Chrobotanie na luzie jak sprzegło wcisne ustaje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Chrobotanie na luzie jak sprzegło wcisne ustaje

Post autor: Drogojad » pt lut 27, 2009 19:47

szybkie
pytanie takie jak w temacie czy to jest łozysko sprzegła czy skrzyni biegów ? a i jak sprzegła to jakie kupić do abf-a pozdro.



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » pt lut 27, 2009 19:53

mozliwe ze łozysko oporowe na sprzegle siada i daje znac przez takie dzwieki... rózne firmy.. min. valeo, luk , sahks



Dimateo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: wt kwie 10, 2007 15:27
Lokalizacja: Łaziska

Post autor: Dimateo » pt lut 27, 2009 19:56

Witam mam ten sam problem mechanik powiedział mi, że to coś z sprzęgłem na forum przeczytałem że raczej skrzynia... ale w temacie poniżej możesz przeczytać o tej usterce http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=113584
Ostatnio zmieniony pt lut 27, 2009 19:57 przez Dimateo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pt lut 27, 2009 20:15

szczerze byłem dzisiaj w serwisie i powiedzieli 100% ze łozysko oporowe i dodali ze jak robić to kompletne sprzęgło koszt 900zł sprzęgło (LUk i robocizna)
pytam dlatego ze w ich 100% pewnosci to niewierze ale może maja racje
Ostatnio zmieniony pt lut 27, 2009 20:17 przez Drogojad, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 27, 2009 20:24

no powiem ci stary :bajer: ze to zagadka j nie lada poniewaz ja mam te objawy o których ty piszezsz :bajer: aczkolwiek musiałem wymienic sprzegło bo brało u samej góry mówie sobie super wymienie komplecik i sprawa zostanie załatwiona
nic bardziej mylnego :bajer: chroboli na luzie dalej
po wcisnieciu sprzegła hałas ustaje :bajer:
ale nie przejmuje się tym juz mimo ze skrzynie słychac ale tylko na luzie zadnych innych objawów nie stwierdzam



Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » pt lut 27, 2009 21:07

dziejo pisze:no powiem ci stary :bajer: ze to zagadka j nie lada poniewaz ja mam te objawy o których ty piszezsz :bajer: aczkolwiek musiałem wymienic sprzegło bo brało u samej góry mówie sobie super wymienie komplecik i sprawa zostanie załatwiona
nic bardziej mylnego :bajer: chroboli na luzie dalej
po wcisnieciu sprzegła hałas ustaje :bajer:
ale nie przejmuje się tym juz mimo ze skrzynie słychac ale tylko na luzie zadnych innych objawów nie stwierdzam

pozostaje mówić sobie że "ten typ tak ma" heh moze trzeba wymienić skrzynie zastanawiałeś sie ? lub brakuje "jakies podkładki" lub wyrobiona
zobaczymy ja mam u siebie dość dobrych mechaników i w 3 sekundy podali djagnoze
załozyłem temat zeby podzielic sie doświadczeniami z innymi uzytkownikami bo obawiam sie ze to jest coś w skrzyni ale wszystko sie okaże w czwartek bo odbore furaka jak dalej bedzie chrobotać to tez sei nie bede przejmował a i moze zmobilizuje madre głowy w serwisie do myslenia a nie tylko do wymieniania podzespołów bo przeciez mają naprawić mi usterke "chrobotanie"



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt lut 27, 2009 21:40

oby to było tylko łozysko oporowe :bigok:



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt lut 27, 2009 23:48

Witam.W moim MK2 było identycznie jak opisujecie.Grzechotało na luzie,a po wciśnięciu sprzęgła cisza.Brat u mechanika wymienił sprzęgło wraz z dociskiem (ja byłem za granicą),ale grzechotanie nie ustało.Gdy wróciłem to wziąłem się za to.Zdjąłem obudowę 5tego biegu,wyjąłem łożysko oporowe (dociskowe),wymieniłem,poskładałem resztę i jak ręką odjął.Wreszcie nastała cisza :D



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 28, 2009 00:01

Drogojad, siadło łożysko skrzyni na 90 procent, nie wyciskowe tylko igiełkowe, nie zmieni się go bez wyjmowania skrzyni .
900 zeta za sprzęgło to drogo. Spzręgło ok 350, a 550 za robotę to za dużo. W tej kwocie powinieneś zrobić obie rzeczy, znaczy zmienić sprzegło i wymienić to łożysko, plus profilaktycznie simeringi i oczywiście nowy olej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Drogojad
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 21:24
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

Post autor: Drogojad » sob lut 28, 2009 00:41

Paweł Marek pisze:Drogojad, siadło łożysko skrzyni na 90 procent, nie wyciskowe tylko igiełkowe, nie zmieni się go bez wyjmowania skrzyni .
900 zeta za sprzęgło to drogo. Spzręgło ok 350, a 550 za robotę to za dużo. W tej kwocie powinieneś zrobić obie rzeczy, znaczy zmienić sprzegło i wymienić to łożysko, plus profilaktycznie simeringi i oczywiście nowy olej.
za 900 zł chłopaki robia komplet czyli sprzegło LUK i robota moze to wiecej niz allegro ale nie mam czasu kombinować i zamawiać a co do łozyska które sie wysypało to nie wiem bede wiedział jak kierownik zajmujacy sie tym przypadkiem zadzwoni do mnie jak rozbiorą auto i wtedy mi powie jak wyglada sprzegło i co beda robić bo moze sie okazać ze jedank to igiełkowe chociaż niewiem co to jest :helm:



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob lut 28, 2009 14:09

dziejo, a ty nie masz przypadkiem (i inni tu zebrani poza ABF i PG) skrzyni typu 020 w ktorej to łożysko oporowe jest pod porkywą 5tego biegu od strony koła i nie występuje w komplecie ze sprzęgłem i nie wymienia się go też obligatoryjnie przy wymianie sprzęgła?
Bo kolega dostał nowiusieńkie sprzęgło i dopiero teraz mu się łożysko oporowe odezwało. No i jest tak samo zdziwiony jak wy, tzn był dopóki się nie dowiedział ze skrzynie 020 nie ma łożyska przy sprzęgle.
W skrzyniach 02A lozyska jest przy sprzegle wiec problemu w zasadzie nie ma bo kazdy mechanik wymienia komplet wraz z tym lozyskiem. Sprawa ma sie inaczej w 020


[ Dodano: Sob Lut 28, 2009 13:12 ]
a jak ktos powiedzial "ten typ tak ma" to ja wam powiem ze ten typ tak bo ma nikt nie wymienia w skrzyniach 020 lozyska oporowego razem ze sprzeglem. Potem sie okazuje ze np auto ma juz 300 tys przejechane, drugie albo trzecie sprzeglo sie konczy a lozyska oporowe na drugim koncu skrzyni jest od nowosci jedno. Ten typ tak nie ma tylko ludzie zapominaja gdzie jest w tej skrzyni lozysko oporowe. To jest moja teoria poparta obserwacjami.
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 14:17 przez sas_gti, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob lut 28, 2009 18:57

wiedziałem o tym ze nie mam łozyska oporowego na wałku sprzęgłowym jest tylko tależ
są dwa typy sprzegła do AAM z łozyskiem i bez tylko po numerach silnika mozna dojsc który typ zastosowac (albo wczesniej rozebrac )
Ostatnio zmieniony sob lut 28, 2009 19:00 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lut 28, 2009 19:05

no ale lozysko oporowe niepracuje jak pedal sprzegla jest niewduszony.to jesli niepracuje to jakim cudem ma chalasowac??kiedy lozysko pracuje?jak wdusimy pedal przeciez.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob lut 28, 2009 21:19

duber pisze:no ale lozysko oporowe niepracuje jak pedal sprzegla jest niewduszony.to jesli niepracuje to jakim cudem ma chalasowac??kiedy lozysko pracuje?jak wdusimy pedal przeciez.
Teoretycznie nie pracuje.Jenak obracające się sprzęgło wprawia w ruch trzpień ,który lekko dociska do łożyska i zaczyna się ono także obracać.
Gdy jeszcze miałem ten problem,to nie zawsze to łożysko mi się tłukło.Wszystko zależało od tego jak puszczałem sprzęgło (powoli czy szybko)...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 436 gości