nie dmucha na nogi mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

nie dmucha na nogi mk3

Post autor: SAMO » wt gru 27, 2005 18:17

witam i mam pytanie co może byc przyczyna że jak nastawie pokrętło regulacji nawiewu na tułów i nogi to od strony nóg zero nawet na 4 nic nie leci szczególnie że dzisiaj zmieniłem pyłek i dmucha spoko tak sama jest jak nastawie na szybe w centralnej cześci ok po bokach słabiutko thx



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt gru 27, 2005 18:27

ale wogole zmienia Ci sie nawiew jesli zmieniasz pozycje pokretla?? jesli nie to moze linka z pancerzykiem Ci spadla i nie zmienia Ci pozycji nawiweu

jesli zmienia to moze kanaly dolotowe sie zapchaly lub jakos wypadly i nie przekazuja powietrza.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » wt gru 27, 2005 18:41

musisz wyjac pokretła od regulacji nawiewów i zobaczyc czy wszystkie linki masz podłaczone. ewentualnie jezeli ktos sie juz tam bawil w zmiane podświetlenia mógł pomieszac linki pozakładac nie na swoje miejsce i taki bedzie tego efekt


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » wt gru 27, 2005 19:10

przy pokretłach nikt nic nie robiłprzynajmniej ja nie wiem a jesli chodzi o kanały dolotowe to łatwo sie do tego dostac i posprawdzac szczególnie chodzi mi o nogi pewnie gdzies ida tekanały od nagrzewnicy?


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » wt gru 27, 2005 19:23

a jak krecisz tym pokretlem od sily nawiewu 01234, konkretnie miedzy 0 a 1 czy rozłacza ci nawiew kabina komora silnika ?
krec tym pokretłem i i zajzyj od strony pasazera pod nogami kolo silniczka od nawiewu powinienes zobaczy ruszajacy sie koniec linki ktory steruje nawiewem z zwenatrz do wewnatrz auta


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » wt gru 27, 2005 19:27

jak jest na zero delikatnie czuc lecące powietrze ale jutro sprawdze to co pisałes i zobaczymy bo ciemnawo teraz ale dzieki pozdrawiam :-)


http://inos.int.pl/zanim-napiszesz/
PAY ATTENTION WHEN YOU'RE DRIVE!!
http://www.youtube.com/watch?v=dMXkinfyV8k

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » wt gru 27, 2005 19:38

moze to ci cos pomoze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw gru 29, 2005 09:40 przez michas28, łącznie zmieniany 2 razy.


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » wt gru 27, 2005 23:46

Mój ojciec coś podobnego miał i mu się nie otwierała rura dolotowa powietrza na nogi i wystarczyło tylko rozebrać trochę i spryskać WD :D oliwką :) :pub:



MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » śr gru 28, 2005 00:15

Sluchaj, mialem identyczny problem. Przy ustawieniu nawiewu na tulow i na nogi, na nogi nie lecialo nic. Na bank wylamala Ci sie blokadka trzymajaca pancerzyk linki z tylu na tymi pokretlami.

Rozkrec sobie przednia konsole pod radiem, to tylko pare srubek, tylko musisz je znalezc.:) Napewno trzeba popielniczke wyjac i chyba zaslepke gniazda diagnostycznego. Cale ustrojsto powinno sie dac lekko wysunac do przodu tak zebys widzial linki. Obejrzyj dokladnie linki przy tym pokretle, ktore Cie interesuje. Prawdopodobnie, pancerzyk jednej z nich chodzi razem z samym cieglem i jak sie juz raz to cieglo wyciagnelo to juz nie wroci do pancerzyka bo ten nie jest zablokowany.

Jesli znajdziesz brakujacy kawalek plastiku i blokadke to sobie sklej poxipolem. Ale raczej nie znajdziesz, wiec zamocuj pancerzyk do czegos, np do drugiej linki mala opaska zaciskowa lub po prostu drutem jakims. Dla testu juz na porozkrecanym ustrojstwie przytrzymaj pancerzyk i wsun do niego cieglo, od razu powinno zaczac wiac na nogi.

To Ci zajmie z 15 minut. Sprawdz to zanim zaczniesz rozbrajac caly nawiew bo to koszmarnie zmudna robota a przyczyna najprawdopodobniej jest taka jak pisalem, czyli banalna :) Tak jak mowilem u mnie objawy byly identyczne, wiec mam nadzieje, ze u Ciebie to tez tylko to.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » śr gru 28, 2005 00:30

czyli potwierdzacie to co pisalem na poczatku :)

tylko uwazaj przy rozbieraniu i wyciaganiu panela bo te uchwyty pancerzykow sa strasznie lamliwe :/ (wiem ze kropelka miala problemy ze zlapaniem tego) potem deliktanie zloz spowrotem zeby przypadkiem nie wyleciala ta lub inna


ps. sposob rozebrania tego panelu masz w poradach w FAQu w poradzie dot zmiany podswietlenia licznika i pokretel nawiewu


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » śr gru 28, 2005 07:38

MarcinM pisze:Sluchaj, mialem identyczny problem. Przy ustawieniu nawiewu na tulow i na nogi, na nogi nie lecialo nic. Na bank wylamala Ci sie blokadka trzymajaca pancerzyk linki z tylu na tymi pokretlami.

Rozkrec sobie przednia konsole pod radiem, to tylko pare srubek, tylko musisz je znalezc.:) Napewno trzeba popielniczke wyjac i chyba zaslepke gniazda diagnostycznego. Cale ustrojsto powinno sie dac lekko wysunac do przodu tak zebys widzial linki. Obejrzyj dokladnie linki przy tym pokretle, ktore Cie interesuje. Prawdopodobnie, pancerzyk jednej z nich chodzi razem z samym cieglem i jak sie juz raz to cieglo wyciagnelo to juz nie wroci do pancerzyka bo ten nie jest zablokowany.

Jesli znajdziesz brakujacy kawalek plastiku i blokadke to sobie sklej poxipolem. Ale raczej nie znajdziesz, wiec zamocuj pancerzyk do czegos, np do drugiej linki mala opaska zaciskowa lub po prostu drutem jakims. Dla testu juz na porozkrecanym ustrojstwie przytrzymaj pancerzyk i wsun do niego cieglo, od razu powinno zaczac wiac na nogi.

To Ci zajmie z 15 minut. Sprawdz to zanim zaczniesz rozbrajac caly nawiew bo to koszmarnie zmudna robota a przyczyna najprawdopodobniej jest taka jak pisalem, czyli banalna :) Tak jak mowilem u mnie objawy byly identyczne, wiec mam nadzieje, ze u Ciebie to tez tylko to.
dobrze mówi miałem to samo


http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ES_250/78761

Awatar użytkownika
michas28
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: śr sty 19, 2005 19:06
Lokalizacja: Bialystok
Kontakt:

Post autor: michas28 » śr gru 28, 2005 10:22

to jest ta linka o ktorej pisalem nie musi nic rozkrecac wystarczy ze reka przesunie to ciegło kolo silniczka i sprawdzi czy to jest to


Gdy jesteś smutny to pomyśl że kiedyś byłeś najszybszym plemnikiem

Awatar użytkownika
SAMO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: pt lis 18, 2005 14:48
Lokalizacja: BIAŁYSTOK
Kontakt:

Post autor: SAMO » czw gru 29, 2005 12:34

dzieki wszystkim teraz zauważyłem że dopiero jak nastawie nawiew na szybe to wtedy leci tez powietrze na nogi tak jak jest to juz w nowszych vw ;) ale posprawdzam to co pisaliście jeszcze raz thx pozdrawiam



Awatar użytkownika
h2o
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob mar 12, 2005 10:34
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: h2o » czw gru 29, 2005 13:28

To ja sie podłaczę. Mi z kolei nie dmuchaja dwa środkowe nawiewy. Kiedy daje na tułów boczne dmuchają rewelacyjnie, a te środkowe dość mizernie, albo wcale. Na innych ustawieniach nie sprawdzałem, w każdym bądź razie ze środkowymi cos sie dzieje. Co to może być? Wiecie może?

pozdrawiam i cekam na odpowiedzi



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 639 gości