"dynamiczna" zmiana ustawien LPG

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

"dynamiczna" zmiana ustawien LPG

Post autor: x86635 » czw mar 05, 2009 22:15

temat jest tez na LPG ale tam jakoś nikt nie może mi jednoznacznie odpoiwedziec a wiec Panowie jak ostatnio bylem u gazownika taki szalony pomysł i chce się dowiedzieć czy da rade takie coś zrobić ogólnie chodzi o to ze podłączyłbym sobie laptopa do instalacji i jeździł z nim tak na co dzień z ustawieniami optymalnymi jeśli chodzi o moc i spalanie a gdy chciałbym sobie szybciej pojeździć albo na światłach stanąć z jakimś cwaniakiem to wgrałbym jakies "ostrzejsze " ustawienia jest to wykonalne?? :chytry:



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: "dynamiczna" zmiana ustawien LPG

Post autor: Borys » pt mar 06, 2009 08:50

Dreak'e pisze:temat jest tez na LPG ale tam jakoś nikt nie może mi jednoznacznie odpoiwedziec a wiec Panowie jak ostatnio bylem u gazownika taki szalony pomysł i chce się dowiedzieć czy da rade takie coś zrobić ogólnie chodzi o to ze podłączyłbym sobie laptopa do instalacji i jeździł z nim tak na co dzień z ustawieniami optymalnymi jeśli chodzi o moc i spalanie a gdy chciałbym sobie szybciej pojeździć albo na światłach stanąć z jakimś cwaniakiem to wgrałbym jakies "ostrzejsze " ustawienia jest to wykonalne?? :chytry:
a nie szybciej na benzyne przełączyć niz zmieniac ustawienia?



Awatar użytkownika
wili18
TDicos
TDicos
Posty: 460
Rejestracja: wt cze 26, 2007 16:17
Lokalizacja: VWlkp PGS
Kontakt:

Post autor: wili18 » sob mar 07, 2009 00:20

Dreak'e pisze:ustawieniami optymalnymi jeśli chodzi o moc i spalanie
tzn z jakimi ? Faktycznie LPG tyle kosztuje że należy jeździć na nim oszczędnie ja mam taką dawkę że jeżeli zmiaszcze się w 15l/100km to wszystko jest ok :bajer:

[ Dodano: 06 Mar 2009 23:22 ]
a jak Chcesz osiągów i małego spalania to TDI
Ostatnio zmieniony sob mar 07, 2009 00:23 przez wili18, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
mk2 1.3 CL ==>1.9TD GTD viewtopic.php?f=87&t=297867

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz mar 08, 2009 15:17

Dreak'e, Sluchaj jsli masz dobrego kompa od gazu( taki tylko z silniczkiem krokowym bez sruby na wezu to ustawienie dynamiczne jest jak najbardziej dobrym krokiem, jednak nie musisz pozniej jezdzic z lapkiem zeby auto palilo malo i mialo odpowednia moc... poczytaj temat jak regulowac instalacje gazowa sposob sprawdzony na wielu autach, w tej chwili zostaje samemu zastosowac sie do zalecen bo mnie nikt do wyregulowania komus gazu nie zmusi.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

kateb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt lut 27, 2009 14:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kateb » pn mar 09, 2009 17:05

evolution, czy to takie trudne, czy tak beznadziejne, że nikt cię nie zmusi :D. Bo piszesz, że kwestia zastosowania się do wskazówek dotyczących regulacji i jednocześnie piszesz, że nikt cię nie zmusi.

Czyli jakby do ciebie wpadł zapaleniec z 500 PLN i powiedział, że chce regulację w celu uzyskania niskiego spalania przy spokojnej jeździe i super osiągów przy ostrej to byś się nie podjął?



Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pt mar 13, 2009 10:51

evolution pisze:Sluchaj jsli masz dobrego kompa od gazu
dobrego tzn jakiego?? tylko komputer muszę mieć jakiś dobry czy coś jeszcze... mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi jak chce pojeździć szybciej to daje mocniejszy program a normalnie to taki przy którym spalanie i moc są "normalne" :bajer:



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt mar 13, 2009 20:52

kateb pisze:evolution, czy to takie trudne, czy tak beznadziejne, że nikt cię nie zmusi :D. Bo piszesz, że kwestia zastosowania się do wskazówek dotyczących regulacji i jednocześnie piszesz, że nikt cię nie zmusi.

Czyli jakby do ciebie wpadł zapaleniec z 500 PLN i powiedział, że chce regulację w celu uzyskania niskiego spalania przy spokojnej jeździe i super osiągów przy ostrej to byś się nie podjął?
otoz to nie zmusi niczym... latwe jest to ogolnie ale mam swoja faze ze nie reguluje gazu

[ Dodano: Pią Mar 13, 2009 19:54 ]
Dreak'e pisze:
evolution pisze:Sluchaj jsli masz dobrego kompa od gazu
dobrego tzn jakiego?? tylko komputer muszę mieć jakiś dobry czy coś jeszcze... mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi jak chce pojeździć szybciej to daje mocniejszy program a normalnie to taki przy którym spalanie i moc są "normalne" :bajer:
nie zaskoczyles, robisz jeden "program przy ktorym auto malo pali a jak trzeba jest mocne, a komp... al700 np stag50/100 po wylaczeniu dwoch funkcji


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pt mar 13, 2009 21:22

zaskoczyłem :bajer: mam staga 50 z tym ze słyszałem ze to szajs i myślałem żeby to zmienic



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt mar 13, 2009 21:52

jest to szajs ale tylko z powodu softu i idzie go naprawic


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » pt mar 13, 2009 21:57

evolution pisze:jest to szajs ale tylko z powodu softu i idzie go naprawic
wiem ze nie zdradzisz mi żadnych szczegółów... ale chociaż powiedz gdzie szukać informacji jakiś punkt zaczepienia :prayer:
jeszcze jedno kolega Gumiś pisal ze nie warto sie w to bawic bo duzo nie zdzialam na instalacji ze zwężką i żeby ładować Blosa może faktycznie jest to jakieś wyjście co o tym sadzicie??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt mar 13, 2009 22:47

Dreak'e pisze:
evolution pisze:jest to szajs ale tylko z powodu softu i idzie go naprawic
wiem ze nie zdradzisz mi żadnych szczegółów... ale chociaż powiedz gdzie szukać informacji jakiś punkt zaczepienia :prayer:
jeszcze jedno kolega Gumiś pisal ze nie warto sie w to bawic bo duzo nie zdzialam na instalacji ze zwężką i żeby ładować Blosa może faktycznie jest to jakieś wyjście co o tym sadzicie??
pisalem gdzie...
temat jak regulowac instalacje gazowa
wystarczy wpisac te slowa w wyszukiwarke i masz opisane co zrobic co przerobic.. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... cje+gazowa


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
x86635
TOMEK
Posty: 283
Rejestracja: sob sie 27, 2005 19:00
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: x86635 » sob mar 14, 2009 00:12

rozumiem ze wystarczy wyregulować ten sterownik według wskazówek z tamtego tematu i będzie dobrze??



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » sob mar 14, 2009 10:36

a co myslicie o polskiej instalacji KME? gdyz mam taka u siebie problemów narazie nie mam (rok czasu) jet mała róznica na lpg i benzynie... mam niby zółte cewki i gazownik mówił ze jak bede zmieniał moc n awieksza to ze rozwiercimi dysze na wieksze... i druga listwe jak cos? dobrze mówił ??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości