Jak to z tymi gaśnicami ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djset

Post autor: djset » pn gru 19, 2005 23:09

gasnica powinna byc pod reką. bo jak samochod przy wypadku dostanie strzala z tulu i zapali sie, a nie bedzie mozna otworzyc bagaznika bo sie zatrzasnie to nie przyda nam sie gasnica, ktora bedzie w nim zatrzasnieta... powinna byc ona pod siedzeniem kierowcy lub pasazera! moze troszke szpecic wyglad, ale zawsze jest w jak najszybszym dostepnym miejscu.
a jak macie w dojazdowce i macie cos w bagazniku? np jedziecie na wakacje... i bedzie potrzeba uzycia gasnicy, to co wtedy...? wiem, fajnw i poręczne miejsce, bo gasnicy nei widac, ale... ale jak przyjdzie uzyc to nie bedzie jak.
pozdrawiam.
aha, a za brak gasnicy jest mandat i zabrany dowod.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt gru 20, 2005 00:23

ja gaśnicę zamontowałem do fotela pasażera. jest już jedna śrubka łącząca plastki więć wierciłem tylko jedną dziurkę. nie jest to zbyc szcześliwe miejsce bo ogranicza miejsce na nogi i utrudnia wsiadanie/wysiadanie. jeszcze ktoś zaczepi nogą i będzie niekontrolowana akcja gaśnicza :smile: tylko nie bardzo wiem gdzie umieścić. może jakieś podpowiedzi?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt gru 20, 2005 00:48

djset pisze:gasnica powinna byc pod reką. bo jak samochod przy wypadku dostanie strzala z tulu i zapali sie, a nie bedzie mozna otworzyc bagaznika bo sie zatrzasnie to nie przyda nam sie gasnica, ktora bedzie w nim zatrzasnieta... powinna byc ona pod siedzeniem kierowcy lub pasazera!

Gaśnica moim zdaniem powinna być w bagazniku solidnie przykręcona. Jakikolwiek cięzki przedmiot w kabinie w momencie wypadku i dachowania pozabija pasażerów.

Natomiast co do przydatności gaśnicy do gaszenia samochodu, to owszem przydaję się do tego żeby lekko uchylić maskę i wpsikać całą zawartość gaśnicy. Jeśli auto się zapali to taka gaśnica jest równie skuteczna co plucie na ogień.
To powyższe to nie moja opinia, tylko strażaka który na co dzień zajmuje się ratownictwem drogowym. Ja mu tam wierzę.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt gru 20, 2005 01:04

apropos strażaków
http://free4web.pl/Click?50842 (nie wiem czy link zadziala)
strasznie wolni i nie przeszkoleni, gdyby zrobili to o czym mówił CORVAX czyli uchylić maskę i pod nią to audi by nie spłonęło...Byłem tam wtedy i nie mogłęm uwierzyć w to co sie tam działo...totalny choas..głośno o tym było
a tu fotka na niedługo przed pożarem
Obrazek



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt gru 20, 2005 12:19

ksionc pisze:ja gaśnicę zamontowałem do fotela pasażera. jest już jedna śrubka łącząca plastki więć wierciłem tylko jedną dziurkę. nie jest to zbyc szcześliwe miejsce bo ogranicza miejsce na nogi i utrudnia wsiadanie/wysiadanie. jeszcze ktoś zaczepi nogą i będzie niekontrolowana akcja gaśnicza :smile: tylko nie bardzo wiem gdzie umieścić. może jakieś podpowiedzi?


at eraz nie daj borze jak w czasie jażdy ci wpadnie pod pedały ta gaśnica


TUTENHAMON

Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » wt gru 20, 2005 13:01

Gaśnicę zamontowałem sobie w bagażniku pod pomiędzy nadkolem a lampą - po lewej stronie. Była tam fabrycznie montowana apteczka niemiecka.
Rozstaw śrub idealnie pasuje na gaśnicę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 281 gości