Dziwny poziom oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwny poziom oleju

Post autor: moriel » ndz lut 01, 2009 21:23

Witam

Mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiany z powodu zjawiska, które opisuję, a które jest dla mnie niezrozumiałe.

Jak to pewnie każdy robi, od czasu do czasu sprawdzam sobie poziom oleju w silniku. Robię to oczywiście po dłuższym postoju, najczęściej rano. Wyciągam bagnet, wycieram go papierowym ręcznikiem, wsuwam i ponownie wyciągam. I teraz zonk: na bagnecie poziom oleju wynosi grubo (prawie 1cm) ponad stan maksymalny. No to wycieram ponownie i sprawdzam jeszcze raz, żeby się upewnić. Za drugim razem na bagnecie widać poziom równy akurat z max. Przecieram i po chwili powtarzam pomiar, tym razem stan na jakieś 75% pomiędzy max a min. Na tym poziomie pomiar się ustala i kolejne powtórki już pozostają mniej więcej na tych 75%. Nie jest to jakaś chwilowa pomyłka, bo taka sytuacja się powtórzyła przy kilku ostatnich kontrolach.

Zastanawiam się co to za licho? Czy to normalne? Olej mam wprawdzie nieco zużyty, ale 8 tys. jeszcze nie przejechał. Płynu chłodniczego specjalnie nie bierze, zresztą żadnych osadów typu "majonez" praktycznie nie ma ani na bagnecie ani na korku. Może to wina niskich temperatur?



Awatar użytkownika
Szymon8
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 11:41
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: Szymon8 » ndz lut 01, 2009 21:30

Podczas wyciagania bagnetu może zassało nieco oleju do przewodu w którym jest bagnet i go ubabrało przez przypadek :chytry:


Reklama niemieckiego biura turystycznego : "Jedź do Polski - Twój samochód już tam jest."

Awatar użytkownika
lukaszvo84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 21:46
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Post autor: lukaszvo84 » ndz lut 01, 2009 21:38

Moze za szybko wyciagales bagnet :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 393 gości