Problem z VENTO 2.0 - gaśnie lub czasami nie pali_POMÓŻCIE!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DKwiatkowski

Problem z VENTO 2.0 - gaśnie lub czasami nie pali_POMÓŻCIE!!

Post autor: DKwiatkowski » śr wrz 07, 2005 16:04

Mam problem : mój venciak ma czasem taki czas że nie pali- czekam około 30 minut i juz jest wszystko wporządku. Zdarza się też ze pali i gaśnie. Sam już nie wiem co to jest. Jak macie jakies pomysły to piszcie. Z góry dziękówa!



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » śr wrz 07, 2005 17:21

Napisz jaki masz silnik, gaźnik, benzyna, diesel.Będzie łatwiej Ci pomóc.


Black

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 07, 2005 20:19

Masz zapewne 2,0 8V 115 KM z wtryskiem Digifanta. Nie tak prosto odpowiedzieć na pytanie co jest przyczyną Twoich problemów. We własnym zakresie sprawdź świece i kable zapłonowe, wszystkie kostki pod maską, obejrzyj wszystkie rury z układu zasysania powietrza czy szczelne, sprawdź klapke w przepływomierzu czy chodzi jak należy. A jak nic nie znajdziesz to VAG. Może być też pompa paliwa(za małe ciśnienie), brudny filtr paliwa i cholera wie co jeszcze. Ale generalnie nie masz się co załamywać bo jak sam nie dasz rady to każy zdolniejszy i lepiej wyposażony warsztat ci pomoże. Nie jest to jakaś szczytnie tajemnicza konstrukcja :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Misiek311
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pn cze 06, 2005 21:51
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Misiek311 » śr wrz 07, 2005 21:13

stawiam na mobilajzer albo czyjnik obrotów wołu ostatni miałem tak prztpadek w pasaloci ale klęknięty jest czujnik obrotów wału raz jest ok a potem czasami gaśnie
raczej masz klęknięty ten czujnik podłącz do VAG i zobacz



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr wrz 07, 2005 21:35

taa ja też miałem zepsuty czujnik obrotów wału korbowego (silnik ady) wszystko było po kolei podmieniane i sprawdzane, az został tylko ten czujnik, objawy miałem własnie takie jakDKwiatkowski podłączałem wilokrotnie pod vag i zadnych błedów.... bo czujnik psuł się tylko nieraz... i dopiero vag pokazał bład gdy auto zgasło samo podłaczone pod vaga (było to dopiero po 6 podłączeniu pod kompa) auto chodziło 1,5 godz. podłaczone pod kompa u mechaniora... i w koncu zgasło. po wymka jest wszystko ok/



Awatar użytkownika
Pragos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Pragos » czw gru 29, 2005 20:21

widze ze stary temat ale pisze bo wiem co jest /u mnie było to samo/
cewka z modułem do wymiany


Driver wanted!!!

DKwiatkowski

Post autor: DKwiatkowski » czw gru 29, 2005 20:35

dzięki Pragos, już zrobione



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » czw gru 29, 2005 21:29

PANOWIE U MNIE TEZ CZASEM GASNIE MAM SILNI 2E I TU PRZECZYTAŁEM ZE TO MOZE BYC CZUJNIK WALU KORBOWEGO -CEWKE ZMIENILEM NA NOWA BO MI PADLA -autko mi gasnie jak np. podjezdzam do skrzyzowania wciskam sprzeglo i KAPUT CZY TO TEN CZUJNIK MOZE GO WYMIENIC??????!!!!!!!!!



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » czw gru 29, 2005 21:40

krzysiek1980 pisze:PANOWIE U MNIE TEZ CZASEM GASNIE MAM SILNI 2E I TU PRZECZYTAŁEM ZE TO MOZE BYC CZUJNIK WALU KORBOWEGO -CEWKE ZMIENILEM NA NOWA BO MI PADLA -autko mi gasnie jak np. podjezdzam do skrzyzowania wciskam sprzeglo i KAPUT CZY TO TEN CZUJNIK MOZE GO WYMIENIC??????!!!!!!!!!
silnik 2E nie ma czujnika wału, mają go nowsze GTI - silniki ADY, AGG, czasem nowa cewka moze sie psuć... miałem tak już kiedys. sprawdz jeszcze czujnik halla



krzysiek1980
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 19:07
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: krzysiek1980 » czw gru 29, 2005 22:04

CZY I JAK MOZNA SPRAWDZIC PRAWIDLOWOSC DZIALANIA CZUJNIKA HALLA



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt gru 30, 2005 00:09

DKwiatkowski pisze:dzięki Pragos, już zrobione
No ale napisz co było uwalone. Uczymy sie tutaj no nie?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
torreto4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: torreto4 » pt gru 30, 2005 16:51

krzysiek1980 pisze:PANOWIE U MNIE TEZ CZASEM GASNIE MAM SILNI 2E I TU PRZECZYTAŁEM ZE TO MOZE BYC CZUJNIK WALU KORBOWEGO -CEWKE ZMIENILEM NA NOWA BO MI PADLA -autko mi gasnie jak np. podjezdzam do skrzyzowania wciskam sprzeglo i KAPUT CZY TO TEN CZUJNIK MOZE GO WYMIENIC??????!!!!!!!!!
U mnie jest to samo ale tylko to sie dzieje jak jade na gazie ( silnik ADY ), czy to czujnik wału?


Torreto

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pt gru 30, 2005 17:01

Tak sie dzieje jak wlot powietrza jest skierowany do przodu pojazdu i mieszanka lpg-powietrze, jest za uboga bo rozwiewa ja wlatujace powietrze. Wystarszy przerobic ten wlot- jakies kolanko wstawic lub rurke zeby powietrze swobodnie wpywalo a nie bylo wpychane sila pedu auta :) na bok lub ze spodu lub z komory silnika a nie bezposrednio z przodu

To tak troche lopatologicznie :)



Awatar użytkownika
torreto4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 20:48
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: torreto4 » pt gru 30, 2005 17:06

Ale byłem u gazowników i ustawial i programowal, to mieszanka powinna byc dobra.


Torreto

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 552 gości