzi zle z powodu nalapanych bledow tylko z powodu usterki
skasuj wszystkie blwdu jakie sa w pamieci a pozniej odczytaj to co zostalo i daj na forum to pomozemy
Ostatnio zmieniony wt mar 31, 2009 20:03 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



titomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 29, 2009 23:05
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: titomek » wt mar 31, 2009 20:06

To jak wyjaśnisz to ze nie chciał w ogołe chodzić gasł juz nawet na postoju iszalał a po skasowaniu błędów 1 dzień jeździł idealnie a po 3 dniach zaczeło się to samo ale stopniowo??

[ Dodano: 31 Mar 2009 20:06 ]
To jak wyjaśnisz to ze nie chciał w ogołe chodzić gasł juz nawet na postoju iszalał a po skasowaniu błędów jeździł idealnie a po 3 dniach zaczeło się to samo ale stopniowo??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt mar 31, 2009 20:12

blad to zapis informacji o wystapieniu usterki w jakims miejscu
usterka jest przyczyna atkiego zachowania auta a nie zapisany blad
wrzuc bledy jakie sa zapisane w pamieci sterownika to bedzie wiadomo co jest przyczyna



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 250 gości