Luzy oparcia [MK3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ZIELU

Luzy oparcia [MK3]

Post autor: ZIELU » pn gru 12, 2005 21:39

Witam wszystkich!!
Mam takie pytanko czy da się i jak zlikwidować luzy oparcia foteli przednich. To znaczy, jak chwycę za oparcie i poruszam przód, tył to licząc od samej góry oparcia przesunie się jakieś 3-5cm. Strasznie to denerwuje na dziurach jak nie mam obok "towarzysza drogi" :grrr:
P.S. mam wersie variant, combi, avant, brake :grin: :grin:



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Post autor: Woski » pn gru 12, 2005 21:48

Wiem ze w Mark II trzeba sie do tego przyzwyczaic , ale w twoim przypadku jest to o tyle dziwne, ze luzy te najczesciej wystepuja w wersji 3d. A ty masz Variata ;)



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pn gru 12, 2005 21:55

niemcy z tego co wiem gustują w plastikowych tulejach itp. może i tam coś podobnego jeti mogło sie wyrobić albo i pękło coś tulejo podobnego


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

greg

Post autor: greg » wt gru 13, 2005 01:29

więc luzy fotela wystepują w 2 miejscach:
1. Tam gdzie w wersji 3 drzwiowej masz ruchome zapadki tu nie masz po prostu cięgła, ale sam sytem uważam że jest taki sam, a zatem jak spojrzysz pod plastik to masz z obu stron identyczn etuleje plastikowe przykręcone na śrubę pod klucz sześcioramiennej gwiazdki. Te tuleje plastikowe pewnie szlag trafił.
2. Drugim felernym punktem są ślizgi ale wtedy ruszałoby się również siedzisko tylko w mniejszym stopniu.
Co do punktu 1 mam fotkę mogę przesłać mailem o co mi chodzi.



Awatar użytkownika
maverik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob wrz 10, 2005 18:56
Lokalizacja: Whitestock

Post autor: maverik » pt gru 16, 2005 22:20

luzy wystepuja tez na mechanizmach do kladzenia siedzen w wersji np 5 drzwiowej, wydaje mi sie ze nic z tym sie nie zrobi bo to poprostu luz na trybach i innych przekladniach
ale probowac zawsze warto:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 479 gości