[mk2] nowe oswietlenie

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » pn mar 30, 2009 22:24

Widzę spore zainteresowanie :) cieszę się...

prace nad lampami stoją w miejscu na razie... cały czas czekam na lampy do przodu - dopiero po skończeniu tych zajmę się tyłem - taka wisienka na torcie :)

co do kosztów za tył - zamknę się do 400 zł za komplet (bez elektroniki) zakupsy nie będą wielkie, reflektory, diody, blacha perforowana, folia przyciemniająca i wenecka... za dużo zdradzam trochę...

w miedzy czasie, zajęliśmy się oświetleniem deski rozdzielczej - diody w przełącznikach i nowe podświetlenie panelu nawiewu... w sumie koszt to 10 zł i to co było pod ręką właściwie... ;]

Obrazek

w środku czeka nas nowa lampka w suficie, diody w suficie i innych miejscach, jeszcze więcej elektroniki...

z pozostałych prac nad golferem...

większość z Was miała pewnie problemy z tylną wycieraczka.... oczywiście ja tez...
przeczytałem setki postów i dziesiątki topików na ten temat... ale takiego przypadku nie opisano w żadnym z nich...

zaczynam sprawdzać od tylu...
silnik nie działa, ale widzę ze nie odchodzą od niego żadne kable... poszperałem znalazłem wytyczne... podpinam ja...
nie działa...
sprawdzam kable przy niej, jeden jest UCIETY... łączę kabel sprawdzam
nie działa
kable miedzy buda a klapa... po stronie klapy zdejmuje gumę... kable stercza z gumy... dwa są połączone, cztery są przerwane... ale nie widzę ich w dziurze w klapie... szperam wyciągam po jednym, na każdym jest spinka, taka plastikowa z dwoma śrubkami... nic dziwnego... nie mam lutownicy wiec przykręcam kable pakuje je z powrotem i sprawdzam
nie działa
teraz zdejmuje gumę po stronie budy... to samo spinki i nie połączone kable... przykręcam sprawdzam
nie działa
no KU*&^ !!!!
czytam więcej postów, znajduję schematy... następny dzień... centralka z bezpiecznikami.. przekaźnik 72... może do wymiany... mam uniwersalny wsadzam na jego miejsce... nie działa.. aaaa!!!
poddałem się wtedy...
wczoraj znów się za to zabrałem... zdjąłem gumę z klapy polutowalem pozadnie wszystko, otworzyłem centralkę... sprawdza kable po kablu... okazało się ze z manetki kabel nie dochodzi do centralki... był zrobiony alternatywny system odpalania wycieraczki na jednym z wolnych miejsc na desce rozdzielczej... łącze oryginalnie... sprawdzam
nie działa !!!
nie wiem już gdzie szukać.. patrze na schemat... no wszystko jest... sprawdzam kable jeszcze raz.. od centralki do tylu działa wszystko... z manetki tez działa.. przekaźnik.. to na pewno przekaźnik... okazało się ze był w złym gnieździe... przełożyłem i EUREKA !!! działa...

MFA też już uruchomiony.... nie działa temp. Oleju... nie sprawdzałem jeszcze tego...

to samo było z przeciwmgłowym tylnym... włączanie go było podpięte alternatywnym miedzianym kablem z przełącznikiem bezpośrednio do żarówki... schematu do niego nie mam wiec w połowie działa to na oryginalnym obwodzie... ma może ktoś schematy (z opisami kolorów kabli i nr pinów do oświetlenia w mk2 ?)

lampy na przód będą w pierwszym tygodniu kwietnia dopiero... na razie przygotowujemy elektronikę pod całość... a jest tego trochę.. będę was updatowal :)

pozdro dla wszystkich. :okej:



kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Post autor: kogan77 » wt mar 31, 2009 07:07

Xabingo pisze:kogan77, masz może jakieś fotki jak to wyglądało?

uuuuuuuu - ciężko. Auto, o którym wspomniałem to Kadett C z 76 roku, a o aparacie wtedy nikt we wsi nie słyszał :grin:
Choć podobno wnuk sołtysa mówił, że jak Niemcy uciekali, to wśród tego sprzętu co w popłochu zostawili i aparat był :grin:



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt mar 31, 2009 15:59

zvir pisze:MFA też już uruchomiony.... nie działa temp. Oleju... nie sprawdzałem jeszcze tego...
Bo nie masz dodatkowego czujnika pewnie. Oryginalnie miałeś MFA czy dołożyłeś?

zvir, a czym jest podświetlana kontrolka zaciągniętego ręcznego?

A jak chcesz mieć zegary oświetlone diodami to luknij do tego tematu: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=217355


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » wt mar 31, 2009 17:21

Xabingo, MFA orginalnie byl... do tego golfa nie bylo nic dokladane... raczej odjemowane, teraz to naprawiam ;] ... albo kablek jest gdzies przerwany albo czujka zepsuta...

a i tutaj mnie masz.... nie wiem czym kontrolka recznego swieci... ale jezelis swieci to znaczy ze orginalnie...

co do zegarow to chyba zainwestuje w indygo.. z wlasnym wzorem... lepiej i zarazem taniej sie tego nie da zrobic...



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » wt mar 31, 2009 18:46

zvir pisze:co do zegarow to chyba zainwestuje w indygo.. z wlasnym wzorem... lepiej i zarazem taniej sie tego nie da zrobic...
Dobry pomysł, pewnie na Moman.pl będziesz zamawiał, czyż nie?


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » śr kwie 01, 2009 07:02

zvir pisze:co do zegarow to chyba zainwestuje w indygo.. z wlasnym wzorem... lepiej i zarazem taniej sie tego nie da zrobic...
I tu z kolegą się nie zgodzę :bajer: otóż da się wykonać świetne zegary stosując katodę UV i odpowiednio przygotowane tarcze zegarów, przerobiłem w ten sposób niejeden licznik i wiem co mówię. Koszt jest znacznie mniejszy a poza tym odpada problem z oświetleniem wskazówek (jak to jest w przypadku Indiglo) wystarczy je pomalować farbą fluorescencyjną, dziś postaram się wrzucić zdjęcia zegarów, które całkiem niedawno wykonałem. A tak w ogóle czekam niecierpliwie na postępy w pracach nad lampami tylnymi :bigok:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
zvir
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lut 21, 2009 20:16
Lokalizacja: Poznań, Gorzów
Kontakt:

Post autor: zvir » śr kwie 01, 2009 18:38

Dioda83, wstawisz te foty tutaj? zastanawialem sie nad tym... ale slyszlem opinie ze od UV bola oczy... wstaw foty... moze mnie przekonasz :)



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » śr kwie 01, 2009 21:34

Dioda83, nie mieszaj w głowie z tymi UV, bo każdy UV i UV aż wymiotować się chce... :grin:

zvir, bierz tarcze INDIGLO a nie jakieś "wieśniackie" przeróbki...
zvir pisze:ale slyszlem opinie ze od UV bola oczy
Zgadza się, więc bierz INDIGLO - to dopiero efekt...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw kwie 02, 2009 14:40

Xabingo pisze:a nie jakieś "wieśniackie" przeróbki...
...rozumiem to tak, że robota którą świetnie wykonuje Rydzu przy udziale tarcz od Gralik'a są wieśniackie...
to samo można powiedzieć o Indiglo, ciekaw jestem jak rozwiążesz problem oświetlenia wskazówek (czyżby dioda UV i wskazówki farbą czy może jednak będziesz przyglądał się w jakim położeniu znajduje się wskazówka zamiast patrzeć na drogę...) ja mam założoną katodę od 1,5 roku i jakoś bólu oczu nie czuję, a to z prostego względu, że światło emitowane z katody pada na papier (lub inny materiał), który wówczas "świeci" niebieskim kolorem, poza tym indiglo miałem już w swoich zegarach i przyznam, że to dopiero "dawało" po oczach mimo regulacji oświetlenia wnętrza. Oczywiście nie będę niczego nikomu narzucał, może gdyby zegary od Mk 2 miały tyle miejsca wewnątrz co Mk 3 pokusiłbym się o podświetlenie tarcz od spodu (tak jak to zrobił wspomniany Rydzu => http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 Wczoraj niestety nie bardzo miałem możliwość zrobienia i wrzucenia zdjęć, ale dziś to uczynię.
A do kolegi Xabingo mam propozycję, zaproponuj coś lepszego (od katody UV) i tańszego od Indiglo...


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1050
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Post autor: gibon.vw » czw kwie 02, 2009 14:52

dopiero teraz zacząłem obserwować ten project ... ale pomysł na lampy zacny czekam jak wszyscy chyba na efekt końcowy...


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » czw kwie 02, 2009 16:31

Dioda83 pisze:A do kolegi Xabingo mam propozycję, zaproponuj coś lepszego (od katody UV) i tańszego od Indiglo...
TYLKO INDIGLO!!!!!!
Ceną nie warto się kierować. Ja nie lubię tandetnych rzeczy, lepiej zapłacić 2 razy więcej.
A co do podświetlania wskazówki to moim zdaniem lepiej zastosować diodę - dodatkowy efekt.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw kwie 02, 2009 20:45

Xabingo pisze:Ja nie lubię tandetnych rzeczy
...nie rozumiem dlaczego podświetlanie katodą UV nazywasz tandetnym, równie dobrze to samo można powiedzieć o Indiglo...
Xabingo pisze:A co do podświetlania wskazówki to moim zdaniem lepiej zastosować diodę - dodatkowy efekt.
...czyli jak to rozumiesz? bo dla mnie to swoista jak to nazwałeś... tandeta...
A oto obiecane zdjęcia wykonanych w całości przeze mnie zegarów.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 20:49 przez Dioda83, łącznie zmieniany 2 razy.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
FisheR
...
...
Posty: 3579
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 22:40
Lokalizacja: Pelplin>Silent Hill
Kontakt:

Post autor: FisheR » czw kwie 02, 2009 21:02

nawet to wyglada :bajer: czyli podswietlenie jest katodą :chytry: a jak zrobiles zegarek :chytry: :chytry:


MK IV TDI 4MOTION :dol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pt kwie 03, 2009 06:42

Conscious pisze:nawet to wyglada :bajer: czyli podswietlenie jest katodą :chytry: a jak zrobiles zegarek :chytry: :chytry:
Tak tarcze są oświetlone katodą UV, a co się tyczy negatywu w zegarku to nie jest to żadną tajemnicą i było lansowane wielokrotnie na forum, choćby np. tu => http://forum.vwgolf.pl/vi...egatyw++zegarku


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości