Lista Turbiny od Karambola--- nowa cena 900zł

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Lista Turbiny od Karambola--- nowa cena 900zł

Post autor: CrocodileReggae » śr mar 25, 2009 14:58

A ja mam dobre wieści…

Trochę porozmawiałem z Karambolem…
http://www.autokarambol.pl/
…na temat turbin i udało się wynegocjować zniżki na turbiny dla forum golfa…
Co do dmuchawek – obecnie Karambol posiada mega maszyny i to co wypuszcza z pod swojej ręki jest wysokiej jakości. Dużo osób z forum śmiga na hybrydach od niego.
Kupując za moim pośrednictwem masz rabat – w sumie całkiem spory…
Sprawa wygląda tak:(ceny po renegocjacjach do odwołania)

wszystkie turbiny bez kolektora to jest z wirnikami:
arl,gt 17/20,18/20 1100 zł detal ------ lista 900 zł
gt 18/22 detal 1200 zł------------------lista 900 zł
z kolektorem arl detal 1100 zł --------lista 900 zl
pozostałe detal 1400 zł ---------------lista 900 zł


Takich cen jeszcze nie było... ale są! Do odwołania...

Korzystając z rabatu - starą sprężarkę odsyłasz mi...
Turbina jest wysyłana niezwłocznie, zaraz po tym jak stwierdzę wpłatę na konto (info pw)
Dla ścisłości koszt wysyłki 30zł - firma: Kolporter - dostawa następnego dnia
-------------------------------------------------------------------------
Montaż turbiny w MR Motors (Mineralna 26 tel.-608 117 153)- kosztuje 350 zł – czyli tanio i pewnie (wypalali mi kolektor ssący – zuch chłopaki – szybko, sprawnie…) Obok jest Rogalotti więc można się umówić od razu na strojenie.
------------------------------------------------------------------------
W połączeniu z wtryskami od cowboya… (jest sporo osób na forum, które potwierdzi ich wysoką jakość)
BOSCH 216:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=198671
FRATELLI BOSIO 230:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222672
-------------------------------------------------------
i dobrym intercoolerem i wydechem
Rozmawiałem z Wojtkiem z EL-TEC
http://www.el-tec.pl/
ul. Grunwaldzka 28, 05-820 Piastów
Ustaliłem z nim wstępnie 10% zniżki na wszystko – czyli kompletne customowe wydechy, intercoolery, końcówki, układy dolotowe, kolektory,strumienice, rozpórki… i montaż.
Być może zrobią IC w seryjne miejsce - do mniejszych modyfikacji.
Jak będzie zainteresowanie to zniżka będzie większa. Atakowałem 20 %... - może jak się większa liczba osób zgłosi...
---------------------------------------------------------------------------
Albo oferta silvercrostuning
www.silvercrosstuning.com


Ceny dla nas:
Intercooler L - 550zł
Intercooler S - 400zł
---------------------------------------------------------------------------
Można kosić z pod świateł…
Jeśli ktoś czegoś potrzebuje proszę się wpisywać na listę - i dopisać na co jest zapotrzebowanie
Ostatnio zmieniony pt kwie 24, 2009 22:42 przez CrocodileReggae, łącznie zmieniany 5 razy.


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr mar 25, 2009 15:26

CrocodileReggae pisze:W połączeniu z wtryskami od cowboya… (jest sporo osób na forum, które potwierdzi ich wysoką jakość)
BOSCH 216:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=198671
FRATELLI BOSIO 230:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=222672
no ja dodam, że na 216 to ceny są juz po upustach dla forumowiczów - pisałem wielokrotnie ceny detal w BOSCHU :)
na 230 planuje jeszcze jakieś rabaty jak się zacznie tego sprzedać chociaż 1/3 tego co 216stek
oferuję też przeróbkę pompowtrysków :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=227499

jeżeli się w tym temacie urodzi jakiś zakup grupowy (np 5 kompletów hybrydek) to jeszcze moge dać dodatkowe 10% upustu :) lub dogadywać się za każdym razem - cena koncówek zalezy w dużej mierze od kursów

jestem również na etapie rozeznania cen na NOWE turbiny od 170 tek i ARL - potrzebuje numery części producenta :) oraz na NOWE pompy 11

kiedyś rozmawiałem z Bogdanem na temat przeróbki pompy na 11 to zeznał coś koło 950 PLN - tłoczek z pompy Renault po profi regeneracji, nie wiem jak z falą - moge podpytać
CrocodileReggae pisze:Rozmawiałem z Wojtkiem z EL-TEC
http://www.el-tec.pl/
ul. Grunwaldzka 28, 05-820 Piastów
Ustaliłem z nim wstępnie 10% zniżki na wszystko
możesz podać jakieś oreintacyjne ceny za orurowanie do FMIC-a lub wydech ?
CrocodileReggae pisze:Montaż turbiny w MR Motors (Mineralna 26 tel.-608 117 153)- kosztuje 350 zł – czyli tanio i pewnie (wypalali mi kolektor ssący – zuch chłopaki – szybko, sprawnie…) Obok jest Rogalotti więc można się umówić od razu na strojenie.
z tego co widać dla forumowiczów Rogal daje juz upusty - bo wątek o grupowym chipowaniu to never ending story :)



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lista Turbiny od Karambola, Wydechy i INTERCOOLERy - EL-

Post autor: Szumal » śr mar 25, 2009 16:00

CrocodileReggae pisze:A ja mam dobre wieści…

Dużo osób z forum śmiga na hybrydach od niego.
z kolektorem arl detal 1100 zł --------lista 900 zl

i dobrym intercoolerem i wydechem
Rozmawiałem z Wojtkiem z EL-TEC
Być może zrobią IC w seryjne miejsce - do mniejszych modyfikacji.
Ja jeżdze na hybrydzie od karambola i poki co jest git - dosyć głośno pracuje na zimnym oleju i piszczy na biegu jałowym ale widać tak musi być bo ładuje jak zła. Płaciłem bez zniżki jak w detalu 1100 zł wiec wszystko sie zgadza.

Co do EL-TECA to molestuje go o dorobienie customowego SMICa w miejsce serii i sprawa wyglada niezbyt ciekawie - dałem mu projekt, wymiary, obgadałem sprawe ale nie może znaleźć odpowiednio grubego rdzenia. Jeżeli chodzi o FMICi i dorabianie wydechów to firma nie odwala maniany - z czasów jak jeździłem CRXem pamiętam jak robili wydechy dla HondaWaWa i chłopaki mieli na nich kosmiczne przyrosty i byli mega zadowoleni. Niestety jakość jest w cenie i EL-TEC jest generalnie drogi.

BTW może ma ktoś namiary informacje wie gdzie dostać grube rdzenie do chłodnicy powietrza w przedziale 12-15 cm? Bo tak naprawde tylko to blokuje mój project custom SMICA...

Crocodille - słowa uznania za aktywną działalność na rzecz użytkowników naszego forum :pub:
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 16:04 przez Szumal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » śr mar 25, 2009 16:15

Szumal pisze:Co do EL-TECA to molestuje go o dorobienie customowego SMICa w miejsce serii i sprawa wyglada niezbyt ciekawie
Szumal pisze:BTW może ma ktoś namiary informacje wie gdzie dostać grube rdzenie do chłodnicy powietrza w przedziale 12-15 cm?
Szumal - będzie kilka osób na liście - znajdą się rdzenie... Taką mam nadzieję...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » śr mar 25, 2009 16:43

CrocodileReggae pisze:Montaż turbiny w MR Motors (Mineralna 26 tel.-608 117 153)- kosztuje 350 zł – czyli tanio i pewnie
czy ta cena obejmuje montaż każdej turbiny?? masz na ten temat informacje? Chodzi mi tutaj konkretnie o Gt2256V, tam jest troche rzezby, doprowadzenie i spust oleju, DP, kolektor, flansza
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 16:44 przez Matijas, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » śr mar 25, 2009 16:44

CrocodileReggae pisze:
Szumal pisze:Co do EL-TECA to molestuje go o dorobienie customowego SMICa w miejsce serii i sprawa wyglada niezbyt ciekawie
Szumal pisze:BTW może ma ktoś namiary informacje wie gdzie dostać grube rdzenie do chłodnicy powietrza w przedziale 12-15 cm?
Szumal - będzie kilka osób na liście - znajdą się rdzenie... Taką mam nadzieję...
Obyś miał racje ale to nie jest takie proste. Rdzenie takiej grubości są bardzo nietypowe i cieżko je dostać. Byłem w kilku firmach i pytałem się o dorobiebie takiego SMICa i w każdej najwiekszym problemem było załatwienie rdzenia tej grubości.
Znalazłem co prawda jedną firme która mogła mi to wykonać ale cena 1300 zł za taki SMIC odstraszała...

Ilu chętnych byłoby na coś takiego? Wpisywać się na liste to może powalcze jeszcze gdzie indziej. Cena jakieś 1000-1300 pln max. Taki SMIC sprawdza się do mocy rzędu 170-180 koni, później to juz tylko FMIC. Temperatura w dolocie przy doładowaniu rzędu 1,5 bara i temp otoczenia 25-30 stopni nie powinna przekroczyć 60 stopni ( dla porównania na serii może to być nawet ponad 100 stopni ).
Zaletą jest bardzo prosty montaż i brak głębszej ingerencji w układ dolotowy silnika czyli jednym słowem odpada rzeźbienie spawanie i ciecia w zderzaku.
Ostatnio zmieniony śr mar 25, 2009 16:47 przez Szumal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » śr mar 25, 2009 16:45

pozostałe detal 1400 zł ---------------lista 1100 zł
czyli seryjne? pytam o GT2256V, ceny za nowe?


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
CrocodileReggae
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 882
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CrocodileReggae » śr mar 25, 2009 16:57

Matijas pisze:czyli seryjne? pytam o GT2256V, ceny za nowe?
po części nowe... generalnie to taka poprawiona fabryka...
turbo z doświadczeniem - tak to ujmę
Szczegółowe pytania kierujcie bezpośrednio emailem do karambola... a to czego się dowiecie zamieszczajcie w wątku...


www.gustavo.pl najlepsza kawa w Puławach :)
AHF: 142KM 325Nm AWX: 171KM 378Nm CAYC: 160KM 313Nm by Rogalotti
www.rperformance.pl

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » śr mar 25, 2009 17:04

CrocodileReggae pisze:
Szumal - będzie kilka osób na liście - znajdą się rdzenie... Taką mam nadzieję...
Ja się też piszę na takiego smic'a tylko zaznaczam że mam spryskiwacze :(

Aligator robił takie ale spryskiwacz chaczył o niego i nie było go jak założyć - w razie czegoś mogę zwymiarować wszystko.

Obrazek



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » śr mar 25, 2009 17:19

No ja własnie ja wzoruje się na tym SMICu wiec niestety nie bedzie pasowal do golfów ze spryskiwaczami. Do golfów ze spryskami trzeba by zwymiarować dokładnie miejsce pod zderzakiem i zrobić oddzielny projekt z uwzględnienem mniejszej ilości miejsca na montaż.



Franek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 19, 2006 23:12
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Franek » czw mar 26, 2009 00:26

Szumal, Korfanty co do customowego SMIC zapytajcie tutaj: http://www.valdi-chlodnice.w8w.pl/
Pisałem do nich jakis czas temu, wyslalem fotki i wycenili CSMIC na 900zł.



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » czw mar 26, 2009 00:40

Franek czy oni przy Puławskiej gdzieś nie mają warszatu, chyba na Racławicka 9? Jak tak to radzę uważać na gościa z firmy Konarski Chłodnice - zrobił mi FMIC do Leona - musze przyznać, że naprawdę porządnie i w dobrej cenie. Za jakiś czas dla kolegi zamówiłem drugi - miał mieć rdzeń 50 mm dłuższy (kolega nawiasem mówiąc z White Stoku ;) ). Cenę umówiliśmy, czekam na odbiór, a przy odbiorze zamiast 700 jest 900 zł. Pytam jak to - projekt znaliście, wycena była więc w czym problem? Oni nie będą pracować za darmo :evil:
Więc mimo, że projekt był mojego autorstwa pacjent mi odpowiada, że nie muszę odbierac, a on sprzeda na Allegro. Chcąc nie chcąc odwróciłem sie na pięcie i sobie poszedłem bo takich numerów nie znoszę.
Kolega ostatecznie założył FMIC z Ibizy BPX...
Ostatnio zmieniony czw mar 26, 2009 00:41 przez jaro4444, łącznie zmieniany 2 razy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Franek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 19, 2006 23:12
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Franek » czw mar 26, 2009 00:55

jaro4444 pisze:Franek czy oni przy Puławskiej gdzieś nie mają warszatu, chyba na Racławicka 9? Jak tak to radzę uważać na gościa z firmy Konarski Chłodnice - zrobił mi FMIC do Leona - musze przyznać, że naprawdę porządnie i w dobrej cenie. Za jakiś czas dla kolegi zamówiłem drugi - miał mieć rdzeń 50 mm dłuższy (kolega nawiasem mówiąc z White Stoku ;) ). Cenę umówiliśmy, czekam na odbiór, a przy odbiorze zamiast 700 jest 900 zł. Pytam jak to - projekt znaliście, wycena była więc w czym problem? Oni nie będą pracować za darmo :evil:
Więc mimo, że projekt był mojego autorstwa pacjent mi odpowiada, że nie muszę odbierac, a on sprzeda na Allegro. Chcąc nie chcąc odwróciłem sie na pięcie i sobie poszedłem bo takich numerów nie znoszę.
Kolega ostatecznie założył FMIC z Ibizy BPX...
Nie wiem dokladnie czy to oni maja zaklad na Puławkiej, znalazlem ta firme zadzwonilem i sie tego podjeli. Dzieki Jaro za info, jesli to ten zaklad to trzeba na nich uwazac.



Awatar użytkownika
Szumal
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szumal » czw mar 26, 2009 08:44

Potwierdzam doświadczenia Jaro z panem Konarskim. Bylem u niego jakoś na początku roku w Warce ktorejś soboty i rozmawiałem z sekretarką bo jego nie było - pani była miła zostawiłem projekt powiedziała ze bedzie to kosztować mniej niż 700-800 zł ale zadzwonić jeszcze w pon i potwierdzić. I zadzwoniłem w pon odbiera chyba caly ten Konarski i mowi ze 1200 zł netto jak na fakture to plus VAT. Wiec mowie ze mialo byc troche taniej a on na to ze jest tyle taniej nie bedzie i jak mi sie nie podoba to koniec rozmowy. No to podziekowałem za wspolprace.
Ale ta firma Valdi to nie Konarski wiec sprobuje do nich uderzyć. Dzieki za podpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości