Problem z centralym zamkiem golf 4 1.4 '99

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

Problem z centralym zamkiem golf 4 1.4 '99

Post autor: marian6666 » ndz sty 25, 2009 22:17

Witam! posiadam golfa jak w temacie. ostatnio zepsuł mi sie zamek od strony kierowcy, tzn zdarza mu sie przy przekręceniu kluczykiem nie zamknąc wszystkich drzwi. czasem zamyka czasem nie, zależy jaki ma humor:) ostanio zdarzyło mi sie ze po zamknięciu a nastepnie otwarciu z kluczyka nie mogłem otworzyć drzwi kierowcy. wyjałem zamek z drzwi i wtedy wszystko chodzi oki, zamek zamyka, otwiera, domyka szyby; ale gdy włoże go spowrotem do drzwi zaczyna swoje "wariacje". zauważyłem ze sa na nim numery 3B1837015A które wg. katalogu nie występują w modelu golf tylko w passacie. mam na oku do kupienia wlasnie taki sam zamek z tymi samymi oznaczeniami i nie wiem czy bedzie on nadawał sie do mojego modelu?? zamek z tym oznaczeniem wystepował w golfie 4 1,4 '99??



ciela81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt sty 01, 2008 18:56
Lokalizacja: Świerklany/ Śląskie

Post autor: ciela81 » ndz sty 25, 2009 22:33

witaj,powiem ci tak, że nie wiem jak z Passatem, ale już był pewien koleś który wymieniał zamek w golfie i założył zamek z bory, wiesz wydaje mi się ze te zamki są te same i montowane są standardowo do VW.



greg

Post autor: greg » pn sty 26, 2009 00:03

winne albo zimne luty w zamku - poprawić albo jeden z mikrostyków w samej elektronice (tam gdzie te zimne luty) http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/

na tej fotce w lewym rogu u góry widać czarne mikrostyki z czerwonymi kapturkami załączające otwieranie/zamykanie http://www.taligentx.com/passat/images/ ... c&lang=eng
Ostatnio zmieniony pn sty 26, 2009 00:05 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » czw sty 29, 2009 20:02

Jestem tu nowy i na poczatek witam wszystkich.
Mam taki sam problem z zamkiem. Podejrzewam ze to własnie te zimne luty.
Moje drzwi od kierowcy sa zablokowane. Rozebrałem juz tapicerke zdemontowałem blache szybe, ale za zadne skarby swiata nie mam pojecia jak wyciągnac teraz zamek.
Central z drzwi kierowcy otwiera i zamyka pozostałe drzwi i domyka szyby...czyli wszystko prawidłowo.
Normalnie czuje sie bezradny
i jeszcze jedno - mam alergie na mechanikow z warsztatu bo po ich składaniu drzwi gdy wymieniali prowadnice szyby lusterko lewe regulowało sie razem z prawym a pokrętło było ustawione w pozycji L. teraz lusterko nie reguluje sie wcale .. moze to przez to tez nie chce zadziałac zamek.. Moje pytanie jest nastepujace - czy to w ogole jest mozliwe wyciągnac zamek bez zniszczenia??? zaznaczam drzwi sa zamkniete i nie mam jak odkrecic srub:[
Moje autko to 1.9 tdi ALH z 98 roku , 1J



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt sty 30, 2009 01:23

a no bo tak już jest, że lusterko w pozycji L reguluje sie razem z prawym... przynajmniej u mnie. Skoro teraz lusterka nie działają to prawdopodobnie jest coś nie tak z prądem i silniczek od zamka także nie pracuje bo to chyba leci z jednej wiązki zasilającej. Prawdę mówiąc nie wiem jaki jest sposób na tak zablokowane drzwi. Może któryś z kolegów podpowie jakie piny sprawdzić z wtyczki od zamka żeby zobaczyć czy jest tam w ogóle napięcie.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt sty 30, 2009 07:30

Problem w tym ze z zamka w tych zablokowanych drzwiach mozna otworzyc auto , tzn pozstałe drzwi i np domknac szyby czyli napiec ie tam najprawdopodobniej dochodzi ale moge sie mylic ... Wpadłem na pomysł zeby podciac te srubt ktore trzymaja w słupku ten element na ktorym zamek sie zamyka tylko ze to ju sa kroki bardziej drastyczne ;(



leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » pt sty 30, 2009 10:48

gregoryb1 pisze:Problem w tym ze z zamka w tych zablokowanych drzwiach mozna otworzyc auto , tzn pozstałe drzwi i np domknac szyby czyli napiec ie tam najprawdopodobniej dochodzi ale moge sie mylic ... Wpadłem na pomysł zeby podciac te srubt ktore trzymaja w słupku ten element na ktorym zamek sie zamyka tylko ze to ju sa kroki bardziej drastyczne ;(
Najprosciej znajdz wiązke która idzie z tego siłownika w zablokowanych drzwiach dostan sie do centrali albo bezposrednio na dole szukaj przy listwie progowej i moze jakos na krótko da sie podac napiecie zeby tylko otworzyc bo skoro otwieraja sie pozostałe to jakos ten master (siłownik) działa tylko on nie dostaje napieciado otwarcia ale daje impóls dla pozostałych najprawdopodobnie to którys z mikrostyków w tym siłowniku padł... cięzka sprawa...



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt sty 30, 2009 11:30

Dzieki za sugestie
walcze z tym zamkiem od 3 dni , i powole trace cierpliwosc ;[ ale mysle ze tym sposoben krotko powinno sie udac , tylko czy jak ten mikrostyk padł to dostanie impuls nawet jesli go zepne na krotko , tego sie boje ze jednak pozostanie wiercenie tych srub , masakra



leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » pt sty 30, 2009 13:19

no moze byc z tym problem ale moze jakims cudem pójdze a moze da sie boczek zdjąc na zamknietych drzwiach ? musisz wszystkiego spróbowac zanim zaczniesz wiercic :goof:



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt sty 30, 2009 13:42

Znalazłem wszystko na forum
Odkreciłem boczek zdemontowałem, blache , mam przed soba juz tylko zamek ,
I tego jak go odkrecic od srodka juz nikt nie podaje
zadna z czesci ktore moge sprawdzic reka albo dojsc kluczem nie pozwoliła mi na otwarcie a kombinowałem juz na setki sposobow, drzwi po prostu zblokowały sie i juz ani mysla odpuscic, wkładka zamka chodzi elegancko wiec to nie jej wina, moze tam ktores zciegien pekło i dlategotak jest,wiec chciałem sie dostac do tych zimnych lutow zeby je zrobic i otworzyc z centrla od srodka a nie z kluczyka, ale nie mam mozliwosci odkercic tego elementu bez jego uszkodzenia
To przerasta moje nerwy a tym raz jestem cierpliwy jak nigdy
ja juz mi sie uda to wszystko udokumentuje zeby juz nikt takiegoi problemu z drzwiami nie maił
pozdro



leonbubu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn cze 25, 2007 20:38
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: leonbubu » pt sty 30, 2009 14:16

to musi byc tak jak mówisz coś pękło bo od srodka musało by się dac otworzyc.



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt sty 30, 2009 15:19

Zanim zacząłem wszystko rozbierac to probowałem ciągnac za klamke w srodku , jednoczesnie pykajac z tego przełacznika w srodku obok przełacznika szyb i juz nie reagowało
tam na zamku jest taka srubka na torx tylko ze nie mam jak tam dojśc kluczem bo ta częsc zamka jest juz w rogu drzwi i moge sobie pogwizdac
Ta srubka trzyma element ciegien z tym elementem gdzie jest płytka z lutami
Ale dalej nie mam pewnosci ze jak ja odkrece to sie odblokuje....
i tak sobie walcze



gelek82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: sob lis 01, 2008 13:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: gelek82 » pt sty 30, 2009 20:06

U mnie od strony kierowcy kluczyk w zamku zaczął obracać się dość ciężko.
Psiknąłem trochę WD-40 ale nic to nie dało.

Dzisiaj zrobiło się tak, że po włożeniu kluczyka nie mogę przekręcić go w prawo aby zamknąć centralny zamek.
Mogę jedynie przekręcić kluczyk w lewo i otworzyć drzwi.

Wczoraj udało mi się przekręcić w prawo, ale potem miałem problem aby powrócić i wyciągnąć kluczyk.

Co może być tego przyczyną?
Czy wystarczy tylko wymienić wkładkę lub ją naprawić?
Jak wyciągnąć wkładkę abym mógł ją obejrzeć? - czy muszę zdejmować obicie wewnątrz i rozkręcać zamek?

[ Dodano: 30 Sty 2009 19:36 ]
spróbuje tego :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175564



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt sty 30, 2009 23:07

do kolegi gelek82

do wykrecenia bedziesz potrzebował klucza do sruby torx , sruba ta znajduje sie troche wyzej niz śruby od zamka i za zawyczaj jest przykryta plastikwą lub gumową zaślepka
Zobacz w tym linku ktory na tej stronie podałkolega GREG
http://www.taligentx.com/passat/images/ ... c&lang=eng
tutaj na tym zdjeciu ta sruba najwyzej i najbardziej z boku , trzeba ja odkręcic tak zeby wkładka si epoluzowałą ale nie wykrecja jej całej tylko przekrecaj i jednocześbnie powoli probuj ja wyciągac jak juz ja wyciagniesz to sprawdź kluczykiem jak chodzi ,jesli sie zacina tzn ze to jej wina jeśli nie to przyczyna jest gdzie indziej...

A teraz odnosnie mojego problemu - udało mi sie w koncu otworzyc te drzwi ale po zlutowaniu i złozeni powrotnym wsszzystko chodzi jak chodziło a central dalej nie podnosi rygileka :grrr: tyle ze teraz złozyłem to na tyle ze moge otwierac od srodka i z zewnatrz ale central ich nie blokuje nadal prad do wiazki dochodzi wtyczka działą wiec?? stawiam na ten silniczek ktory obraca i podnosi reszte , dzisiaj jzu nie było czasu zeby to sprawdzic wiec odpiąłem linke z klamki zewnetrznej zeby na wszelki wypadek zostawiłem tylko mozliwośc otworzenia ze srodka, wazne ze juz nie musze skakac po fotelach :D Reszte opisze jak juz wszystko bede wiedział

[ Dodano: 05 Lut 2009 21:56 ]
od ostatniego postu mineło kilka dni i obiecałem ze dam znac jak zbnajde problem -- ale nie znalazłem ;[ polutowałem dwa luty ktore byłu naruszone ale jest problem dalej-mainowicie po otwarciu drzwi kierowcy zapala sie swiatło w srodku , działa brzeczyk szyby otwieraja sie i domykaja z kluczyka ale central nie daje sygnału zeby zamknac drzwi kierowcy :( mikrostyki sa sprawne bo impulsgdy zamykam i przytrzymam kluczykiem jest i szyby sie domykaja.. nie mam juz pomysłow co to moze byc i jaka wiazke jeszcze sprawdzic . moze ktos z was ma schemat elektryczny albo zasugeruje mi co jeszcze sprawdzic .. z góry dziekuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 467 gości