Jaki olej, bardzo proszę o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » czw gru 29, 2005 11:03

zgadzam sie z przedmowca w zupelnosci



Awatar użytkownika
Snajper3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pn gru 26, 2005 16:01
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re:

Post autor: Snajper3 » czw gru 29, 2005 18:46

Pamiętaj że jeśli samochód ma duży przebieg to zalanie go dobrym olejem jeszcze jak tam ktoś pisał ze środkami czyszczącymi to największy błąd, znam dużo przypadków że nalali np Mobila półs. i silnik był do remontą bo stracił moc ,bo olej wypukał wszelki ogar który chronił przejechany silnik przed spadkiem kompresji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw gru 29, 2005 19:22

Okrzyczycie mnie pewnie ale zawsze odkąd wszedł na rynek używam Lotosa. Do starej Jetty która u następnego właściciela ma już najechane 350 tys. mineralny( 250 tys na lotosie), teraz do Vento 2.0 z przeb. 250 t. półsyntetyk Lotosa (100 tys na lotosie), do GTI żonki też z przebiegiem 250 tys. również Lotos - od 20 tys. Nic złego nie zauważyłem. Może na Lotosie te auta zrobią po 500 tys., an Mobilu zrobiłyby po milionie. Tylko co mnie to obchodzi. Wcześniej skorodują. W każdym razie lałbym półsyntetyk firmy na jaką kogo stać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pt gru 30, 2005 17:38

znajomy nalal na jedna zmiane mineral lotosu (do e30) i cos mu sie troszke pogorszylo, tj musial dolewac litr co 2000, silnik zaczac ciec i zamiast kolejnej zmiany oleju zmienil silnik. z tego co piszesz to o twoich autach to moze mial pecha, na jakis gorszy trafil, ale dla mnie to juz wystarczajacy argument. mineral elfa kosztuje 70-85 zlotych, a orlen/lotos 45-60, wiec dla mnie to chyba zadna oszczednosc praktycznie, jeden lepszy wypad z kumplami do pubu. wiec wole piwko w domu wypic i sie nie martwic czy silnik mi pojezdzi czy akurat w losowaniu nie padlo na moj silniczek. pozdrawiam



wara99

Post autor: wara99 » pt gru 30, 2005 18:59

paulox pisze:astępnym razem wleję Valvoline MaxLife 10W40 bo podobno do większych przebiegów jest "idealny".
tez slyszalem o tym oleju duzo dobrego to by bylo rozsadne przy tym przebiegu .Napewno ci silnika nie rozszczelni apropo lotosu to krytyka jest zbyt ostra bo to wcale nie jest zly olej . Najlepiej zapytac warsztat gdzie robią silniki i tam mozna sie duzo dowiedziec jaki syf zostaje po olejach który jest zachwalany , a w jakiej jest czystosci po olejach który wiekszosc krytykuje.

Rozmawialem z gosciem co sprzedaje oleje i powiedzial ze jezeli mobil 10w 40 kosztuje gdzies 75zl 4l to zyczy szczescia ze to oryginal bo mobil kosztuje w hurcie cos pob\nad 90zl .



tongpo22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 31, 2005 11:04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tongpo22 » sob gru 31, 2005 11:41

a jak sprawdzic jaki ma obecnie olej czy mozna go jakos rozpoznac, czy w ksiazće serwisowej powinno pisac?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 452 gości