Huczy przy lekkim skręcie w prawo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ostryxyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:57
Lokalizacja: PL

Huczy przy lekkim skręcie w prawo

Post autor: ostryxyz » czw mar 05, 2009 11:19

Mam pewien problem z dziwnym dźwiękiem ( jakby huczenie ) gdy skręcam a właściwie jadę po łuku drogi ale tylko w prawą strone ( prosto i w lewo jest OK ). Dodam, że wydaję się że dźwięk dochodzi z przedniego koła po stronie kierowcy - zostało w nim wymienione łożysko z piastą i ... dalej jest to samo . Proszę o inne sugestię - będę wdzięczny.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw mar 05, 2009 11:35

to moze to jest łożysko ale w innym kole
??



Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » czw mar 05, 2009 12:35

Problem może dotyczyć każdego samochodu, dlatego i ja się wypowiem. Kolega ostatnio też miał problem taki wymienił 2 łożyska i to samo. U niego był taki problem że miał koło nie do końca proste :) w sensie takim, że jak zakręcił nim, spojrzał od tylu na oponę to widać było jak koło odchyla się to w lewo to w prawo, w zależności od miejsca na okręgu. Zmienił felgę i wszystko gitara :) może i u Ciebie ten sam problem występuje. Ewentualnie kolega wyżej też może mieć rację. Kabina równie roznosi dźwięk.



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Re: Huczy przy lekkim skręcie w prawo

Post autor: RALFI » czw mar 05, 2009 18:57

ostryxyz pisze:Mam pewien problem z dziwnym dźwiękiem ( jakby huczenie ) gdy skręcam a właściwie jadę po łuku drogi ale tylko w prawą strone ( prosto i w lewo jest OK ). Dodam, że wydaję się że dźwięk dochodzi z przedniego koła po stronie kierowcy - zostało w nim wymienione łożysko z piastą i ... dalej jest to samo . Proszę o inne sugestię - będę wdzięczny.
Podobno i przegub też może tak huczyć. Sprawdź czy nie ma luzu.
Pozdrawiam



ostryxyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:57
Lokalizacja: PL

Post autor: ostryxyz » czw mar 05, 2009 19:34

Wszelkie luzy w "podejrzewanym" kole zostały zlikwidowane ( o ile wcześniej minimalnie występowały ) obecnie podejrzenia padają na półoś - czy to możliwe ???



Awatar użytkownika
RALFI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: śr sty 19, 2005 14:08
Lokalizacja: W-WA

Post autor: RALFI » pt mar 06, 2009 16:30

Tak jak pisałem wyżej, sprawdź przegub, półoś.
Pozdrawiam



RCMarioon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 17, 2009 11:57
Lokalizacja: Słup

Post autor: RCMarioon » pt mar 06, 2009 20:27

Podobno i przegub też może tak huczyć. Sprawdź czy nie ma luzu.
Pozdrawiam
Dokladnie zwróć uwage na przegłub.Przegłub jak szczela na zakręcie to jest do wymiany.Skręć kołami na max w jedną stronę i gaz,tak samo sprawdż w drugą stronę.Jak będzie szczelać ,chrupać to padł przegłub ten przy kole.bo te przy skrzyni rzadko się psują.Sprawdż te osłony gumowe na przegłubach,jeśli na którymś będzie rozerwana to ten nawalił.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14207
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob mar 07, 2009 00:17

Witam.To,że łożysko z piastą zostało wymienione to nie znaczy,że nie może zacząć po jakimś czasie huczeć.Wystarczy,że czop minimalnie jest ugięty,a wtedy łożyska szybko mówią pa,pa.
Dodam jeszcze,że kiedyś też tak miałem-na łuku drogi w lewo,huczało łożysko prawe.Wymieniłem i jak ręką odiął :bigok:



ostryxyz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lut 17, 2009 23:57
Lokalizacja: PL

Post autor: ostryxyz » śr mar 11, 2009 19:50

Muszę przyznać że efekt poszukiwań jest zaskakujący i tu dzięki za podpowiedź i pomoc od To_mas, po wymianie łożyska w drugim kole, które nie było podejrzewane hałas ustał - ( ciekawe czy wymiana poprzenia łożyska była konieczna ??? ). Najważniejsze że teraz na zakrętach cichutko :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości