czy warto juz wymienic pasek rozrzadu???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kozio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 30, 2008 18:24
Lokalizacja: KRAŚNIK
Kontakt:

czy warto juz wymienic pasek rozrzadu???

Post autor: kozio » sob lut 21, 2009 21:09

Witam Was bardzo serdecznie
Zwracam koledzy z prośbą o rade.Otóż w październiku zeszłego roku zakupiłem mojego VW.Samochód był sprowadzony z Niemiec,serwisowany wszystko jak w najlepszym porządku.na liczniku ma w tym momencie 156 tys km,a rozrząd był wymieniany po przebiegu 101 tys km świadczy o tym książka serwisowa a także metalowa tabliczka umocowana na karoserii,z informacja o wymianie (101 560 km 8.08.2007)Przebieg ma oryginalny sprawdzany VAG prze kolegę z forum :grin: .No i związku z tym mam pytanie.Czy warto juz wymienić kompletny rozrząd?Troszkę bije się z myślami ponieważ w niedługim czasie wyjeżdżam z kraju za 6 miesięcy a wymianę paska rozrządu planowałem po powrocie.A przez okres mojej nieobecności autkiem będzie jeździć zona ale jak przez ten czas zrobi 2 tys km to będzie dobrze.Proszę was koledzy o rade,co wy na ten temat myślicie????



sopelix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sopelix » sob lut 21, 2009 21:17

pasek wymienia sie co ok 90 tys.. wiec spokojnie, jeszcze niemusisz:)



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » sob lut 21, 2009 21:21

można ale nie trzeba ja osobiście zostawiając auto żonie wymieniłbym dla świętego spokoju swojego sumienia pod moją nieobecność i pewności jazdy żony i ewentualnie przewozu moich dzieci na ich bezpieczeństwie nie oszczędzamy.To tylko moje osobiste zdanie,decyzja należ jednak do ciebie. Pozdrawiam.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 21, 2009 21:22

Doświadczenie z MK4 1,4 . Stan licznika 150 000. 2 wyjete rolki mocno szumiały. Plastikowa rolka prowadząca była pęknieta...



kozio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 30, 2008 18:24
Lokalizacja: KRAŚNIK
Kontakt:

Post autor: kozio » sob lut 21, 2009 21:40

Wszystko ok. Ale jeśli teraz wymienię pasek rozrządu,to przez te poł roku samochod bedzie uzywany raczej sporadycznie, przez wiekszosc czasu bedzie stał w garazu. No i własnie tu jest pytanie.Czy takie stanie w garażu nie zaszkodzi trwałości paska????



sopelix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr gru 17, 2008 09:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sopelix » sob lut 21, 2009 21:59

prędzej zaszkodziło by stanie na dworze, w mrozie, deszczu itp...

Ja bym jeszcze niewymienial...ale wiesz, to twoje auto, twoja rodzina, twoje bezpieczenstwo, twoje pieniadze :)



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » sob lut 21, 2009 23:08

Nie wymieniaj jeśli nie musisz, przecież to VOLKSWAGEN :D


I'll be back...

greg

Post autor: greg » sob lut 21, 2009 23:30

kozio, jeśli rozrząd był wymieniany półtora roku temu i jesteś pewny tego w 100% + nei zrobiony jest dystans 60tys - to zostaw tak jak jest a wymianę zrobisz jak wrócisz



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » ndz lut 22, 2009 01:15

Nie wież temu co jest napisane w Niemieckich książkach serwisowych. Wymieniaj rozrząd, oleje i filtry. Szwagier wierzył w to, co było napisane w książce i pasek strzelił :bigok:



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Reksio » ndz lut 22, 2009 02:09

Ja też wymieniłem rozrząd przy 154 tyś., wcześniej był wymieniony w niemczech przy 61 tyś., po wymianie jak go zobaczylem wraz z rolkami to myślę, żeby jeszcze spokojnie wytrzymał około 20 tyś., wyglądał jak nowy, więc się za bardzo nie przejmuj, jeśli był wymieniany w Niemczech to spokojnie wytrzyma.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: czy warto juz wymienic pasek rozrzadu???

Post autor: Bronco » ndz lut 22, 2009 09:21

kozio pisze:Witam Was bardzo serdecznie
Zwracam koledzy z prośbą o rade.Otóż w październiku zeszłego roku zakupiłem mojego VW.Samochód był sprowadzony z Niemiec,serwisowany wszystko jak w najlepszym porządku.na liczniku ma w tym momencie 156 tys km,a rozrząd był wymieniany po przebiegu 101 tys km świadczy o tym książka serwisowa a także metalowa tabliczka umocowana na karoserii,z informacja o wymianie (101 560 km 8.08.2007)Przebieg ma oryginalny sprawdzany VAG prze kolegę z forum :grin: .No i związku z tym mam pytanie.Czy warto juz wymienić kompletny rozrząd?Troszkę bije się z myślami ponieważ w niedługim czasie wyjeżdżam z kraju za 6 miesięcy a wymianę paska rozrządu planowałem po powrocie.A przez okres mojej nieobecności autkiem będzie jeździć zona ale jak przez ten czas zrobi 2 tys km to będzie dobrze.Proszę was koledzy o rade,co wy na ten temat myślicie????
WAG-iem można sprawdzić przebieg samochodu? :blush:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

kozio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 30, 2008 18:24
Lokalizacja: KRAŚNIK
Kontakt:

Post autor: kozio » ndz lut 22, 2009 09:42

no jasne ze można vagiem sprawdzić, najlepiej podłącz i będziesz wiedział czy masz nie cofnięty licznik...POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » ndz lut 22, 2009 10:41

kozio pisze:no jasne ze można vagiem sprawdzić, najlepiej podłącz i będziesz wiedział czy masz nie cofnięty licznik...POZDRAWIAM
Wytłumacz kolego jak chcesz vagiem odczytać prawidłową wartość ? Jak ktoś cofał umiejętnie licznik to niczym nie odczytasz. No i podstawa to auto musi mieć linię CAN
Ostatnio zmieniony ndz lut 22, 2009 10:42 przez PvD, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz lut 22, 2009 13:15

kozio pisze:no jasne ze można vagiem sprawdzić, najlepiej podłącz i będziesz wiedział czy masz nie cofnięty licznik...POZDRAWIAM
ale się ubawiłem - ciekawa sprawa - zapraszam do mojego auta i wyciągnij faktyczny przebieg w benzynie hehe - od razu informuję mam już piąty czy szósty licznik w aucie - hehe kozio, przebieg w kompie i owszem ale w niektórych dieslach

[ Dodano: Nie Lut 22, 2009 12:15 pm ]
a i jeszcze jedno - a jak ktoś ci wymieniał komp to jaki będziesz miał przebieg??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 571 gości