Wymiana uszczelniaczy w 1y

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Wymiana uszczelniaczy w 1y

Post autor: Deloox » śr lut 25, 2009 14:01

Witam Panowie. Zauważyłem ostatnio, że przy pierwszym kręceniu po nocy golf puszcza dymek niebieski przez chwile tylko jak kręcę, odpala i jest ok. Podejrzewam uszczelniacze ewentualnie świece. Z jakim kosztem muszę się liczyć przy wymianie uszczelniaczy? Chodzi o mniej więcej przedział cenowy. Uszczelniacze same w sobie są tanie, ale robocizna nie wiem jaka może być.Z góry dzięki. PozdraVWiam


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Tommuzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw mar 31, 2005 18:23
Lokalizacja: Pułtusk WPU
Kontakt:

Post autor: Tommuzik » śr lut 25, 2009 18:15

Moim zdaniem, to jeżeli dymek jest bardziej biały niż niebieski to stawiam na walniętą świecę. Mogę się mylić.



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » śr lut 25, 2009 21:18

Biorę to pod uwagę również. Ten dymek jest chwilowy, w momencie jak samochód odpali. Świece pójdą do wymiany, ten niebieski kolor mnie zastanawia, że może to być również wina uszczelniaczy. Może problem zniknie po wymianie świec. Jeśli chodzi o ubywanie oleju, ilości są znikome. Od wymiany do wymiany 10-12 tys.km dolewam małe ilości nawet nie wiem czy 0.5l czy mniej.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » śr lut 25, 2009 23:08

Pali ci od strzału ?? Jeśli tak to świece są OK.
Jeśli bierze ci małe takie ilości oleju o jakich piszesz to bym zapomniał o problemie.
Każdy Diesel troszkę dymi, czy na biało czy na niebiesko. Na twoim miejscu cieszyłbym się że nie mam większych problemów z autem i jeździł sobie dalej spokojnie :)

Pzdr



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » czw lut 26, 2009 00:26

Pali od strzała, ale czasem nim telepnie. Z tym dymem to tak jak silnik złapie to te pierwsze dmuchnięcie jest niebieskawe, później trochę pary ( ale tylko w dni gdzie jest 0 stopni lub poniżej) i dopiero przy mocnym gazowaniu na czarno chmurkę puści, ale też jak dostanie buta nagle, jak jeden po drugim nie dymi w ogóle.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » czw lut 26, 2009 21:30

Wiesz moim zdaniem wszystko jest OK.
Oleju nie bierze, pali od strzału. To że jak mu buta wsadzisz zakopci na czarno to w Dieselach jest normalne - nagar z rury itp.
Gdyby ci kopcił cały czas to jedyne co mi przychodzi do głowy to że któryś wtrysk może lać, ale to w twoim przypadku mało prawdopodobne.
Ja bym się niczym nie przejmował :)

Pzdr



arwam

Post autor: arwam » sob lut 28, 2009 23:33

Deloox pisze:Pali od strzała, ale czasem nim telepnie. Z tym dymem to tak jak silnik złapie to te pierwsze dmuchnięcie jest niebieskawe, później trochę pary ( ale tylko w dni gdzie jest 0 stopni lub poniżej) i dopiero przy mocnym gazowaniu na czarno chmurkę puści, ale też jak dostanie buta nagle, jak jeden po drugim nie dymi w ogóle.

kolego daj wtryskiwacze do sprawdzenia bo chyba leją



Awatar użytkownika
Deloox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pt cze 15, 2007 23:55
Lokalizacja: Olsztyn-Morąg-Hawaje
Kontakt:

Post autor: Deloox » ndz mar 01, 2009 02:36

Nie wiem do końca co się dzieje, bo przez ostatnie 3 dni nic nie dymi, tylko przy gazowaniu, ale też do momentu aż nagar przedmucha. Może tak ma być rzeczywiście, ale zaniepokoił mnie ten chwilowy dymek niebieski jak samochód odpalił.


moja była http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1196467#1196467

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości