O swapie Pierburga 2E2 na WEBERA z Fiata 125p + ankieta :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ile razy gaznik w VW doprowadzil Cie do rozstroju nerwowego :) ??

Czas głosowania minął ndz cze 11, 2006 00:27

ani razu
7
37%
1-5 razy
7
37%
6-10 razy
0
Brak głosów
stracilem rachube :)
3
16%
nawet nie chce mi sie nad tym zastanawiac :)
2
11%
 
Liczba głosów: 19

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr lut 04, 2009 14:40

fifel pisze:co wtedy z kick-downem?
jak zrobic zeby kick down dalej byl?
z kick downem nie powinno być problemu, bo linka gazu idzie przez skrzynię i to od wciśnięcia gazu zależy kiedy się będą biegi zmieniać. Ale pasowałoby chyba dobrze wyregulować tą linkę co idzie od skrzyni do gaźnika i wydaje mi się, że powinno działać.
Jak ktoś wie coś więcej to niech mnie poprawi.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 15:36

Ale czy to nie zalezy od gaznika, kiedy nastepuje kick down?
Co daje sygnal skrzyni zeby zrzucila bieg? Samo wcisniecie pedalu gazu do dechy, czy jednak sygnal idzie z gaznika?



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr lut 04, 2009 16:49

fifel pisze:Co daje sygnal skrzyni zeby zrzucila bieg? Samo wcisniecie pedalu gazu do dechy, czy jednak sygnal idzie z gaznika
To jest chyba tak, że skrzynia na podstawie położenia pedału gazu wie kiedy zmienić bieg. Zauważ, że od pedału gazu idzie linka do skrzyni, tam jest taka wajcha i od tej wajchy linka idzie do gaźnika. I chyba w zależności od położenia tej wajchy od linek gazu w skrzyni, zmienia ona sobie biegi w odpowiednim momencie. Jak wciśniesz gaz do dechy, to skrzynia wie o tym bo linka pociągnęła tą wajchę i zmienia biegi przy wyższych obrotach. Jak popuścisz gaz, wajcha zmienia położenie i skrzynia wcześniej zmienia biegi.
Automat w mk2 nie jest sterowany z zewnątrz czymś jeszcze, tylko linką gazu.
Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem o co mi chodzi.
Z drugiej tez strony nie mam do końca pewności czy zmiana gaźnika nie zmieni działania skrzyni, ale wydaje mi się, że nie.
Dobrze by było jak by się ktoś wypowiedział, kto się na tym lepiej zna.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 17:12

Wytlumaczyles bardzo jasno - dzieki wielkie, juz wiem jak to dziala :)
Wiem ze a niektorych samochodach, np w mercedesach za kick down odpowiada uklad elektroniczny, natomiast nie wiedzialem czy w golfie o kick downie decyduje pedal gazu czy "sygnal" z gaznika.
Jezeli jest tak jak mowisz to mysle ze wymiana gaznika nie bedzie mial wplywu na biegi, szczegolnie ze moment zmiany biegow mozna regulowac dlugoscia linki.
Chodzilo mi tylko o to czy w gazniku nie ma dodatkowego "bajeru" od kick downa, jesli nie to ok:)
Przyznam szczerze ze nie ogladalem dokladnie jak to jest pod maska, ale zanim sie wezme do swapa bede musial sie przygladnac i wszystko przemyslec :)
Jesli ktos wie cos jeszcze o automacie to chetnie sie dowiem.



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr lut 04, 2009 18:18

fifel, ja przerabiałem z automatu na manualną skrzynię i widziałem, że skrzynia jest tylko "sterowana" pedałem gazu. Nic innego do niej nie dochodziło, żadne linki (jednie ta od lewarka zmiany biegów no i oczywiście od gazu), żadnych czujników też nie ma. Co do gaźnika, jest prawie taki sam jak w manualnej. Różni się tym, że ma słabszą sprężynę na przepustnicy, inne mocowanie linki gazu i do całości dochodzi zawór elektromagnetyczny sterujący podciśnieniem, służący do podnoszenia wolnych obrotów, ale raczej nie ma on jakiegoś powiązania ze skrzynią. Występuje on tylko jeżeli jest skrzynia automatyczna, albo klimatyzacja, ale działa chyba niezależnie od skrzyni, czy pedału gazu.
Tak w ogóle, widzę że jesteś z Krk. Jak byś się w końcu zabrał za swapa gaźnika, to bym się popytał gdzie kupiłeś niezbędne części, typu materiał na kryzę na przykład. Ale to kiedy indziej. Ja się za to zabiorę chyba na wiosnę. Może byśmy się na żywo powymieniali doświadczeniami wtedy.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 18:30

MiSzOn pisze:Tak w ogóle, widzę że jesteś z Krk. Jak byś się w końcu zabrał za swapa gaźnika, to bym się popytał gdzie kupiłeś niezbędne części, typu materiał na kryzę na przykład. Ale to kiedy indziej. Ja się za to zabiorę chyba na wiosnę. Może byśmy się na żywo powymieniali doświadczeniami wtedy.
Pozdrawiam
Mieszkam w Krk, ale pochodze z Bochni czyli rzut beretem od krk :) w piatek planuje jechac wlasnie do Bochni bo mam tam kilka zalatwien i zahacze o szrot, moze beda miec gazniczek jakis ladny dla mnie :) co do materialu na kryze to nie mam jeszcze koncepcji gdzie szukac ale pomyslimy ;p
Co do wymiany pogladow na zywo to bardzo chetnie :) mam nadzieje ze kupie wszystko co do swapa trzeba i bedzie o czym opowiadac :) dam znac gdzie co kupilem, jesli bedzie to Bochnia to moge i dla Ciebie kupic potrzebne rzeczy na wiosne, nie ma problemu...

A co do dzialania skrzyni to w ramach przerwy w nauce do sesji zjecham do garazu, podnioslem maske i stwierdzilem ze faktycznie uklad wyglada na zasadzie "pedal gazu -> skrzynia -> gaznik" wiec mysle ze nie bedzie problemu bo to kwestia tylko wyregulowania wszystkiego.... ktos mnie straszyl ze od gaznika idzie linka kick down do skrzyni i bedzie pupa - a tu sie okazuje ze nie od gaznika do skrzyni tylko na odwrot :)
Pelen nadziei i zapalu w weekend jak dobrze pojdzie i kupie gaznik - zabiore sie za polerke i doprowadzanie go do stanu fabrycznego albo i lepiej :)



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr lut 04, 2009 18:50

fifel pisze:A co do dzialania skrzyni to w ramach przerwy w nauce do sesji zjecham do garazu, podnioslem maske i stwierdzilem ze faktycznie uklad wyglada na zasadzie "pedal gazu -> skrzynia -> gaznik" wiec mysle ze nie bedzie problemu bo to kwestia tylko wyregulowania wszystkiego....
no to tak jak mówiłem. Wydaje mi się, że nie będzie z tym żadnego problemu.
fifel pisze:dam znac gdzie co kupilem, jesli bedzie to Bochnia to moge i dla Ciebie kupic potrzebne rzeczy na wiosne, nie ma problemu...
no to fajnie, jak będę poważnie planował tą przeróbkę to się pomyśli coś, gdzie i co kupić
fifel pisze:Co do wymiany pogladow na zywo to bardzo chetnie :) mam nadzieje ze kupie wszystko co do swapa trzeba i bedzie o czym opowiadac
a przy okazji :pub:

No to działaj Panie, chciałbym na żywo zobaczyć efekty i czy ten swap jest wart zachodu. Bo mój pierburg już się kończy, a przez to i mi się nerwy już kończą :crazy:
Na wiosnę, jak się uporam z innymi problemami i będę miał czas to też się w to pobawię pewnie.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » śr lut 04, 2009 19:36

Moj pierdek niby ma sie dobrze poki co, obroty trzyma w granicach 1000, ssanie tez dziala ok.
Wkurza mnie tylko fakt ze raz obroty trzyma ok 900, jak sie zagrzeje to 1000, czasem takie prawie 1100, potem znow 900. Niby jest wszystko ok ale jakeis to takie.... nie wiem moze to uprzedzenia no ale wkurza czasem :)
Raz mi sie zdarzylo ze na skrzyzowaniu nagle sie silnik zaczal dusic na 500 obrotach ale po dodaniu gazu wrocilo do normy wszystko.
Wnioskuje ze gaznik jest w dobrym stanie ale patrzac na te rurki podcisnienia wszystkie i ogolnie na to jak pierdek jest zbudowany to boje sie ze jak cos padnie tak koniec ;p
A ze grzebac pod maska lubie to chetnie poswapuje i dam znac co i jak :D
A co do :pub: to trzymam za slowo;]



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr lut 04, 2009 19:51

fifel pisze:Wkurza mnie tylko fakt ze raz obroty trzyma ok 900, jak sie zagrzeje to 1000, czasem takie prawie 1100, potem znow 900. Niby jest wszystko ok ale jakeis to takie....
Dokładnie tak samo mam i się zastanawiałem czy ten typ już tak ma, czy coś jest nie tak. Niestety nawet choćbym chciał coś z tym zrobić, to nie mam pomysłu co, no bo niby wszystko działa jak należy w gaźniku.
fifel pisze:Raz mi sie zdarzylo ze na skrzyzowaniu nagle sie silnik zaczal dusic na 500 obrotach ale po dodaniu gazu wrocilo do normy wszystko
To mi się zdarzało już kilka razy i też nie wiem dlaczego, no bo jak znaleźć usterkę gdy w domu wszystko działa, a na ulicy tak cyrkuje. Przecież nie będę na środku skrzyżowania podnosił maski i zaglądał co może być przyczyną.
fifel pisze:A co do :pub: to trzymam za slowo;]
no ba :) Ja piwko bardzo lubię, więc mnie nie trzeba dwa razy prosić :D
Ja to się zabieram już jakiś czas za przekładkę gaźnika, ale jakoś mi się nie chce w zimnie bawić z tym. Póki co auto na razie jakoś jeździ, ale to nie jest to co ma być...
Jak zobaczę na żywo jakieś efekty to może prędzej się skuszę, albo chociaż pogada się o tym to może prędzej chęci mi przyjdą. Ale na razie inne rzeczy są do zrobienia...
Dobra, skończmy OT, bo raczej nic konstruktywnego w temacie swap'a na razie nie wnieśliśmy :helm:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw lut 05, 2009 00:17

Ejjj Panowie ja tez chcę na piwo! hehehe

Do Krakowa nie mam daleko a pod koniec miesiąca jadę do koleżanki z panna do urodzinki:D

Więc może dacie się wprosić na bro ? :chytry:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » czw lut 05, 2009 00:29

bandyta mk1love pisze:Ejjj Panowie ja tez chcę na piwo! hehehe

Do Krakowa nie mam daleko a pod koniec miesiąca jadę do koleżanki z panna do urodzinki:D

Więc może dacie się wprosić na bro ? :chytry:
Spoko, spoko, dawaj :)
A jak nie w Krakowie, to u Ciebie, bo moje rodzinne strony są jakieś 30 kilosów od Sanoka :chytry:
Tak więc, czy tu, czy tu, nie ma różnicy jak dla mnie :D



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fifel » czw lut 05, 2009 00:52

bandyta mk1love pisze:Ejjj Panowie ja tez chcę na piwo! hehehe

Do Krakowa nie mam daleko a pod koniec miesiąca jadę do koleżanki z panna do urodzinki:D

Więc może dacie się wprosić na bro ? :chytry:
Ale mi do sanoka troche daleko :P no nic najwyzej sie nie zalapie na :pub: chociaz wolalbym tak :D
Mozna sie ugadac i przedyskutowac pare rzeczy :P
Ale poki co nie robmy OT :D:D:D :helm:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw lut 05, 2009 01:10

Panowie..ja jeszcze nie mam prawka to po 1, po 2środek w golfie - brak, gaźnik i kolektor -brak ale wszystko bd do końca przyszłego tyg więc może się faktycznie skusze na jakiś wypad golfem do Krakowa. Ale jak już pisaliście tyle OT (ugadamy się bliżej końca miesiąca najwyżej).

Więc teraz wracając do tematu jak tam Panowie Wasze działania ,,weberowe" ?;>

Jest ktoś w ogóle w trakcie swapa?;>


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

dar3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr lis 14, 2007 20:36
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dar3k » czw lut 05, 2009 20:05

VWitam wszystkich weberowców :pub:

jestem własnie w trakcie swapu. mam juz gaźnik, gotową kryze na góre(żeby założyć ori filtr powietrza) ora mikser polonezowski do lpg tylko mam pewien problem, już jakiś czas szukam w moim mieście aluminium na tą kryze na dole :grrr: , i taka prośba może ktoś ma w domu albo mógłby kupić gdzies u siebie i wysłać mi kawałek takiej właśnie blaszki?? oczywiście nie za free :pub:

i jeszcze jedno pytania, mam gaźnik z poloneza, i nie wiem co to za element?wyczytałem gdzies w temacie ze nie trzeba nic tam podłączać, ale zostawić to tak jak jest? czy wykręcić bo sie chyba da :chytry:
Obrazek

i przyłączam sie do prośby o poradę ze strony fiat and furious , odnośnie usprawnieniu gaźnika bo nigdzie tego znaleźć nie idzie..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 350 gości