Sony, Alpine czy moze cos innego?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Sony, Alpine czy moze cos innego?

Post autor: marcin999 » śr mar 18, 2009 22:11

Witam

Mam mały problem nie wiem jakie radio wybrać do swojego bolidu.
Myślę nad Sony MEX-BT3600, ale im więcej czytam na forach ca tym wieksze mam watpliwosci wszędzie tylko alpine i właściwie to nic innego.
Czy w rzeczywistości jest az taka przepasc miedzy sony a alpine?

Chciałbym zeby to radio niezle grało no i miało troche możliwości np. usb i bluetooth.
Z tego co patrzylem to w cenie soniaka czyli 500zł ciezko cos wybrac z alpine o podobnych parametrach.
Natknałem sie jeszcze na cos takiego Kenwood KDC-BT8141U warte uwagi?
Dzieki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
rafalkdp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 00:12
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: rafalkdp » czw mar 19, 2009 20:51

Pioneer - miałem kiedyś ok. 4 lat temu jeszcze na CD i ładnie to grało. Następnie Sony na MP3 model mp30 albo 40 z czerwonym podświetleniem. Byłem z niego bardzo zadowolony. Kolejnym moim radiem był Clarion DXZ 558RMP za 900 zł. To było to! Głośno i bardzo przejemnie grało, jednak dźwiek jak dla mnie był trochę płaski. Z racji tego, iż mi się znudził zakupiłem Alpine 9881R za 760 zł jakieś 4 mies. temu. Teraz to jest bajka. Bardzo ładnie i głośno gra. Muzyka jest taka jak być powinna. Funkcji i opcji ma w pytę, jednak ma jedna poważną wadę. Żeby podłączyć zew. źródło dźwięku trza kupić dość drogą przejściówkę za ok. 200 zł.

Radyjek jest masa. Poradziłbym ci jechać do Media Markt lub innego sklepu z RTV i obejrzeć parę sztuk, pobawić się funkcjami, bo "na żywo" będziesz mógł lepiej ocenić czy radio ci się podoba czy nie.

Dla mnie liczą sie trzy firmy: Alpine, Clarion, Kenwood. Są oczywiście lepsze takie jak np Nakamichi, ale to nie na normalna kieszeń.

Ten Kenwood jest Ok, ale mi radio z "dziurą" sie nie podoba. Kup z pełnym panelem-lepiej wygląda. Przydałby sie model ze zmiennym podświetleniem. Jak ci sie znudzi to sobie przestawisz i troche "odświeżysz swoje radyjko. Po drugie można w razie zmiany samochodu dopasować kolor podświetlenia do podświetlenia w aucie.
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2009 20:58 przez rafalkdp, łącznie zmieniany 1 raz.



czerwony_spioch
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr gru 27, 2006 15:31
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: czerwony_spioch » czw mar 19, 2009 22:08

Kenwood jest swietnym radiem a mówi to ktos kto mial kilka radi a kilkadziesiat testował.
oczywiscie wszystko co testowałem bylo na moja kieszen.

napisze tylko co miałem

cdx S22 który obecnie gra u mojego starszego, swietnie gra na standardowych głosnikach
cdx gt222 z mysla ze poprzednie nie bylo zle kupiłem i bylem niemilo rozczarowany
jvc g342 grało lepiej niz sony (obydwa) ale mój głód muzyczny rósł
clarion 189 dla sprawdzenia marki przejechalem sie na tanim radiu
pionek deh3000 radio które miało kopa ale ze sterowaniem bylo ciezko podobno w deh4000 jest lepiej
alpine cde9874 głosno i ciekawie ale to nie bylo to co szukalem

słyszałem jeszcze dxz468 clarion swietne radio ciekawy i czysty dzwiek podobalo mi sie ale winda padła po 5min mojego uzytkowania - mówie o uzywce

no i zakupczyłem kenwooda kdc-w5141 poprostu strzał w 10. tyle opcji sterowania jakascia dzwieku ze idzie dostac kreciołka. Magiczne pokretło juz prawie opanowane, po 3dniach uzytkowania :bigok:

jako ze mieszkam tam gdzie mieszkam, nie skupiałem sie nigdy na radiach powyzej 500PLN krotko tlumaczac.

a moj kenio kosztował mnie 379zl, normalnie kosztuje 499 ale przyzwoitosc tego ze sam go sobie sprzedałem skłaniala do negocjacji.
Ostatnio zmieniony czw mar 19, 2009 22:12 przez czerwony_spioch, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » czw mar 19, 2009 22:34

rafalkdp pisze:Ten Kenwood jest Ok, ale mi radio z "dziurą" sie nie podoba. Kup z pełnym panelem-lepiej wygląda. Przydałby sie model ze zmiennym podświetleniem. Jak ci sie znudzi to sobie przestawisz i troche "odświeżysz swoje radyjko. Po drugie można w razie zmiany samochodu dopasować kolor podświetlenia do podświetlenia w aucie.
Byłem właśnie w media wszystko obejrzałem posłuchałem no i ten kenwood jest rewelacyjny. W porownaniu do soniaka to jest bomba no, ale cena tez o 300zł wyższa:( Miałem wczesniej soniaka i pioneera a teraz chyba bedzie kenio. Być może, że alpine jest lepszy ale w tej kasie nie bedzie miał tych fukcji co kenio. Też mi średnio ta dziura pasi, ale nie jest to bardzo paskudne jak widać nie można mieć wszystkiego:)


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości