Szyba tylna lewa elektryczna sie nie podnosi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Szyba tylna lewa elektryczna sie nie podnosi

Post autor: daniel026 » pn mar 09, 2009 19:34

A więc nie znalazłem na forum takiego problemu jak mam.

Mój problem polega na tym,że silnik szyby pracuje bardzo dobrze tzn. linka ciągnie się w dół lub w górę a szyba stoi w miejscu tak jakby szyba nie była zamocowana do linki która ją ciągnie.Rozebrałem już tapicerkę i nie umiem znaleźć co się stało.Nie mam też żadnego schematu jak jest zbudowany i złożony mechanizm szyby tylnej lewej elektrycznej.
Ostatnio zmieniony sob mar 14, 2009 23:09 przez daniel026, łącznie zmieniany 1 raz.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » pn mar 09, 2009 20:08

Skoro silnik pracuje a szyba stoi w miejscu to prawdopodobnie linka się urwała.Jak rozebrałeś tapicerkę to powinieneś widzieć co jest nie tak.Szyba jest wogóle przykręcona do prowadnicy?


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » pn mar 09, 2009 20:22

Tak szyba jest przykręcona.Linka w prowadnicy jak dotknę palcem od tyłu chodzi i nie słychać żadnych zgrzytów itp. Dlatego aż to dziwne,że szyba stoi w miejscu.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn mar 09, 2009 20:35

Na lince jest zaciśnięty zaczep metalowy, i ma siedzieć w swoim gnieździe w uchwycie szyby. Zaczep mógł się obluzować i przesuwa na lince, albo gniazdo w uchwycie szyby które jest częściowo plastykowe mogło się połamać. Zależnie od tego co się zepsuło można próbować naprawić bez wyjmowania mechanizmu z drzwi, ale raczej tak sie nie uda. Więc najlepiej od razu wyjmmij cały mechanizm, a szybę tymczasowo przyklej od góry taśmą klejącą. Jak wyjmiesz to zobaczysz, budowa tylnego mechanizmu jest prościutka bo jest tylko jedna prowadnica.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
daniel026
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pt sty 13, 2006 01:11
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: daniel026 » sob mar 14, 2009 14:49

Dzisiaj dopiero rozebrałem tą szybę i rzeczywiście był pęknięty plastik i szyba nie chciała iść do góry tylko na dół. Także wkręciłem śrubkę zamiast brakującego plastiku i już działa jak należy :) Dziękuję wszystkim za zaangażowanie aby mi pomóc :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości