1.6 SR i wasze problemy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zane
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 30, 2008 21:59
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Zane » pn sty 12, 2009 11:58

ja swoim mam nawet fote jak mam 200 na liczniku trasa pod berlinem od parkingu am khalberg. Owszem z górki jak, uda mi się odzyskac backup z telefonu którego sie pozbylem wrzuce nawet foto.

190 to predkośc jaką osiągam na a4 w okolicy magazynu biedronki :D.

jedynym problemem po takim speedzie jest koneczność dolania oleju w ilosci okolo 0,5 litra :).

Do testowania max speedu jest góra swietej anny w kierunku do katowic. jest stromo i prosto. w drugą strone jest jeszcze stromiej ale są zakręty.

Miałem kiedyś bravo 1.4 12v i tam mialem 190 fabryczne 176 ale wtrysk tego nie przeżył i konieczne było holowanko

a to moje ostatnie osiągnięcie moim drugim autkiem foto nokia e65

Obrazek



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » pn sty 12, 2009 12:57

mariosol,
mariosol pisze:Pablitto napisał/a:
Fakt, że mam chyba coś z tylnim zawieszeniem, bardzo buja, także prędkość ponad 130 to robi się niebezpiecznie..

napewno cos masz, bo u mnie nie bylo takiego objawu i az dziwnie dobze sie prowadzil :-)
Sprawdzałem na szarpakach tył i przód, tł był na ok. 65%, czyli całkiem jeszcze ok, jak stwierdził diagnosta. Czyli nie wina amorków, tylko chyba coś innego, mam nadzieje że to nie będzie droga zabawa, czeka mnie jeszcze wymiana pierścieni i uszczelniaczy, na razie leje mu mineralny olej bo żlopie 1l/1000km, do tego ubywa płynu chłodzącego.. A kasy puki co brak :crazy:



bartek280
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr paź 08, 2008 22:39
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: bartek280 » śr sty 14, 2009 01:13

Witam wszystkich dawno nie zaglądałem tutaj ale musiałem poczytac bo jak zaczeły sie mrozy to mój SR zaczął palic na 3 cylindry oczywiscie zimny jak złapie temperature wszystko jest ok i pomysły co może byc też mi sie skończyły wyminiałem swiece przewody itd.itp ale napewno znajde w końcu usterke :grin: a wracają do predkosci max to w lato w Niemczech na autostradzie Dortmund -Berlin doszedłem do 210km/h jak bede jechał znowu to zrobie foto i wrzuce pozdrawiam wszystkich.......



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » ndz sty 18, 2009 03:15

Ile litrów oleju wchodzi do tego silnika, bo wyczytałem w książce, że potrzeba 4,5 litra, zakupiłem 5 na wypadek, wydaje mi się troche dużo.
Ostatnio zmieniony ndz sty 18, 2009 03:15 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: _Peeter » ndz sty 18, 2009 10:00

Jazz_Blue pisze:Ile litrów oleju wchodzi do tego silnika, bo wyczytałem w książce, że potrzeba 4,5 litra, zakupiłem 5 na wypadek, wydaje mi się troche dużo.
Też byłem zdziwiony :blush: ale właśnie tyle wchodzi.



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » ndz sty 18, 2009 10:04

Jazz_Blue pisze:Ile litrów oleju wchodzi do tego silnika, bo wyczytałem w książce, że potrzeba 4,5 litra, zakupiłem 5 na wypadek, wydaje mi się troche dużo.
dobrze zrobiłes :grin: zostanie Ci po wlaniu max 0,5l


[url=http://imageshack.us][img]http://img3.imageshack.us/img3/6210/boradr3.jpg[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/][img]http://img3.imageshack.us/img3/boradr3.jpg/1/w280.png[/img][/url]
MOJA BYŁA BORKA: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250987

kollerinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:17
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kollerinho » wt sty 20, 2009 22:01

Mariosol mam prośbe czy mozesz mi NAPISAC CZY NASZE AKL posiadaj filtr paliwa?? i gdzie sie znajduje jesli jest? widziałem schemat silnika jesli mogł byś mi na nim pokazac było by świetnie jestem tu nowy i od niedawna ma tez gofra wiec jesli możesz z gory wielkei dzieki! a jelsi mozes znajlepiej jaki filtry silnik posiada ?i czy ta pompe paliwa trzeba wymeinic co jakis czas ?

[ Dodano: 20 Sty 2009 21:08 ]
jeszcze jedno ma pytanie. nie wiem od czego jest pojemnik po lewej stronie silnika meidzy zbiornikiem od spryskiwaczy a płynem chłodzacym i wspomaganiem jest tam czwarty zbiornik czarny z gory odchdoza 3 rurki. i nie mam pojecia od czego to jest. jesli ktos moze mi powiedzec bede mega wdzieczny pozdrawiam

[ Dodano: 20 Sty 2009 21:10 ]
http://img134.imageshack.us/my.php?imag ... akliw4.jpg Mariosol chodzi mi o ten schemat jesli mozesz mi go opisac punkt po punkcie było by swietnie

[ Dodano: 20 Sty 2009 21:11 ]
a ten zbiornik o którym mówie ma nr 18 19 .



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » śr sty 21, 2009 04:16

Filtr paliwa znajduje sie za zbiornikiem paliwa(widac go jak spojrzysz w nadkole tylne od strony pasazera-metalowa tuleja o dlugosci około 15cm i srednicy 4cm.). Pompy paliwa sie nie wymienia jak dziala prawidlowo,natomiast filtr paliwa mozesz prewencyjnie wymienic. Co do tej puszki to sam nie wiem.
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 16:34 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.



kollerinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 20, 2009 20:17
Lokalizacja: Legnica

Post autor: kollerinho » śr sty 21, 2009 16:27

dzieki wielkie jeszcze raz:) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Hamulec ręczny

Post autor: Jazz_Blue » czw sty 22, 2009 21:39

Mam pytanie jak podciągnąć hamulec ręczny, w sensie, żeby już łapał od początkowych ząbków?
Jeszcze takie pytanie jak np stoicie na górce wrzucicie luz to na którym ząbku już wam łapie, tak żeby auto sie nie staczało?



Awatar użytkownika
_Peeter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 21:03
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Hamulec ręczny

Post autor: _Peeter » czw sty 22, 2009 21:54

Jazz_Blue pisze:Mam pytanie jak podciągnąć hamulec ręczny, w sensie, żeby już łapał od początkowych ząbków?
Jeszcze takie pytanie jak np stoicie na górce wrzucicie luz to na którym ząbku już wam łapie, tak żeby auto sie nie staczało?
Ja na płaskiej nawierzchni zaciągam na trzeci ząbek, na małej górce na czwarty ząbek, a na sporej górce na piąty, gdyż na czwartym mam wrażenie, że mógłby się stoczyć.



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » czw sty 22, 2009 21:57

No to w sumie ja mam podobnie, wydawało mi się, że wcześniej lepiej mi łapał...
Ostatnio zaciągnałem na 3 na niewielkiej górce i zostawiłem na luzie odchodze, a tu ktoś moim autem odjeżdza, wyjechało mi na ulice ;) na szczęście nie ruchliwą.


Dzięki za odpowiedź, troche śmieszne pytanie zadałem :]



Depresja07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 23, 2009 21:10
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Depresja07 » pt sty 23, 2009 21:26

Witam

Jestem swiezym posiadaczem mk4 1,6 SR AKL.
Mam z tym samochodzikiem maly problem, moze mial ktos juz takie objawy.

Zapala mi sie kontrolka oleju podczas jazdy. Sprawdzalem olej, jest odpowiednia ilosc, nie wymaga jeszcze wymiany. Wie ktos co moze byc przyczyna ? Czy to blad czujnika oleju, czy moze cos innego.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Post autor: Jazz_Blue » sob sty 24, 2009 14:20

Jaki masz przebieg w aucie?
Podobono może być też przyczyną jak jest nieodpowiedni olej, np jak ktoś wleje półsyntetyczny olej przy bardzo wysokim przebiegu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 521 gości