Pytanie odnośnie alarmu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Pytanie odnośnie alarmu

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 19:32

Witam.
Mam problem z którym już od dłuższego czasy nie umiem się uporać, a mianowicie:
Założyłem sobie alarm . Wszystko pięknie działa , do kabla z centralki informującego o otwarciu drzwi podciągnąłem kable z drzwi kierowcy , drzwi pasażera , klapy przedniej i bagażnika. I teraz gdy otworze maskę to włączają się obydwa światełka w drzwiach i bagażniku .
Podobnie jest z drzwiami kierowcy , klapą bagażnika czy drzwiami pasażera.
Co zrobić żeby alarm był informowany o otwarciu którychś drzwi lub klap i świeciło się światełko tych drzwi które są otwarte?
Kombinowałem z diodami które przepuszczają prąd w jednym kierunku ale wtedy alarm się nie wzbudzał.
Jak macie rozwiązane to u siebie?



greg

Post autor: greg » czw mar 12, 2009 20:08

jaki alarm - ile miałeś wolnych kabli dla czujników



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 20:10

Alarm to mini car 686 . Do czujnika był jeden kabel koloru niebieskiego.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 20:43

W_I_T_E_K gdzie dokładnie podpiąłeś się tym kablem od sygnalizacji otwartych drzwi?
Założylem alarm w lupo żony i zapomnialem podpiąć sygnalizację otwarcia drzwi. Chcę to zrobic teraz bo bez tego nie mogę zmieniać opcji w alarmie. W lupo i golfie IV zamki dzialają na podobnej zasadzie.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 20:52

Ja do każdych drzwi ciągłem kabel który podpiołem pod lampke która się zapala po otwarciu drzwi. W golfie jest to kolor kabla brązowo-biały.

Cytat z instrukcji od mojego alarmu:
Przewód niebieski alarmu należy podłączyć do czujnika otwarcia drzwi, tzw. krańcówki
drzwiowej. Przeważnie jest to przewód brązowy z białym paskiem. Aby upewnić się, czy jest to
właściwy kabelek należy żabką próbówki złapać się do + 12V, zaś szpicem dotknąć do
badanego przewodu. Zamykanie i otwieranie drzwi powinno powodować zaświecanie się i
gaśnięcie próbówki.
Do przewodu niebieskiego można również podłączyć inne czujniki krańcowe jak np. przewody
z innych czujników drzwiowych, czujnik otwarcia bagażnika lub czujnik otwarcia maski.
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2009 20:55 przez W_I_T_E_K, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 21:05

Dziekuję za szczegółowe wyjaśnienia. Kłopot w tym, że w lupo nie ma lampki w drzwiach a po otwarciu drzwi oświetlenie wewnątrz się zapala. W tego wynika, że w zamku jakiś przewód za to odpowiada. Być może jest to też przewód brązowo-biały.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 21:14

szysz61 pisze:Dziekuję za szczegółowe wyjaśnienia. Kłopot w tym, że w lupo nie ma lampki w drzwiach a po otwarciu drzwi oświetlenie wewnątrz się zapala. W tego wynika, że w zamku jakiś przewód za to odpowiada. Być może jest to też przewód brązowo-biały.
W takim razie podepnij się pod lampke w podsufitce, chyba że masz ciemniacz to odpada.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 21:33

Wolałbym znależć jakiś przewód w słupku lewym przednim , tam jest najwygodniej z podpięciem.



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 22:46

Dobra a co z moim zapytaniem?



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 23:15

Jeśli dobrze rozumiem zasadę działania modulu komfortu w golfach IV to według mnie chyba nie powinieneś podłączać tej krańcówki do wszystkich drzwi a tylko wpiąć się w jedne drzwi. Resztę zrobi moduł komfortu. ???????



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 23:20

szysz61 pisze:Jeśli dobrze rozumiem zasadę działania modulu komfortu w golfach IV to według mnie chyba nie powinieneś podłączać tej krańcówki do wszystkich drzwi a tylko wpiąć się w jedne drzwi. Resztę zrobi moduł komfortu. ???????
Miałem tak na początku. Alarm reagował tylko na jedne drzwi , inne mogłem otwierac i nic się nie działo(alarm nie załączał się)



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 23:29

A masz w swoim aucie moduł komfortu?



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: W_I_T_E_K » czw mar 12, 2009 23:31

szysz61 pisze:A masz w swoim aucie moduł komfortu?
Tak mam.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Post autor: szysz61 » czw mar 12, 2009 23:41

Bardzo chciałbym ci coś mądrego podpowiedzieć ale naprawdę nie wiem. Sledząc posty na forum najwiecej wiedzy czerpię z postów Greg-a. Byłem pewien, że mając moduł komfortu nie trzeba ciągnąć krańcówek do każdych drzwi. Nadal myśle,że tak jest. Na pewno ktoś Ci wkrotce coś podpowie i rozwiążesz swój problem bo nie wydaje się on nierozwiązywalny.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw mar 12, 2009 23:42 przez szysz61, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 448 gości