problem z wycieraczkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fifi1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Zawieprzyce kolonia

problem z wycieraczkami

Post autor: fifi1983 » ndz lut 15, 2009 18:07

mam problem z przednimi wycieraczkami objawia sie to tym że jak jest włożony przekaznik od wycieraczek to działąja cały czas nie reagują wogule na przełącznik a po wyjeciu przekaznika to chodzą tylko na najszybszym biegu próbowałęm nawet zaminiać przekażnik na inny ale to nic nie daje



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: duzy_przemo » ndz lut 15, 2009 19:09

Masz uszkodzony regulator prędkości wycieraczek, który jest zintegrowany z silnikiem.
Można się bawić w lutowanie tego. Ale ja kupiłem silnik za 50 zł i zmieniłem objawy były takie same jak u Ciebie. Po wymianie u mnie wszystko wróciło do normy.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz lut 15, 2009 19:43

kolego a Ty wkładasz odpowiedni przekażnik ?

[ Dodano: 15 Lut 2009 18:44 ]
duzy_przemo pisze:Masz uszkodzony regulator prędkości wycieraczek, który jest zintegrowany z silnikiem.
Można się bawić w lutowanie tego. Ale ja kupiłem silnik za 50 zł i zmieniłem objawy były takie same jak u Ciebie. Po wymianie u mnie wszystko wróciło do normy.



możesz wytłumaczyć co miałeś na myśli ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz lut 15, 2009 20:33

duzy_przemo pisze:Masz uszkodzony regulator prędkości wycieraczek, który jest zintegrowany z silnikiem.
Można się bawić w lutowanie tego. Ale ja kupiłem silnik za 50 zł i zmieniłem objawy były takie same jak u Ciebie. Po wymianie u mnie wszystko wróciło do normy.

:rolleyes: :green_fuck: :rolleyes: To chyba nie w "trójeczkach"? Tu nic takiego nie istnieje.
Możliwe jest uszkodzenie styku samohamowania w silniczku i wycieraczki "przelatują" dolną postojową pozycję. Spróbuj wyłączyć zapłon tuż przed dolnym położeniem wycieraczki i po chwili włącz - czy ruszą?
A w ogóle to ruszają bez manetki, od razu po włączeniu zapłonu, czy też tylko nie zatrzymują się po normalnym włączeniu manetką?
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 20:44 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



fifi1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Zawieprzyce kolonia

Post autor: fifi1983 » pn lut 16, 2009 20:23

przekażnik zakładam drugi taki sam a wycieraczki włączają sie od razu po przekreceniu kluczyka w tej chwili odciąłem tą cienką nóżke od przekaznika i chodzi pierwszy bieg i ten najszybszy nie chodzi tylko czasówka



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn lut 16, 2009 23:17

To by trzeba widzieć na żywo #-o
Może pomoże opis napięć czy raczej połączeń w gnieździe przekaźnika, po jego wyjęciu.
1 - 31 masa,
2 - J + z manetki w poł. czasowe,
3 - 15 + z zapłonem z bezp. 5
4 - 53s + z zapłonem na poz. 1 i 2 bieg a na poz. 0 i czasowe ma być masa,
5 - 53M silnik,
6 - T czasowe + w poł. czasowe.
Może to jednak manetki, gdyby tak odpiąć ich wtyczkę? Wygląda to tak jakby z każdego kabla od manetek szło napięcie...
Nóżek nie wyłamuj tak szybko, mogą się jeszcze przydać.
Jeśli już wyłamywać to lepiej nóżkę T i wówczas nie włączają się przy włączaniu zmywacza i wycieraczki nie idą po suchej szybie. Ale to osobny temat.



fifi1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Zawieprzyce kolonia

Post autor: fifi1983 » wt lut 17, 2009 10:40

odłączyłem manetki i przestały działać znalazłęm schemat w necie i zrobiłęm próbę na krótko chodzi jak trzeba teraz musze kupić drugi przełącznik
dzięki za pomoc Zico63b pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 587 gości