AEE zmora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sirk7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 13:36
Lokalizacja: Poznań

AEE zmora

Post autor: sirk7 » śr lut 04, 2009 14:21

Problem zaczął się 2 lata temu zaczeły falować obroty. Wyczyszczenie przepustnicy i jej adaptacja nic nie dało . Doczytałem sie na forum ze to pewnie silniczek krokowy a poniewaz w tej wersji silnikowej 1.6 AEE magneti marelli (wielowtrysk) jest zintegrowany z przepustnicą wymieniłem na nowa przepustnicę i zrobiłem jej adaptacje. Problem minął na 3 miesiące i pojawił się powtórnie. któregoś dnia zepsóła sie cewka , po jej wymianie Golfina jakby odżyła na miesiąc może i wróciłem do problemu. Wymieniłem kable , swiece , czujnik temperatury płynu chłodzącego , sonde lambda , elektryk sprawdził sprawność kopułki i palucha . nadal nic to nie dało. Tej zimy siadło mi ogrzewanie wiec znowu wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz termostat. Zrobiłem czyszczenie przepustnicy oraz jej adaptacje. Podpiety pod kompa nie wykazuje błędów. Co ciekawsze dopóki idzie na ssaniu obroty nie falują i nie przygasa ten proceder zaczyna się gdy autko sie rozgrzeje. Mój mechanik ma kolejna teorie że to pewnie uszczelka pod głowica i jest konieczna jej wymiana i planowanie głowicy , mi osobiście niewydaje się by to był ten problem gdyz ani nie bierze płynu chłodzącego ani nie pluje olejem do niego , choc fakt masełko zbiera sie pod korkiem. Nie jest to także czujnik Halla gdyz wtedy auto niechce rozgrzane odpalić a tu niema z tym kłopotu.
Jeśli macie jakiejś pomysły prosze o pomoc , nie stać mnie na autoryzowany warsztat naprawczy.



Pavlloo_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr sty 28, 2009 11:00
Lokalizacja: Wolbrom
Kontakt:

Post autor: Pavlloo_86 » śr lut 04, 2009 17:13

a nie przeskoczył ci pasek rozrządu?? bo ja miałem taki problem i te same objawy nic nie pomagało samochód jak się rozgrzał to miał 800 obrotów nieraz mniej i lubił gasnąć jak zdjąłem nogę z gazu okazało się że pasek był przestawiony źle założyli przy wymianie ale przeszło mu na jakiś czas i teraz znowu spadają obroty ale już nie gaśnie
możesz sobie sprawdzić według znaczników
jeśli będziesz coś wiedział daj znać



Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » śr lut 04, 2009 22:27

sirk7 pisze:choc fakt masełko zbiera sie pod korkiem
małę przebiegi i tyle - nie martw się o to
sirk7 pisze:Mój mechanik ma kolejna teorie że to pewnie uszczelka pod głowica i jest konieczna jej wymiana i planowanie głowicy , mi osobiście niewydaje się by to był ten problem gdyz ani nie bierze płynu chłodzącego ani nie pluje olejem do niego
Ty masz rację a ne mechanik.

Jak elektryke masz sprawną i do tego przepustnica wymieniona za wiele już nie poradzisz niestety. Zazwyczaj będzie falował a czasem sobie zgaśnie. To jest wg Niemców ekologia i a takim zamiarem abudowali AEE - minimalne obroty i stąd takie objawy (falowanie i gaśnięcie).Regulować obrotó niestety się nie da. Ciesz się małym spalaniem za to. :bigok:


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

kondras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 22:41
Lokalizacja: białystok

Post autor: kondras » wt mar 03, 2009 20:10

sirk7 napisał/a:
choc fakt masełko zbiera sie pod korkiem


małę przebiegi i tyle - nie martw się o to

u mnie też jest takie masełko pod korkiem i w rurce odmy a robie dziennie jakies 50km czasami więcej
a co do obrotów to tez takie małe mam i tez nic nie pomaga, dodam że mam instalacje gazowa sekwencyjna na gazie i na benzynie jest tak samo

pozdrawiam i życzę cierpliwości chociaz z tym moze być trudno :grrr:



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Re: AEE zmora

Post autor: PAPAYOS » pt mar 06, 2009 17:06

sirk7 pisze:Problem zaczął się 2 lata temu zaczeły falować obroty. Wyczyszczenie przepustnicy i jej adaptacja nic nie dało . Doczytałem sie na forum ze to pewnie silniczek krokowy a poniewaz w tej wersji silnikowej 1.6 AEE magneti marelli (wielowtrysk) jest zintegrowany z przepustnicą wymieniłem na nowa przepustnicę i zrobiłem jej adaptacje. Problem minął na 3 miesiące i pojawił się powtórnie. któregoś dnia zepsóła sie cewka , po jej wymianie Golfina jakby odżyła na miesiąc może i wróciłem do problemu. Wymieniłem kable , swiece , czujnik temperatury płynu chłodzącego , sonde lambda , elektryk sprawdził sprawność kopułki i palucha . nadal nic to nie dało. Tej zimy siadło mi ogrzewanie wiec znowu wymieniłem czujnik temperatury płynu chłodzącego oraz termostat. Zrobiłem czyszczenie przepustnicy oraz jej adaptacje. Podpiety pod kompa nie wykazuje błędów. Co ciekawsze dopóki idzie na ssaniu obroty nie falują i nie przygasa ten proceder zaczyna się gdy autko sie rozgrzeje. Mój mechanik ma kolejna teorie że to pewnie uszczelka pod głowica i jest konieczna jej wymiana i planowanie głowicy , mi osobiście niewydaje się by to był ten problem gdyz ani nie bierze płynu chłodzącego ani nie pluje olejem do niego , choc fakt masełko zbiera sie pod korkiem. Nie jest to także czujnik Halla gdyz wtedy auto niechce rozgrzane odpalić a tu niema z tym kłopotu.
Jeśli macie jakiejś pomysły prosze o pomoc , nie stać mnie na autoryzowany warsztat naprawczy.

Ja ciebie kolego rozumiem.
Parę dni temu zdechł mi kompletnie wymieniłem wszystko podkreśle wszystko łącznie z cewką i aparatem. Auto odżyło ale pojawiły się problemy opisane przez ciebie, wcześniej chodził jak ta lala... Mnie to już krew zalewa...
A najgorsze jest to, że nikt nie wie jak mamy sobie z tym poradzić.
A jeśli chodzi o uszczelkę to nie daj się nadziać na jej wymianę, jeśli nie masz ciśnienia w układzie chłodzenia i nie ubywa ci płyn chłodniczego i nie przybywa ci oleju to uszczelka jest OK.

DAJ ZNAĆ JAK SOBIE Z TYM PORADZISZ. JAK JA PIERWSZY PORADZĘ SOBIE Z PROBLEMEM TO TEŻ CI DAM ZNAĆ...

Pozdrawiam i życze zarówno Tobie i sobie cierpliwości.
PAPAYOS
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 17:10 przez PAPAYOS, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Sławek1973
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 30, 2009 21:34
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Sławek1973 » pt mar 06, 2009 20:07

witam.
Co prawda mam od niedawna golfika , ale też mam podobne objawy do waszych.
Z obrotami poradziłem sobie przy pomocy aparatu zapłonowego. Delikatnie nim ruszyłem w stronę kierowcy i podniosły się na ok. 700-750. Poza tym nic się nie zmieniło.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » pt mar 06, 2009 20:40

Sławek1973 pisze:Delikatnie nim ruszyłem w stronę kierowcy
A nie masz przez to problemów z uruchomieniem??? Bo ty go przyspieszyłeś, tzn iskra jest trochę wcześniej i wypada w momęcie kiedy cykl sprężania jeszcze się nie skończył, a zapoczątkowałeś już cykl pracy...
Ja też go sobie tak ustawiłem i miałem ciężki rozruch... Ale za to auto dostało trochę mocniejszego buta... :)
A szarpie ci podczas przyspieszania, gasnie jak skręcisz na postoju kierownicą do końca???

Ja jeszcze po niedzieli spróbuję reanimować stary aparat zapłonowy bo zmieniłem na nowy zamiennik i od tego to się zaczeło...
Jak wszystko wróci do normy to umieszczę fotorelację z reload_a...

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

piitt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 07, 2007 13:32
Lokalizacja: Okolice Torunia

Post autor: piitt » pt mar 06, 2009 21:23

No niestety chyba to jest w trójeczkach standard :grin: nie grzeszą kulturą pracy na jałowym. U mnie są dni żę ładnie trzyma 800, a następnego dnia potrafi skakać od 700 - 900. Różni giganci podchodzili do tematu i nic. Parę razy nawet gasł przy dojeździe do skrzyżowania jak puszczałem nogę z gazu. Dotego jeszcze dochodzą denerwujące drgania budy. W korkach można nerwy stracić. Jeżdze tak 4 latka i już nie mam siły z tym walczyć.



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » pt mar 06, 2009 22:24

Heja

Ale zastanawia mnie to czemu przed wymianą aparatu, cewki i świec wszystko było jak ta lala. Pracowal jak pszczółka. Obroty równiuteńkie ok. 800 czasami tylko lekko strząchneło.
Tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście po niedzieli wymienie aparat na stary, oraz świece stare wkręce i zobaczę jak będzie się zachowywał...
Teraz jak strząchnie to aż blachy brzęczą... Wydaje mi się że może gdzieś przewód iskrę gubi i stąd te rzucanie silnikiem...

Teraz dzieje się coś takiego:

http://www.wrzuta.pl/film/pEv0mvx5aH/wideo007



Pozdrawiam
PAPAYOS
Ostatnio zmieniony wt mar 10, 2009 12:02 przez PAPAYOS, łącznie zmieniany 1 raz.


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » pt mar 06, 2009 22:45

Heh ja mam silnik AEX i również trzęsie nim czasem zgasnie to sa takie uroki tych samochodów ale z miła checia chciałbym to zmienic.
Moze komus sie uda,życze powodzenia



Awatar użytkownika
PAPAYOS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sie 30, 2007 15:04
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: PAPAYOS » pt mar 06, 2009 23:01

Lolek1333 pisze:Heh ja mam silnik AEX i również trzęsie nim czasem zgasnie to sa takie uroki tych samochodów ale z miła checia chciałbym to zmienic.
Moze komus sie uda,życze powodzenia
Tak się składa, że mam również AEXa w POLO i nie ukrywam, nie chcę przechwalić ale auto spisuje się extra i jeszcze ani razu samo z siebie nie zgasło, obroty nie falują. Fakt, że na wolnych obrotach delikatnie trzęsie ale to w zasadzie jest nie odczowalne.
I jeśli chodzi o AEX to wyrażam się o nim w samych superlatywach... Inna jest rzeczą, że auto jest w drugich rękach i wszystkie elementy są jeszcze oryginalne (poza olejami paskami itd) a pierwszy właściciel zrobił nim tylko 30 tyś km.

Pozdrawiam
PAPAYOS


https://www.facebook.com/pages/Cthulhu/369766173200313

Awatar użytkownika
Lolek1333
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr gru 05, 2007 22:41
Lokalizacja: Rudki

Post autor: Lolek1333 » pt mar 06, 2009 23:29

mi puki co tez jeszcze obroty nie faluja .Mam juz go 4 lata puki co w miare sie toczy:D (zeby nie zapeszac:P)a trzesienie fakt nie jest wielkie ale jest
Ostatnio zmieniony pt mar 06, 2009 23:29 przez Lolek1333, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob mar 07, 2009 00:30

Mój brat odłączył przewód idący od filtra węglowego do przepustnicy i obroty wzrosły do 900-1100 i przynajmniej przestał gasnąć przy dojeżdzaniu do skrzyżowań, a wymieniane już było: przepustnica, czujnik temp, świece, przewody WN i nadal to samo... Brat ma felicię. Jutro będziemy się razem znów bawić przy tym silniku, sprawdzimy jeszcze czy pasek nie jest przesunięty na rozrządzie, ostatnio był wymieniany, poza tym pokręcimy aparatem zapłonowym. Ważne, aby silnik nie gasł, a obroty mogą sobie falować. Dam Wam znać czy te działania pomogły.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
sHpAaKu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: wt lis 14, 2006 14:27
Lokalizacja: TOS

Post autor: sHpAaKu » sob mar 07, 2009 01:06

prezesso pisze:Mój brat odłączył przewód idący od filtra węglowego do przepustnicy i obroty wzrosły do 900-1100
Czyli zapodał lewe powietrze. Tamtym kanalikiem opary mają wychodzić z przepusticy.


Obrazek 171KM / 380Nm

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 398 gości