Konsola nawiewu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Flower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 22, 2008 14:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Konsola nawiewu

Post autor: Flower » śr sty 28, 2009 21:01

Witam! Szukałem tematu, który mógłby mi pomóc, ale niestety nic co takiego nie znalazłem. Otóż chciałbym przeprowadzić kabel jack'owy (taki do podpięcia odtwarzacza mp3) od radia w okolicę popielniczki, żeby wychodził jedną z zaślepek nad popielniczką, tam koło ogrzewania tylnej szyby :bajer:. Wydaje mi się, że muszę wyciągnąć kosolę nawiewu, żeby go tamtędy przepuścić, ale jestem kompletnie zielony i nie bardzo wiem jak to zrobić ;) i dlatego proszę was o pomoc. Może ktoś z was zna lepszą drogę na przeprowadzenie kabla (lepsza, prostszą, mniej inwazyjną) :P. Z góry dziękuję za pomoc :)



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr sty 28, 2009 21:06

ale wtedy bedziesz mial dzire w zaslepce albo jej brak. proponuje przeciagnac kabel przez dziure w luce pod popielniczka. ładniej bedzie to wygladac.

chyba ze wolisz tak jak napisales
http://vw2.info/vwforum/nawiewy.html
link pokazuje jak zdemontowac pokretła nawiewu
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 21:08 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.



Flower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 22, 2008 14:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Flower » śr sty 28, 2009 21:21

jak rozbiorę to zobaczę, czy luką pod popielniczką, czy może własnie tak jak ja napisałem. Mam pomysł jak rozwiązać sprawę zaślepki, tylko nie wiedziałem jak tam dotrzeć ;) Poradnik na pewno się przyda ;) A mógłbyś jakoś sprecyzować miejsce gdzie ta luka jest? Ogólnie chciałbym, żeby kabel chował się w popielniczce, bo i tak z niej nikt u mnie nie korzysta, dlatego chciałem w ten sposób. Dzięki :)



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » śr sty 28, 2009 21:27

w luce pod polielniczka na gornej sciance powinna byc dziura. Słuzy ona do doprowadzenie napiecia do podswietlenia schowka na kasety, taki jak w linku http://allegro.pl/item536720190_polka_s ... b3_b4.html
Ostatnio zmieniony śr sty 28, 2009 21:29 przez jablonski89, łącznie zmieniany 1 raz.



Flower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 22, 2008 14:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Flower » śr sty 28, 2009 21:32

rozejrzę się w tym miejscu w takim razie ;)



Awatar użytkownika
mivhal_f
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn lip 30, 2007 20:36
Lokalizacja: Łęczna
Kontakt:

Post autor: mivhal_f » czw sty 29, 2009 02:36

a moze sprobuj troche bardziej inwazyjna metode mianowicie do schowka pasazera doprowadz kabel moze bedzie wygodniej...tylko wtedy musisz dziure zrobic niestety...to tylko moj pomysl...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw sty 29, 2009 03:55

Mam radyjko Blaupunkt na USB i dałem kabelek do schowka pasażera: tam jest techniczny otwór sporych rozmiarów, przeszło normalne USB i to część gniazdowa, jednym słowem - bez kłopotu wejdzie Koledze!
Dla ułatwienia można poświecić latarką z wnęki radia w kierunku schowka i będzie wszystko widać.



Awatar użytkownika
jablonski89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 27, 2008 14:30
Lokalizacja: Konstantynów łódzki
Kontakt:

Post autor: jablonski89 » czw sty 29, 2009 10:57

schowek to bardzo dobry pomysł. Ale przy przełączniu utworów na odtwarzaczu mp3, bedzie sprawiało kłopoty. Tzn, kabel bedzie wystawał albo schowek bedzie otwrty. Rozwiązanie idealne do nosnika USB(Pendrive). Zamaskowany, a utwory przezucamy radyjkiem. Jeśli podłączymy odtwarzacz mp3 pod kabel jack, to muzyke bedziemy przezucać odtwarzaczem.
:helm:


VAG-COM oraz Poski VAG; sluze pomoca

Flower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn gru 22, 2008 14:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Kontakt:

Post autor: Flower » czw sty 29, 2009 22:04

Dlatego pomyślałem o tej metodzie, bo jak się przymknie popielniczkę, to odwarzacz sztywno stoi i bez odwracania uwagi mogę przełączać utwory, a jak odłaczę odwarzacz, albo zechcę wyciągnąc kabel to właściwie nie będzie po nim śladu.

Właściwie wystarczy wyciagnąć palec trzymając rękę na skrzyni biegów ;) jak zrobię pokażę, jak to wszystko wygląda.
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 22:08 przez Flower, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 440 gości