Membrana??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bozo_GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 19:39
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Membrana??

Post autor: Bozo_GT » ndz lut 22, 2009 20:02

Witam all.mam mały problem z gaźnikiem 2e2 w golfie mk2 1.6.mianowicie auto przy ruszaniu jak zejdzie na za niskie obroty potrafi bardzo gwałtownie szarpać,ma nierówne obroty postojowe i wogule jak podczas jazdy obroty za nisko mi zejdą to się dusi.Dzisiaj zdjąłem membrame,a przynajmniej tak mi się wydaje:) po lewej stronie gaźnika patrząc od przodu auta nad kolektorem taka mała aluminiowa kopułka.wyczyściłem założyłem bez jednej uszczelki i auto rusza tak jak powinno w końcu ale postojowe strasznie skakać zaczęły i benzyna się leje na kolektor.a jak założyłem uszczelke to znowu po staremu szarpie.Chciałem się dowiedzieć czy wymiana tego całego ustrojstwa coś da i czy się to opłaca no i jak to się poprawnie nazywa:)



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » pn lut 23, 2009 09:23

Witaj. To coś to pompka przyspieszenia. Membrana, którą zdemontowałeś (ta pod pokrywką kwadratową z czterema śrubkami) to membrana pompki przyspieszenia (kwadratowa gumka z króćcem po środku). Ta membrana lubi pękać. Miałem to samo. U mnie sama pompka była w porządku. Paliwo lało się na kolektor przez pękniętą membrane. Pompka wstrzykuje paliwo do gaźnika. Silnik może się dusić, bo paliwo które powinno zostać wstrzyknięte do gaźnika idzie na zewnątrz. Sprawdź (podczas jazdy na benzynie jeśli posiadasz instalację LPG) czy pod tą kopułką nie jest mokro. Czuć wtedy w aucie zapach benzyny. Co do wymiany-ciężko w sklepach z takimi membrankami. Ja to znalazłem w Łomiankach (sklep z gaźnikami i wtryskami). Koszt: ok. 40 PLN plus wysyłka. Pozdrawiam



Bozo_GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 19:39
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Bozo_GT » pn lut 23, 2009 15:25

to nie to ale z opisu podobne:) zrobiłem fotki

[ Dodano: 23 Lut 2009 14:26 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Mc_Gyver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt mar 14, 2008 08:43
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mc_Gyver » wt lut 24, 2009 11:59

Ten element to zawór wzbogacający mieszankę. Tutaj Masz różne przydatne opisy. Twój problem jest opisany w punkcie nr 8. Tutaj masz link do strony:http://plmiscelektronika.elektroda.net/ ... urg2e2.pdf
Pozdrawiam



Bozo_GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 19:39
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Bozo_GT » wt lut 24, 2009 12:42

Dzięki bardzo.o to mi chodziło:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 451 gości