jak podnieść przód auta?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

jak podnieść przód auta?

Post autor: Magnus » śr mar 18, 2009 21:19

Witam.
Mam taki problem. Przy zakupie golf4 1.6 16v mial zawieszenie tzw sportowe. Stal na sprezynach firmy Eibach białych 290mm do tego oryginalne VW amortyzatory sportowe o kodzie :1J0413031 CH. Gdy juz trochę nim pojeździłem (ok 2000km) pilnie postanowiłem ze musze auto podnieść gdyż tarłem podwoziem o wszystko co tylko znajdowało się na drodze. Najgorzej wyglądało złącze elastyczne od wydechu i dolna oslona silnika chociaż przy koleinach to i wahacz nieraz oberwał:/
No i zakupiłem sobie „sprężyny”— (dlatego w cudzy słow bo nie mam dobrego zdania o nich) firmy CS (coil springs) o nr 14.905.663 przeznaczone dla silnikow 1.4 i 1.6.Dane sprężyn to 347 wysokosc141 średnica sprężyny 11.5 gr drutu
Sprężyny wymienilem w warsztacie no i troche się zdziwiłem ze auto zabardzo się nie podnieslo do gory:/ max 2-3 cm. Jak widac na fotce wysokość od ziemi do nadkola to 63,5 cm(chodzi o przód bo Tyl spoko 68 cm) gdzie przy innych golfach ( z 3 przypadkowe mierzyłem) miały po 68 cm przod i tył. Chce uzyskac identyczny wynik ino nie wiem jak.
Co za tym może stac Panowie? Zakupiłem liche sprężyny? powinny być dłuższe od 347mm? Wymiar amortyzatora od mocowania w zwrotnicy do kielicha jest mniejszy od standardu?—chyba raczej nie jest to możliwe prawda?
Dodam ze kola jakie posiadam to 195x65xR15 i 2.0 Bar- przód i tył.

Jak go podnieść?


Chce w najbliższym czasie zmienic obecne amory na bardziej komfortowe chyba wybiore olejowe z Kayaba pewnie, tylko pierw chce cos zrobic z wysokością przodu auta.

Obrazek



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » śr mar 18, 2009 21:31

jesli maja mniejszy wymiar przod od zwrotnicy do kielicha to juz wiesz gdzie lezy problem.... jesli masz zamiar kupic nowe amory to bedzie ok jak mówisz ze w innych gofrach jest wyzej... słyszałem ze sa do kupienia nakładki na górne mocowanie amora(do skody oktawii ale takie samo zawieszenie jest chyba) miedzu górna podstawa amora a kielichem budy...



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » śr mar 18, 2009 21:47

Aha dodam ze pytalem sie w ASO na temat wymiaru amortyzatora sportowego jaki jest zalozony w golfie i powiedzial ze wymiar odleglosci od mocowania w zwrotnicy do kielicha jest taka sama jak w innych z grupy VW. Nie wiem na ile moge mu ufac:/ . Z tylu tez sa sportowe VW i ma to 68 cm tylko ze tam jest inne mocowanie i nie mozna poruwnywac

[ Dodano: 19 Mar 2009 20:33 ]
jesli Ktos z Was wymienial sprezyny na przodzie w G4-chodzi o zamienniki,po zmianie nie opadlo auto(wysokosc ma min 67cm) to prosze o info jakich uzyl. Z gory dziekuje .



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 549 gości