Problem z odpaleniem auta!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slavek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:08
Lokalizacja: Rakowiec

Problem z odpaleniem auta!

Post autor: slavek18 » pn lut 02, 2009 19:18

Koledzy :pub:
Mam od niedwana Golfa 3. silnik 1.9 TD, rok 92.
Przy niskich temperaturach mam problemy żeby odpalić mojego Golfa.
Czy tak po prostu musi być z tym autem czy to może wina słabego akumulatora. Nie wiem kiedy był ładowany ostatnio:-(
Mam odpalać na ssaniu czy jest to bez znaczenia?
Uda mi się go po kilku (5-10) kręceniach odpalić. Dodam że świece grzeje 2-3 razy.

Jeszcze jedno pytanko.

Czy diody (widoczne po zdjęciu panelu) które zostaja zapalone po wyłączeniu radia samochodowego zużywają dużo prądu z akumulatora?? Czy mam się tym nie przejmować??

Pomóżcie mi proszę. Nie znam się na tym za bardzo a martwią mnie te zjawiska:-)

Z góry dzięki wielkie za każdą pomoc :pub:


www.polawesolowska.pl

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn lut 02, 2009 19:30

jak zapali to jak pracuje i używaj przyspieszacza

[ Dodano: 02 Lut 2009 18:31 ]
ja go nie używam i zdemontowałem go :grin: , jak długo grzeją świeczki i sprawdź czy tam w ogóle dochodzi prąd i czy któraś nie padła , jak by aku to tak długo by nie dał kręcić
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 19:33 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pn lut 02, 2009 19:34

Na twoim miejscu sprawdziłbym najpierw świece,bo jeśli są padnięte to możesz grzać nawet 10 razy,a rezultat będzie podobny :kac: Mogą też już wtryski "lać"... :chytry:



slavek18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 21, 2009 11:08
Lokalizacja: Rakowiec

Post autor: slavek18 » pn lut 02, 2009 19:51

vision pisze:jak zapali to jak pracuje i używaj przyspieszacza
Jak juz zapali to pracuje normalnie.
jak długo grzeją świeczki
Kilka sekund (3-5). Rozgrzewam je 2-3 razy.


www.polawesolowska.pl

Awatar użytkownika
vision
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 15:27
Lokalizacja: warszawa

Post autor: vision » pn lut 02, 2009 20:51

sprawdź czy prąd dochodzi i same świece i pal na przyspieszaczu i daj znać co i jak
jak świeczki okej i prąd dochodzi i na przyspieszaczu nadal problem to na krótko świece i jak zapala , po tym jak dalej źle to proponuje kont wtrysku przyspieszyć
po nitce do kłębka :mrgreen: a może ktoś coś lepszego zaproponuje
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2009 20:52 przez vision, łącznie zmieniany 1 raz.



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » wt lut 03, 2009 22:34

Sprawdz swiece,bo wystarcz zeniegrzeja a bedzie problem i sprawdzaj indywidualnie bo nawet 1 swieca grzejaca bedzie pobierala prad tylko ile tego przdu jest pobierane. pal silnik na wyciagnietym saniu. A swiece grzeja w silniku od momentu wla czenia grzania swiec caly rozruch inawet dluzej bo do uzyskania 34 stpnie C. lub 40sek calyczas toze ty wylanczasz iponownie wlanczasztobezpotrzebnie powiem ci kolego ze podlaczylem dide bezposrednio pod swiece by skontrolowac czy swiece grzeja czy nie to wyszlo mi ze swiece ZALANCZJA sie nawet jak drugi raz zamkniesz drzwi od stronykierowcy tzn ze jak otworzysz drzwi kierowcy izamkniesz zaczyna sie grzanie swiec .Ijak chcesz to sprawdzic to wez 12V zarowke ipodlacz ja bezposrednio do swiec .Bedziesz mial kontrole kiedy sie wlanczaja ijak dlug grzeja.POzdrawiam



Awatar użytkownika
rafal77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt lip 03, 2007 15:23
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: rafal77 » pt lut 06, 2009 13:54

Sprawdź duży bezpiecznik od świec ten na podszybiu, u mnie był on pęknięty i raz był prąd na świece a raz nie, natomiast kontrolki i przekaźnik normalnie załączał i rozłączał grzanie. Doszedłem do tego dopiero jak zacząłem wszystko pokolei sprawdzać i rozkręcać. Na oko bezpiecznik był cały, po rozkręceniu rozpadł się na dwie części. Ale przyczyn może być sporo.



Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » pt lut 06, 2009 14:52

Koledz dobrze mówią. Świece to podstawą. U mnie mechanik po remoncie silnika chciał pompę wymieniać bo ciepły słabo palił. A wystarczyło sprawdzić prąd na świecach. Bezpiecznik był spalony. Ważne też jest czy wszystkie świece masz dobre. Ale myślę że koledzy już wszystko powiedzieli.



ranczer56
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr gru 03, 2008 22:32
Lokalizacja: Zach.Pomorskie Ch-no
Kontakt:

Post autor: ranczer56 » pt lut 06, 2009 21:23

Koledzy dobrze radza 85% to trudny rozruch przez nie grzejace swieca czesto niegrzeje1,a nawet 2 i przy [-] temp. tosie zaczyna problem ajak 3 niegrzja to juz rozruch prawie niemozliwy,aprobo bezpiecznika 50A ja u siebie wymienilem na 60A i mam spokoj juz drugi rok ztak caly czas sie przepalal i to tak jak kolega pisze prawie niewidoczni ja widzialem bo mam zalozona diode sygnalizujaca wlaczenie sie swiec .POzdrawiam dyskutantow i czytelnikow.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości