Golf II 88' 1.3 gaźnik- problem z temperaturą, ogrzewaniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ralw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 04, 2009 22:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ralw » śr lut 04, 2009 22:47

Witam! Miałem ten sam probrem w tą zime. Tez brakowało ogrzewania jak i silnik podczas jazdy chłodził sie. Nagrzewnice trzeba odpowietrzyc. Odczepiajac jeden wąż ten po lewej aby płyn sie wylewał i gazujac silnik, dolewajac jednoczenie wody/płynu do zbiorniczka aby sie nie zapowietrzył, wtedy napewno dobrze odpowietrzysz nagrzewnice bo takie sposoby aby otworzyc ja i zagotowac nic mi nie pomagały. A co do spadania tem. to pozbyłem sie tego montujac od srodka na Grilla karton na wlot powietrza do silnika Teraz jak sie nagrzeje trzyma mi temp. I tak samo zobaczyłem ze niemam pod silnikiem takiej blachy co chyba tez kierowała innaczej powietrze kupiłem na szrocie za gorsze zamontowałem i teraz jak sie juz nagrzeje to nie spada mi tem. Ale i tak mam termostat do wymiany bo cały czas jest otwarty. Bo czytałem duzo na necie i podczas odpalenia zimnego silnika i otworzenia zbiorniczka wyrównawczego nie powina sie lac woda z tego małego werzyka dopiero wtedy gdy silnik zacznie nabierac tem to powino sie powoli zaczac przelewac. a ja odpale zimny i juz mi sie leje. I przez co z tym idzie silnik wolniej mi sie nagrzewa. Ja bym sie cieszył na twoim miejscu ze masz tak mało zmartwiem :bigok: bo mi pali przy ekonimicznej jezdzie 10/11l na 100km a jak docisne to wiadro na start;]



nowak5615
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 09, 2008 15:38
Lokalizacja: Koło/Poznań
Kontakt:

Post autor: nowak5615 » czw lut 05, 2009 20:13

benzyny czy lpg tak dużo pali?? Te silniki tyle nie palą, masz coś do regulacji. Mi na trasie Pali 7 l/100km ale po mieście nawet 13l/100km. Orientuje się ktoś dlaczego taka rozbieżność?? Czy to filtr gazu?


VW Golf II 88' 1,3 gaźnik + LPG

kamil2401
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 19, 2009 22:44
Lokalizacja: ETM 54**

Post autor: kamil2401 » czw lut 19, 2009 22:56

nowak5615czy uporałeś sie juz z problemem ogrzewania ?? bo mam taki sam problem i niewiem co jest tego przyczyna ...



Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » czw lut 19, 2009 23:12

szyki pisze:hmm, coś mi się to 110 stopni, przy których wentylator się załącza wydaje podejrzane...
ale ukłąd chłodzenia jest pod ciśnieniem i woda wrze w wyższej temperaturze.

A co wyniknie z tematu sam jestem ciekaw bo w moim 1.3 tez walcze z nagrzewnica...


a wywaliliście termostat nagrzewnicy? Ja wywalilem 2 dni temu i jest różnica, ale i tak dalej nie jest idealnie ;P
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2009 23:14 przez tochu, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

Jahim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr lip 04, 2007 12:05
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Jahim » śr lut 25, 2009 16:39

Koledzy! Podłączam sie do tematu. Mam taki sam problem. Kiedys silnik nagrzewał się idealnie, szybko i nie tracił temperatury w czasie jazdy. Teraz na te 90 stopni by strzałka stała pionowo, musze go gazować na postoju i tylko wtedy sie nagrzeje. Zaraz jak ruszę temperatura spada do pierwszej kreski i tak już leży. Wymieniłem już 2 termostaty. Jeden firmy Vernet, teraz mam Wahler. Efekt przy obu taki sam. Układ został odpowietrzony przez mechanika i dalej nic. Dodam jeszcze, że poprzedniej zimy było zupełnie inaczej, silnik trzymał temperature.
Tylko jedna uwaga. W srodku dosc szybko robi sie ciepło. Nie zwrociłbym uwagi na to gdyby nie wskaźnik temperatury. Dlatego też zastanawiam się nad czujnikiem. Są dwa jeden niebieski (nie wiem od czego, ale chyba ma jakis wpływ na ssanie) i drugi czarny, który odpowiada za wskazania strzałki na dece rozdzielczej. Co o tym myslicie? Może to czujnik należy wymienić?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości