Czy są to obiawy pęknięcia głowicy?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
KanedA
Grupa Śląsk
Grupa Śląsk
Posty: 687
Rejestracja: śr lip 09, 2008 12:13
Lokalizacja: RadzionkóVW
Kontakt:

Post autor: KanedA » czw sty 29, 2009 11:02

u mnie przy pękniętej głowicy również nie było problemów z osiągnięciem Vmax :) problemy się zaczęły z dymieniem jak uszczelkę wywiało :D

Pozdro,


Obrazek
Audi A4 B9 CMYC - Daily drive
MK3 Variant ARL++ Daily Drive 23XKM4XXNm - był...
MK3 VR6 ABV Syncro US - był... ale już nie ma...

Stowarzyszenie Volkswagen Klub Polska #411

Awatar użytkownika
snejku8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 01:26
Lokalizacja: Częstochowa i okolica
Kontakt:

Post autor: snejku8 » czw sty 29, 2009 14:55

twardy pisze:
snejku8 pisze:Czyli to walnięta uszczelka pod głowicą? Tyle, że u mnie nie wyrzuca nigdy wody podczas jazdy nawet jak mu daję ostro w kość.
tak odrazu bym nie przesądzał , układ ciśnienia jest ciśnieniowy i stąd wybijanie płynu po odkręceniu korka . Ja miałem walnieta uszczelke pół roku temu (tak myślałem) ale że nie było czasu to tak jeżdżę te 180 po A4 i jakoś silnik sie trzyma i płyn sie nie gotuje :grin: a jedynie co to wskażnik pokazuje mi wyższą temperature .
pozdr.
Ja się obawiam, że mi węże nie wytrzymają ciśnienia bo nawet z rana po odpaleniu auta i przejechaniu nim 5 km węże są twarde jak skała.

Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia mianowicie pęcherzyki powietrza w płynie powracającym do zbiorniczka wyrównawczego tym małym wężykiem. Co jakiś czas śmignie pojedynczy pęcherzyk. Wygląda to tak jakby układ nie odpowietrzył się.
Dzisiaj kupuję nowy korek wlewu płynu. Może to w nim tkwi przyczyna. Oby...

edit...

Po zmianie korka dalej to samo. Byłem u mechanika zapytać o co chodzi. Potwierdziło się najgorsze. Uszczelka pod głowicą. :(
Ostatnio zmieniony pt sty 30, 2009 12:56 przez snejku8, łącznie zmieniany 1 raz.



vwvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 08, 2008 11:39
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Post autor: vwvw » czw lut 05, 2009 16:56

Ja mam u siebie to samo;/ Zaprowadzailem golfa do mechanika wczoraj dzisaij ppojechalem po odboir bo jakso tak mi glosno chodzil jak kupilem i pojechalem sprawdzic i on mi mowi ze albo uszczelak pod glowica albo glowica;/ jak dal mu gazu tak troch epotrzymal na odkreconym koreczku w zbiorniczku wyrownawczym to idzie do gory woda normalnie;/ i w werzyku tez sie robia pecherzyki powietrza pozniej;/ I nie wiem co mam teraz zrobic?? Ile da sie z tym jezdzic?? Czy lepiej sprzedac golfa??


www.vwteamkutno.pun.pl <-- zapraszam na forum kutnowskiej grupy VAG

Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » czw lut 05, 2009 17:02

vwvw, nie lepiej kupić głowicę ? i wymienić tylko ?


Let's Tune it UP !!

vwvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 08, 2008 11:39
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Post autor: vwvw » czw lut 05, 2009 17:26

No tylko ze glowica i robocizna wyjzi eok 1000-1100zl a za golfa alem 1500 :crazy: Wiec nie wiem co zrobic :grrr:


www.vwteamkutno.pun.pl <-- zapraszam na forum kutnowskiej grupy VAG

Awatar użytkownika
New_Man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: pt paź 24, 2008 15:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: New_Man » czw lut 05, 2009 20:36

Ja chyba mam głowicę na hydropopychaczach do Mk2 GTD za małą kasę tylko muszę ją jeszcze dać kumplowi do oględzin więc jak byś znalazł kogoś kto Ci to ładnie wyreguluje i zrobi to sądzę że w 700 byś się zmieścił :P


Let's Tune it UP !!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości