Wycieraczki - problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Wycieraczki - problem

Post autor: Paffcio » pn mar 16, 2009 09:05

Witam! Nadszedł "sezon używania wycieraczek" a u mnie jest problem. Kupiłem POLO 6N 99rok i okazuje się, że wycieraczki mogę włączyć tylko "na dół" czyli na czasowe wycieranie.

Mam taki przełącznik jak poniżej na zdjęciu. Dodam, że kiedyś miałem polo 6N ale 4 lata starsze i nie bylo tam przycisku który jest po boku - ten kwadracik, więc nie wiem na jakiej zasadzie powinno się tutaj włączać szybszy bieg wycieraczek i do czego ten przycisk służy:
Obrazek

Podsumowując jesli daje na dół manetke wycieraczki działają czasowo, czyli tak jak ma być
Jesli chcę dać na górę manetka jakby nie zatrzaskuje się tylko wraca do swojego poprzedniego położenia czyli OFF.

Dodam też że zarówno popchnięciem manetki w strone licznika włącza się tylna wycieraczka jak i poprzez naciśnięcie tego małego kwadracika z boku manetki.

POMÓŻCIE bo tak sie nie da jezdzic w te deszczowe dni :(


VW :)

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pn mar 16, 2009 11:10

Może manetka gdzieś się blokuje? Jakbyś ją spróbował rozebrać? Albo jakieś kable za manetką, albo sama manetka ma coś w sobie, ułamanego czy coś. Wiesz... stare auta tak mają. Pytanie przy okazji: jak przetrzeć szybę tylnią wycieraczką bez uruchamiania spryskiwacza? Mam tak, że muszę naciś 2 razy manetkę w stronę zegarów. Raz by włączyć i 2gi by wyłączyć. Jak nacisnę ino raz, to wycieraczka jest w trybie czasowym :crazy: . I za każdym naciśnięciem mi świśnie spryskiwacz wodą. Jak wycierać bez wody?



Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » pn mar 16, 2009 16:02

memberofhs, chyba zawsze włącza sie spryskiwacz, moze ten przycisk ktory w 98 roku wprowadzono w manetce sluzy do samego wycierania bez spryskiwacza ? dzis to przetestuje


VW :)

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » pn mar 16, 2009 17:10

Paffcio, daj znać.



Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » pn mar 16, 2009 22:38

memberofhs, no to sprawa wyglada tak:
- jesli wcisne manetke od siebie czyli w kierunku desli rozdzielczej to włącza sie tylna wycieraczka i spryskiwacz :)

Natomiast jesli przycisne ten kwadratowy przycisk w manetce obok to włącza sie wycieraczka w tryb czasowy bez spryskiwacza :) i wydaje mi sie ze to rozwiazanie dopiero wprowadzili w 2 polowie 97 roku przynajmniej w polo 6N bo wczesniej tego przycisku poporstu nie bylo i zawsze spryskiwacz sie automatycznie uruchamial

Jesli chodzi o wycieraczki przednie to u mnie jest pewnie uszkodzona manetka, i musze ją naprawic badz wymienic :(


VW :)

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn mar 16, 2009 22:55

Kolego Paffcio! Ewidentnie uszkodzona manetka. Należy szukać takiej samej lub naprawić bo to nowe rozwiązanie jest dużo lepsze dla tylnej szyby, szkoda by było przechodzić na "stare" rozwiązanie.
W wersji bez tego przycisku - nie da się włączać wycieraczki bez zmywacza (poza czasowymi).



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » wt mar 17, 2009 00:00

Paffcio, u mnie manetka jest kwadratowa, bez jakichkolwiek guzików. Mam diesla mk2 z 91 roku:-). I jak wcisnę w kierunku szyby to wyciera i leje woda. Muszę naciś 2gi raz, żeby wyłączyć tryb czasowy. Przednie wycieraczki... to też bajka. W pozycji "w dół"... one chyba mają efekt pamięci. Zależy jak ustawię, raz wycierają co 3 sekundy, raz co 10 sekund. Kto mi jeszcze powie tak: jak zrobić, żeby wycieraczki włączały się później od spryskiwaczy podczas przemywania? Nim pryśnie mi wodą wycieraczki mam już w połowie szyby, czyli wycierają pół ruchu na sucho. I pytanie 2: nie wiem, ale na wolnych obrotach wycieraczki mi chodzą jak w starym polonezie, strasznie powoli. Z 5 sekund trwa nim wrócą na swoją pozycję. Podczas jazdy, jak jest szyba mokra, to chodzą w 1-1,5 sekundy, normalnie. Nie wierzę, by na sucho miały takie opory tarcia... Silnik zatarty?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt mar 17, 2009 02:14

Mowa o przednich? To Kolega ma przekaźnik z regulacją, nr 99! Gratulacje. Opis tego ustrojstwa gdzieś był niedawno na tym forum, Oto ten
TEMAT
By wycieraczki nie ruszały przy zmywaniu szyby przedniej jest banalnie prosta rada: wyłamujemy w przekaźniku nr 19 lub 99 (nie jest tu ważne jaki kto ma) styk oznaczony T i po sprawie. Zmywamy jak dotąd ale wycieraczki już nie ruszą w ogóle, można je włączać tylko jak dotąd na dół (czasowe) albo w górę (pierwszy i drugi bieg).
Wolna praca wycieraczek: tu jest winna rdza w tulejach w podszybiu, należy cały mechanizm rozebrać na proszek, do ostatniej zawleczki; pokaże się wówczas samo o co tam chodzi, wyczyścić, wysmarować stałym smarem do łożysk najlepiej ślizgowych a w braku takowego - do tocznych), złożyć i... cieszyć się "nowymi" wycieraczkami!
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 04:10 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Paffcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 14:50
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Paffcio » wt mar 17, 2009 08:04

Zico63b, jeszcze jedno pytanko, czy mogę kupić w takim wypadku tylko jedną strone tego przelącznika ? Tą do wycieraczek, czy muszę kupować całość z przelacznikiem kierunkowskazow tez ?


VW :)

Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » wt mar 17, 2009 11:28

Zico63b, miałem takie rozwiązanie (z tym przekaźnikiem) w poprzednim aucie. Nie da rady jakoś funkcjonalności zostawić jak jest, byle opóźnić wycieraczki albo przyspieszyć psiknięcie spryskiwacza.



olcha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 18, 2009 01:02
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: olcha79 » śr mar 18, 2009 10:45

Witam ja mam podobny problem z tylna wycieraczka jak sie ja właczy to sunie po szybie na 3 raty
czyli szybe bierze na trzy zatrzymuje sie w połowie pózniej delikanie za połowa i to jeat tak jak była by właczona czasówka
niemam pojecia czym to jest spowodowane Natomiast jak chce wyłaczyc wycuieraczke musze dosyc długo trzymac dana manetke od wycieraczki bo inaczej ona stoji w róznych pozycjiach tak jak by sie gdzies zacinała
prosze was o pomoc Pozdrawiam



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » śr mar 18, 2009 12:46

olcha79, może spróbuj może silnik przesmarować. Wygląda to jakby zacinanie się wycieraczki, bądź uszkodzona manetka.



olcha79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 18, 2009 01:02
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Post autor: olcha79 » śr mar 18, 2009 13:11

tak własnie zrobie dzieki za podpowiedz pozdrwaiam



Awatar użytkownika
memberofhs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: śr sty 21, 2009 21:53
Lokalizacja: Ruda
Kontakt:

Post autor: memberofhs » śr mar 18, 2009 14:00

olcha79, poinformuj jak zrobisz, czy podziałało, bądź czy nie. Będziemy dalej rozważać.
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2009 14:01 przez memberofhs, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 341 gości