Poraz kolejny temperatura silnika 1,6ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ywretak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 29, 2005 17:04
Lokalizacja: katowice

Poraz kolejny temperatura silnika 1,6ABU

Post autor: ywretak » wt gru 20, 2005 11:25

Codziennie dojeżdżam do pracy pokonując około 9 kilometrów w jedną stronę. Po dojechaniu na miejsce temperatura nie dochodzi nawet do 70 C ( czasami włączam nawiew na jedynke ). Latem na tej samej trasie silnik osiągał temperaturę ok.75 C.Chciałem zaznaczyć że jeżdzę spokojnie,a spalanie latem jest w granicach 7,3-7,6 zimą ponad 8/100. Czy muszę wymienić termostat?



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

termostat

Post autor: dominik7 » wt gru 20, 2005 11:47

jesli chodzi o spalanie to jest ok,ale powiempanu tak-silnik niedogrzany zuzywa sie szybciej.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt gru 20, 2005 13:07

Zima i ta trasa nie jest do końca miarodajna, więc zapal auto na postoju i czekaj aż sie nagrzeje do 90 stopni, w międzyczasie sprawdzaj czy przewód dolny od chłodnicy nie robi się stopniowo cieply np przy 70 czy 80 stopniach - jeśli zrobi Ci śię dopiero ciepły przy 90 i ponad 90 to masz wszystko OK, jeśli już wcześniej to termostat do wymiany
Ale jestem lekkim pesymistą bo ja ma do pracy 5,5 km i jak parkuje to juz powoli dochodzi do 90, a przed wymiana termostatu ledwo 70 było (aha i też mam ABU).


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » wt gru 20, 2005 13:27

Wymien termostat i wszystko bedzie dobrze :grin:



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » wt gru 20, 2005 21:01

Witam
Opisze swój problem który miałem i można powiedzieć że mam. Silnik mam ten sam i na poczatku zimy temperature silnika 70 stopni mialem po przejechaniu ok. 10 km. Po opisaniu swojego problemu tutaj na forum podejrzenie padło na termostat. Wymieniłem wiec na oryginalnego Wahlera do silnika 1,6 z 93roku według katalogu.
Poprawe widze przy rozgrzewaniu, nawet przy minusowych temperaturach silnik rozgrzewa sie ... ale tylko do 70 stopni (chyba że stoje w korku wskazówka się umie podnieść) . Pociecha jeszcze jest fakt, że kiedy włącze ogrzewanie wskazówka temperatury stoi jak zaczarowana na 70 stopniach, czego nie można było powiedzieć wczesniej.
Podejrzenie padło więc na wskazówke.
Jednak jak sięgne pamięcią, w lato wskazówke od temperatury też nie miałem na 70 stopniach, owszem po rozgrzaniu i długiej jeżdzie po mieście temperatura rosła ale przy około 93 stopniach włączał się wentylator i znowu go schładzał do 70.
Czy przypadkiem w tym silniku tak nie powinno być? Bo jeżeli wskazówka by oszukiwała u mnie o około 20 stopni to wentylator nie załączał by sie przy około 93 tylko 113? Śledząc inne posty powinienem już tym autkiem nie jeżdzić.
Jeżeli ktoś może mi to wszystko wytłumaczyć do będe bardzo wdzięczny.

A może to jakiś czujnik czy coś? Ale termostat chyba działa niezależnie od czujników i puszcza wtedy kiedy temperatura cieczy osiągnie odpowiednią dla niego temperature zależną od typu termostatu?

Aha jeszcze słówko o wężach idących do i od chłodnicy: górny gorący, dolny robi się ciepły przy właśnie 70 stopniach ale nie taki gorący jak ten na górze.
W środku auta sauna.

Pozdrawiam i wesłoych świąt :)



Awatar użytkownika
nitrob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 14, 2005 18:22
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

Post autor: nitrob » wt gru 20, 2005 22:00

W moim ABU-sku w lato bylo w trasie rowno 90. W korkach dochodzilo pod setke i wlaczal sie wentylator, spadalo troszeczke ponizej 90 i znowu powoli do gory. Z pierwszymi chlodami zrobilo sie w tarsie ok. 80 i tak sobie stalo. W koreczkach roslo do 90 a potem znowu w dol.
Poczytalem forum i jakis czas temu tez wymienilem term. tylko na taki ze temp. otwarcia od 87 i wylacznik wentylatora bo I stopien nie dzialal. Teraz mam w jezdzie pod 90. W koreczkach rosnie, wentyl zal. i spada do 90 i tak w koleczko. Trasa znowu pod 90. Ciekawe co bedzie jak pojawi sie na zewnatrz wiekszy minusik :).
Wydaje mi sie ze tak jest ok. /Ale na lato wrzuce chyba spowrotem term. 84/
Pozdrawiam
Robert



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » wt gru 20, 2005 22:06

moim zdaniem temp. płynu chłodniczego powinna być w tych silnikach tak jak napisał ultradzwięk ja mam też silnik ABU i jest tak samo jak u niego ,także nie polecam wymiany termostatu ,w zimę wiadomo silnik tak mocno się nie nagrzewa , najlepiej ta sprawę obadać latem



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » wt gru 20, 2005 23:23

Miałem identyczny problem - kupiłem termostat i po bulu do tego jeszcze zakryłem chłodnicę w 3/4 jej powieżchni :) - efekt jest taki 85 - 90 stopni i po przejechaniu 2,5 km dmucha ciepłym powietrzem :D Dodam że mam silniczek ABD (1.4 60 KM) POZDRO


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

wini73
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob paź 08, 2005 10:13
Lokalizacja: GDYNIA

Post autor: wini73 » wt gru 20, 2005 23:35

nitrob mam ten sam silnik i u mnie sa te same objawy byłem w serwisie vw i po badaniach i sprawdzeniu dokumentacji powiedzieli że w 100% tak powinno być pozdrawiam



Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » wt gru 20, 2005 23:42

wini73 pisze:byłem w serwisie vw i po badaniach i sprawdzeniu dokumentacji powiedzieli że w 100% tak powinno być
a jak przebiegało badanie jeśli można spytać?



Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » śr gru 21, 2005 09:53

Ja mam do pracy cały czas z górki - 9km. W lecie łapie 90* w połowie trasy, a w zimie dopiero tuż przed zgaszeniem na parkingu.

W drodze powrotnej w zimie w połowie trasy mam już 90*.

Gdy silnik nie jest obciążony - grzeje się wolniej :)



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr gru 21, 2005 10:19

jeśli w zimie nie osiąga 90 st, to do wymiany jest termostat... temp 90 st powinna być już po 3-4 km jazdy



Awatar użytkownika
malox
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt paź 26, 2004 15:21
Lokalizacja: tarnowskie góry
Kontakt:

Post autor: malox » śr gru 21, 2005 14:15

dokładnie



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt gru 23, 2005 11:16

...nie ważne czy to ABU czy nie - 90 to prawidłowa temperatura i tyle...
ultradźwięk - termostat działa niezależnie od czujnika :smoke: ... Możesz go sprawdzić w kuchni w garnku czy się otworzy a nie masz tam żadnych czujników :bigok: . Czujnik podaje info do wskaźnika co ma pokazywać oraz puszcza wiatrak. BTW - nawet fabryczny Wahler może być walnięty...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości