Jak wymienic pasek wieloklinowy oraz lampka oleju.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Krzysiek2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 23, 2009 16:33
Lokalizacja: Lublin

Jak wymienic pasek wieloklinowy oraz lampka oleju.

Post autor: Krzysiek2 » pt mar 20, 2009 19:40

Ostatnio urwał mi się pasek klinowy lecz towarzyszy temu od tamtej pory migająca lampka oleju. Dlatego pytanie jak jak w temacie, w jaki sposób mam to zrobić ?
Silnik to 1.9 TD 75KW z napinaczem bez klimatyzacji.
Jak zauważyłem założenie paska jest niby proste luzuje śrubę alternatora i nakładam pasek ale do nałożenia muszę zdjęć inny pasek (chyba od wspomagania) i z tym mam problem...
Powiedzcie jak to mam zrobić bo nie chcę nic zepsuć :P kupiłem pasek 6PK923 lecz mam wątpliwość czy to dobra długość, niestety poprzedni pasek zaginął w akcji więc nie mam porównania. Co do tej lampki oleju, cały czas miga. Faktycznie gdy sprawdziłem olej było go za mało, ale uzupełniłem go i nadal miga. Ostatnio moje GTD niestety zakopało się w błocie i zawisło na silniku że musiał go ciągnik wytargać z tego bagna czy mogło mieć to wpływ na smarowanie lub coś innego że ta lampka się świeci?
Ostatnio zmieniony pn mar 23, 2009 09:06 przez Krzysiek2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bulek888
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: bulek888 » pt mar 20, 2009 20:51

Witaj,
co prawda sam nie wymieniałem tego paska ale byłem przy tym jak robił to mechanik.
Zabierz się do tego od dołu. Tam znajdziesz śrubę napinającą pasek od wspomagania, odkręcasz i jest to podobna procedura jak przy zdejmowaniu paska z alternatora. Ogólnie cała operacja jest banalna ale łatwiej według mnie wykonać ją od dołu.
Jeżeli chodzi o tą lampkę oleju to może przy strzale paska czujnik oleju padł. (to jest tylko hipoteza czysto teoretyczna.)



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pt mar 20, 2009 22:06

Krzysiek2 pisze:Co do tej lampki oleju, cały czas miga.
Mi też migała po urwaniu paska więc to chyba norma :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » pt mar 20, 2009 22:50

Jak miałem MK3 i nie ładował mi alternator to tez migała lampka od oleju więc chyba jest jakoś połęczona z układem ładowania


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

goryl3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt sty 13, 2009 21:57
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: goryl3 » sob mar 21, 2009 09:48

Ja ostatnio wymienialem ten pasek, musisz poluzowac alernator, jedn sruba jest pod nim druga jest nad nim, musisz tez poluzowac sruby od pompy wspomagania (to na dole z cienkim paskiem, tez 2 sruby), pompe wspomagania bedziesz musial poklepac mlotkiem przze drewienko bo onaa trzyma sie nawet odkrecona, pod alternatorem masz sprezzyne ktora ci go podnosi do gory i napina wiec przy zakladaniu paska trzeba altka nacisnac w dol. Ja sobie do tego zdjalem kolo bo jeszcze sprawdzalem srube kółka na wale.

PZDR



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości