[MK1]Złe wskazania na MFA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

[MK1]Złe wskazania na MFA

Post autor: nowy13 » pn gru 12, 2005 02:52

Mam problem ze wskazaniami spalania/100km. Komputer podaje błędne dane. Autko pali mi ok 10-12 po mieście a komp po przejechaniu 300km pokazuje mi że pali 22-27 litrów.
Wiem że dużo zależy od wężyka podciśnieniowego, ale co jeśli to nie on ?? Dobrze był załorzony bo sprawdzałem. Szczelności na całej długości jeszcze nie sprawdzałem. Mam licznik wyjęty i stąd moje pytania.
Czy są jakieś czujniki i gdzie one się znajdują?
Lub co innego może być ??



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 12, 2005 04:11

nowy13, Problemy z mfa są dość częste. (mowa o spalaniu). Albo vw coś nie tak dopracował i TTTM. Często koledzy piszą o chwilowym spalaniu na poziomie 2-3 litrów.To wskazanie to chyba wypadkowa kilku czynników. Podciśnienia, prędkości, być może obrotów. Myślę, że dość trudno będzie znależć powód złego wskazania.Sporo już było na ten temat

[ Dodano: Pon Gru 12, 2005 03:13 ]
BTW. Wskazanie będzie inne podczas jazdy w mieście na np. 2 biegu i prędkości 60km/h, ( pewnie ze 25l) a inne przy tej samej prędkości na begu 5



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Re: [MK1]Złe wskazania na MFA

Post autor: Gwiazdor » pn gru 12, 2005 08:25

nowy13 pisze:Mam problem ze wskazaniami spalania/100km. Komputer podaje błędne dane. Autko pali mi ok 10-12 po mieście a komp po przejechaniu 300km pokazuje mi że pali 22-27 litrów.
Wiem że dużo zależy od wężyka podciśnieniowego, ale co jeśli to nie on ?? Dobrze był załorzony bo sprawdzałem. Szczelności na całej długości jeszcze nie sprawdzałem. Mam licznik wyjęty i stąd moje pytania.
Czy są jakieś czujniki i gdzie one się znajdują?
Lub co innego może być ??
Jak MFA pokazuje duże spalanie typu 20l/100km to sprawdź szczelność weżyka i czy wszystko jest dobrze pospinane. Może coś się gdzieś wypięło. U mnie też tak zaczął pokazywać...a jak się poźniej okazało spadł wężyk od podciśnienia.

Najlepiej zrób tak:

Wypnij weżyk z zegarów i sprawdź jak pracuje silnik i na zapalonym silniku zatkaj weżyk palcem. Obroty silnika powinny się trochę uspokoić i silnik powinien równiej "chodzić" i odetkaj weżyk...silnik zacznie inaczej pracować. Jeżeli nie będzie różnicy to może być gdzies nieszczelny.
Warto też jak ktos ma Golfa z MFA sprawdzic zegary. Moze tam na wejsciu podcisnienia cos szwankuje i zegary źle pokazują.


Obrazek

czester
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:04
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: czester » pn gru 12, 2005 08:31

W moim też tak żle wskazuje ale żaden wężyk nie idzie do licznika na 100% bo licznik wyciągałem pare razy



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn gru 12, 2005 08:35

[quote="czester"]W moim też tak żle wskazuje ale żaden wężyk nie idzie do licznika na 100% bo licznik wyciągałem pare razy[/quA powinien. Dlatego źle wskazuje



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn gru 12, 2005 11:14

czester pisze:W moim też tak żle wskazuje ale żaden wężyk nie idzie do licznika na 100% bo licznik wyciągałem pare razy
W MK3 jest inaczej rozwiązane MFA...nie ma podciśnienia podłączanego do zegarów.


Obrazek

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » pn gru 12, 2005 12:45

TheGwiazdor pisze:Wypnij weżyk z zegarów i sprawdź jak pracuje silnik i na zapalonym silniku zatkaj weżyk palcem. Obroty silnika powinny się trochę uspokoić i silnik powinien równiej "chodzić" i odetkaj weżyk...silnik zacznie inaczej pracować. Jeżeli nie będzie różnicy to może być gdzies nieszczelny.
To tak zrobię Tylko czy możnaodpalić samochód z wyjętymi zegarami ??
Nic się nie stanie??



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn gru 12, 2005 15:11

nowy13 pisze:
TheGwiazdor pisze:Wypnij weżyk z zegarów i sprawdź jak pracuje silnik i na zapalonym silniku zatkaj weżyk palcem. Obroty silnika powinny się trochę uspokoić i silnik powinien równiej "chodzić" i odetkaj weżyk...silnik zacznie inaczej pracować. Jeżeli nie będzie różnicy to może być gdzies nieszczelny.
To tak zrobię Tylko czy możnaodpalić samochód z wyjętymi zegarami ??
Nic się nie stanie??
Pewnie. Nic sie nie stanie.


Obrazek

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » sob gru 31, 2005 03:21

TheGwiazdor pisze:
nowy13 pisze:
TheGwiazdor pisze:Wypnij weżyk z zegarów i sprawdź jak pracuje silnik i na zapalonym silniku zatkaj weżyk palcem. Obroty silnika powinny się trochę uspokoić i silnik powinien równiej "chodzić" i odetkaj weżyk...silnik zacznie inaczej pracować. Jeżeli nie będzie różnicy to może być gdzies nieszczelny.
To tak zrobię Tylko czy możnaodpalić samochód z wyjętymi zegarami ??
Nic się nie stanie??
Pewnie. Nic sie nie stanie.
Zrobiłem tak ale różnicy nie było. Będę musiał zdjąć wężyk z drugiej strony i zassać. Wtedy się okaże czy jest szczelny :/



Awatar użytkownika
B_O_N_K
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 659
Rejestracja: pn lis 29, 2004 16:17
Lokalizacja: Bargłów Kościelny
Kontakt:

Post autor: B_O_N_K » ndz sty 01, 2006 12:23

Mi pokazuje niecałe 3l/100km. Kombinowałem z wężykami, duparelami i nic nie dało. Moim zdaniem to coś w zegarach pada i nie zależy to od weżyka, który u mnie jest na pewno cały, nie zatkany i nie popękany.

PozdróVWka ;)


[url]http://www.vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=12306&start=0[/url] mk2 GTI...
[url]http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=19296&start=0[/url] Corrado G60...
[img]http://www.rzeszow.mm.pl/~dbbest/avatarki/logo_bonk.jpg[/img]

Awatar użytkownika
mat.i.tom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 236
Rejestracja: śr sie 18, 2004 21:40
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: mat.i.tom » pn sty 02, 2006 18:53

trzebaby sie na serwisie zapytac :)


http://www.vwmk1-garage.pl

Użytkownik vwgolf.pl nr 19 Dołączył: Sro Sie 18, 2004 9:40 pm


3x Golf 1 GL
1x Rabbit L
1x Golf 2 CL BB
1x Golf 2 GTD Special
1x Golf 3 Otmar Alt 1 z 1000

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 495 gości