GOLF 3 TD spalanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

VW TsT

GOLF 3 TD spalanie

Post autor: VW TsT » sob gru 10, 2005 23:48

siema jestem tu nowy !! zamieżam kupić golfa 3 z silnikiem TD powiedzcie mi ile takie cos pali i czy nie siadaja te silniki na opale ??



djset

Post autor: djset » ndz gru 11, 2005 01:03

a moze chcesz TDi?
jak sie dobrze eksploatuje (i jak nie jest jzu wyeksploatowany) to bedziesz dluuugo jezdzil.
do opalu lej troszeczke (setke na zbiornik) miksolu, bys pompy nie zajechał.
a pala roznie. jak odpalasz, zanim sie nagrzeje gasisz (zima i miasto) to bedzie palil duzo, a w trasie jak bedziesz jechal do 100km/h to ponizej 6l (5,5l).



wara99

Post autor: wara99 » ndz gru 11, 2005 01:26

kumpel ma ten motor w pasku b3 srednio 6 mu pali wiec w golfie nie powinien wiecej



Awatar użytkownika
Alib
Red ARROW
Red ARROW
Posty: 131
Rejestracja: sob mar 05, 2005 16:05
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Alib » ndz gru 11, 2005 10:40

ten temat już był!! nawet bardzo rozwinięty!!! opcja szukaj się kłania


Alib RULES!! in Rzeszów!!! Pozdro600!!!

djset

Post autor: djset » ndz gru 11, 2005 12:14

Alib pisze:ten temat już był!! nawet bardzo rozwinięty!!! opcja szukaj się kłania
no wlasnie! a uzytkownik znowu nowy! dlaczego pierw ktos nie poszuka czegos tylko od razu pyta??? ja kilka dni przegladalem to forum zanim sie czegos zapytalem! i znalazlem wiele ciekawych rzeczy, ktore mnie dreczyly. np kasowanie inspekcji olejowych i podobne takie...
nalezy na nowych wymuszac opcje "szukaj"
pozdrawiam



barca90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 26, 2005 11:46
Lokalizacja: Beskidy
Kontakt:

Post autor: barca90 » ndz gru 11, 2005 12:14

Mam ten sam motor i pali mi okoł 6 litrów na setkę.Przy bardziej dynamicznej jeździe zmieścisz się w 6,5-7 literków. Nieźle się zbiera i zużycie nieduże.



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » ndz gru 11, 2005 18:07

Hmm nie narzekam. Pali 6-6,5l /100km ale rozwaz TDi - zawsze to oszczedniej. Pozdrawiam



Martin_GTD

Post autor: Martin_GTD » ndz gru 11, 2005 21:14

miasto ok 7l mi spala w zimie



djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 00:02

no wlasnie ja rozwazam takze TDi, a nawet TDi 110KM.
tylko szkoda mi troche mojego, bo jest naprawde niewytłuczony i do tego w pelni wyposażony... a trafic takiego TDi to szok! i jeszcze w dobrym stanie... a jak juz jest to cena kosmiczna :(
ale powiem ci, ze TD tez niezle chodzi i to zawsze i tak mniej pali niz zwykle "D" i zawsze i tak taniej niz benzyniakiem (bo zawsze pali mniej i duzej roznicy nie ma czy jedziesz wolno czy szybko, bo wahania są nieduze, a benzyniak poradzi miec wahania nawet 100% i 200% w spalaniu), tym bardziej ze zawsze mozesz wlac jeszcze cos alternatywnego jak olej opalowy (do niego troszke miksolu, bo nie zatrzec silnika, pompy i innych) lub co tam sobie jeszcze wymyslisz za paliwo :D



Awatar użytkownika
dzikusek99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: sob maja 21, 2005 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: dzikusek99 » pn gru 12, 2005 00:54

djset pisze:.... tym bardziej ze zawsze mozesz wlac jeszcze cos alternatywnego jak olej opalowy (do niego troszke miksolu, bo nie zatrzec silnika, pompy i innych) lub co tam sobie jeszcze wymyslisz za paliwo :D
Hmm oczywiscie kazdy ma swoje zdanie i poglad ale ja nie polecam kombinowania z paliwem. Lepiej trzymac sie ropy. Olej opalowy moze zniszczyc pompe wtrysku i zapiec wtryski - a to juz malo przyjemna opcja. Pozdrawiam

Zgadzam sie ze TDi z full wyposazeniem napewno bedzie drogi ale trzeba szukac okazji :jezor:



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn gru 12, 2005 09:24

TDI to jest rozwiązanie lepsze ale drozsze pod wzgledem kupna i ew napraw z kolei TD jest znacznie tanszy w zakupiei w naprawach ale pali srednio 0,5 do 1 litra więcej od TDI! Mój TD pali kolo 7l w miesciew zimie na trasie do roboty ok 3km w jedna strone natomiast jak jade w trase np Gorlice - W-wa (ok 370km) to jak jade spokojnie do 100km/h to pali jakies 5,0-5,2l a jak mu daje buta i czesto wyprzedzam jadąc tak 120-130km/h to wezmie 5,8-6,0l



djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 13:00

i tdi mozna lepiej zabezpieczyc przez zlodziejem (elektronicznie), a TD to zwykly traktor :( wiec za duzych kombinacji nie ma.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » pn gru 12, 2005 15:46

djset pisze:a TD to zwykly traktor
no! no! tylko bez wyzwisk ;-)



djset

Post autor: djset » pn gru 12, 2005 15:53

spoko, ja tez mam tego "traktora" :D :okej:
:bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 401 gości