szkło w lusterku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Re: szkło w lusterku

Post autor: maniek128 » wt gru 20, 2005 19:00

luis pisze:Witam.
Mam taki roblem, mam elektryczne lusterka, w w lewym lusterku zaczyna mi sie odklejać szkło od tej plastikowej podstawki. na forum wyczytałem zeby to zdiąc to trzeba cos tam podgrzewac albo do piekarnika włażyć żeby zeszło, mnie interesuje sprawa czym to przykleić jakis dobry klej musi być, i czy trzeba to odklejac czy można podkleic w takim stanie jak to teraz jest. jak jade powyżej 80 to szkło zaczyna sie telepać, boje się ze kiedyś odpadnie.
Macie na to jakiś pomysł.
Dzięki za pomoc.
pozdrawiam..

witam
ja przykleiłem lusterko do podstawki butaprenem. Proponuje najpierw calkowicie odkleic szkło ( ja podgrzewalem nad palnikiem kuchenki odchodzilo dosc lekko) oraz zerwac tamtą stara tasme następnie odtłuścić, posmarowac klejem niezagrubo, poczekac aż przeschnie i dobrze docisnąc. U mnie trzyma idealnie, a mam jeszcze założone maty grzewcze.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt gru 20, 2005 19:28

a ja jak na razie mam przyklejone na tasmy dwustronne i sie trzyma , tez mam maty grzewcze.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » wt gru 20, 2005 23:03

Mozesz to przykleic albo na grubej piankowej tasmie dwustronnej albo na silikonie.
Ja jedno szklo mam przyklejone wlasnie na silkonie i jak na razie sie trzyma.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » śr gru 21, 2005 00:01

ja mam tez podgrzewane lusterka i mam przyklejone na piankowej tasmie dwustronnej , trzyma bardzo dobrze , a kiedys jak trzeba bedzie to latwiej bedzie sciagnac z takiej tasmy niz z jakiegos kleju


Zyj kolorowo :)

MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » czw gru 22, 2005 13:23

Jest specjalny klej do luster. W kazdym OBI czy czyms takim mozna kupic. Klejenie zwyklym klejem to ryzyko, bo moze wchodzic w reakcje z tymsreberkiem i za jakis czas moga wyjsc czarne plamy na lustrze. Ale patent z tasma dwustronna wydaje mi sie najlepszy.

P.S. Jak poznać czy lusterka są podgrzewane bez zdejmowania szkła. Czy zawsze jesli w autku jest ogrzewanie tylnej szyby o i lusterka sa podgrzewane?



MarcinM
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 23:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MarcinM » czw gru 22, 2005 14:33

No niestety zbyt wiele nie pomoge. Moze zacznij od rozwiązań najprostszych na poczatek. Wszystkie bezpieczniki są ok? A sprawdzales czy napewno nie ma pradu w kabelkach przy szybie? Moze to tylko styki. Moze jakas zaroweczke podlacz dla sprawdzenia. Poza tym sprawdz w instrukcji (np tu na vvgolf.pl) z czym jeszcze jest spieta tylna szyba i czy te pozostale rzeczy dzialaja.

Ale po za tym to nie umiem pomoc :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 400 gości