Podgrzewane fotele. Jak mocno grzeją?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Podgrzewane fotele. Jak mocno grzeją?

Post autor: MiSzOn » sob lis 29, 2008 19:49

Witam. Ma ktoś może oryginalne podgrzewane fotele w mk2? Zainstalowałem takie u siebie, ale wydaje mi się, że jakoś słabo grzeją. U kolegi w mk4 zdecydowanie szybciej i mocniej się nagrzewają.
Jak je włączam, ustawiam pokrętło na pozycję "5" i czasami jest tak, że jak kręcę z powrotem do wyłączenia to przekaźnik się wyłącza czasami w okolicach 2 albo 3, co oznaczałoby, że się nagrzało troszkę już, a czasami jest tak że nawet po dłuższej chwili grzania przekaźnik słychać w momencie wyłączenia ogrzewania całkowicie, co by oznaczało że mata praktycznie w ogóle się nie nagrzała. Jak to u Was jest?
I jeszcze jedna rzecz. Na fotelu od kierowcy jest taki myk, że jak się naciska siedzisko, to przekaźnik cyka sobie. Może to być tak, że mata ma gdzieś przerwę i nie styka dobrze?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr sty 28, 2009 19:20

mam podobny problem.Tylko że fotel kierowcy wogóle się nie nagrzewa :/ i zawsze przekaźnik cyka w okolicy 0 :(


Obrazek

husik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob mar 15, 2008 17:06
Lokalizacja: Leszno

Post autor: husik » śr sty 28, 2009 20:34

podepne sie pod temat, u mnie w mk3 to samo, przekaznik cyka i nie grzeje fotela od kierowcy, a od pasazera grzeje



MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr sty 28, 2009 20:50

Widzę, że nie tylko u mnie są problemy.
Teraz to wysiadło mi podgrzewanie lewego fotela i ma to gdzieś, że jest zima i z chęcią bym z niego skorzystał.
Prawy coś tam grzeje, ale tak jak tauka, mówi, przekaźnik cyka w okolicy "0". Powinno być chyba tak, że po ustawieniu np. na "2" przekaźnik powinien się wyłączyć gdy się nagrzeje odpowiednio i przy regulowaniu powinno cykać w okolicy dwójki.
Lewy mimo, że nie działa to przekaźnik też cyka przy "0". Podejrzewam, że to może bimetal w macie, ale nie mam pojęcia jak się tam do niego dostać i gdzie w ogóle jest.
Prawy grzeje jako tako, ale moim zdaniem za słabo trochę.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr sty 28, 2009 21:11

MiSzOn, mój prawy grzeje tak, że wogóle go nie czuć. Sprzedajacy twierdzi że było ok, ale grzanie to moim zdaniem na piatce to powinno pocić jaja, a nie żeby było takie jak od nagrzania ciało po 2 minutach :|

[ Dodano: Sro Sty 28, 2009 20:12 ]
MiSzOn pisze:Powinno być chyba tak, że po ustawieniu np. na "2" przekaźnik powinien się wyłączyć gdy się nagrzeje odpowiednio i przy regulowaniu powinno cykać w okolicy dwójki.
No i tak mam z prawym, ale nie daje takiej ciepłoty jak u innych. Na 5 Jest ledwo wyczuwalne że się coś nagrzało.


Obrazek

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » śr sty 28, 2009 22:14

tauka pisze:grzanie to moim zdaniem na piatce to powinno pocić jaja
no u kumpla w mk4 tak właśnie jest. U mnie natomiast nieważne ile ustawie to słabo grzeje, ale jakoś grzeje. Ten od pasażera. Od strony kierowcy grzał, jeszcze słabiej ale grzał. Przerywał coś jak się wierciłem na fotelu a teraz nie grzeje w ogóle. Ech.. nie wiem, czy ze starości tak słabo grzeją, czy tylko się coś rozłączyło. Nie wiem w ogóle jak się dostać do tych mat.


Obrazek

Awatar użytkownika
ReV
Grupa Małopolska
Posty: 86
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ReV » pt lut 06, 2009 01:03

Jak się w miarę pospieszysz MiszON to mam środek do regeneracji ścieżek, taki kit na srebrze i można by to podkleić jakoś, ale rady nie ma rozebrać siedzonka trza :chytry:


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=191976&postdays=0&postorder=asc&start=0][img]http://images32.fotosik.pl/410/2bb90c175a9e74ab.gif[/img][/url]

Majówka 2009
Nysa 2010

MiSzOn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 554
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 16:29
Lokalizacja: Kraków/Ustrzyki Dolne
Kontakt:

Post autor: MiSzOn » pt lut 06, 2009 01:13

Renevan pisze:rozebrać siedzonka trza
No właśnie, a mi się jakoś nie chce :helm:
Poza tym, to nie masz czasem tej pasty do naprawy ścieżek do podgrzewania tylnej szyby? Bo jak tak, to wątpię żeby dało się to tym naprawić. Już myślałem o tym, ale przypuszczam, że to są takie maty jak do podgrzewania lusterek, więc może być ciężko to połatać.
Poza tym najpierw muszę dojść dlaczego to nie grzeje. Przypuszczam, że to raczej bimetal przy macie, bo sama mata pewnie jest tak zrobiona, że jak gdzieś się przerwie to część tylko nie grzeje (tak przynajmniej są zrobione te do luster).
Będę za niedługo w domu i jak pogoda będzie sprzyjać to pewnie spróbuję dostać się do tej maty, chociaż nie wiem jeszcze jak :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 241 gości