kontrolka temperatury i wskaznik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mako-22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:34
Lokalizacja: Nowaki

kontrolka temperatury i wskaznik

Post autor: mako-22 » pt gru 09, 2005 21:59

mam golfa ll 1.6 RF
Kontrolka temperatury nie miga mi podczas włanczania zapłonu natomiast wskażnik temperatury wskazuje dopiero po jakimś czasie i nie ustawia szie na środku tylko stoi w białym polu. Moje pytania do was gdzie czukać przyczyny czy da sie cos z tym zrobic? pomóżcie!!!



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt gru 09, 2005 22:07

sprawdz czujnik temperatury.Jesli nie to to termostat.



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob gru 10, 2005 02:52

Jak najbardziej może to być czujnik temperatury, albo masz "walnięte" zegary...


FORD
Fix Or Repair Daily

Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » sob gru 10, 2005 02:59

A sprawdzałeś w ogóle czy silnik łapie temperaturę? Jak motor normalnie łapie temperaturę to ja bym stawiał na czujnik temperatury. Żeby wskaźnik padł to raczej rzadkośc. Zakładam że kable przy czujniku sprawdziłeś...



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » sob gru 10, 2005 03:01

ale czy na pewno cos jest popsute :?:
bo rpzecierz kontrolka zawsze podnosi sie po chwili a nie od razu to gdzie sie zatrzyma to juz zalezy od nagrzania silnika (jest zima) a ja nieamietam bo mi sie paliła kontolka przy właczenia zapłonu.. chyba wszystko OK


Obrazek

mako-22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:34
Lokalizacja: Nowaki

Post autor: mako-22 » sob gru 10, 2005 07:18

termostat wczoraj wymieniłem na nowy i ze wskazaniami jest tak samo wskażnik dalej sie nie podnosi tak jak powinien tylko z opóżnieniem. Silnik napewno łapie temperature tego jestem pewien wczoraj to sprawdzałem włonczyłem silnik i czekałem aż zacznie pracowac wentylator kiedy sie włączył wskazówka nadal sie nie podniosła. Wydaje mi sie ze to chyba wina licznika bo ktos go chyba krecił licznik.



landron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 21, 2005 15:55
Lokalizacja: Chełm

Post autor: landron » sob gru 10, 2005 14:42

mako-22 pisze:termostat wczoraj wymieniłem na nowy i ze wskazaniami jest tak samo wskażnik dalej sie nie podnosi tak jak powinien tylko z opóżnieniem. Silnik napewno łapie temperature tego jestem pewien wczoraj to sprawdzałem włonczyłem silnik i czekałem aż zacznie pracowac wentylator kiedy sie włączył wskazówka nadal sie nie podniosła. Wydaje mi sie ze to chyba wina licznika bo ktos go chyba krecił licznik.

wez sobie probowke połacz krokodylek do pewnej masy i dotknij kontrolka do przewodow od czyjnika jezeli wzniesie sie strzałka na tablicy do konca masz uszkodzony czyjni jezeli nie zegar a raczej stabilizator tablicy

[ Dodano: Sob Gru 10, 2005 13:43 ]
nie czyjni tyko czujnik sorki



rafal.d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob lis 12, 2005 14:11
Lokalizacja: bytom

Post autor: rafal.d » sob gru 10, 2005 16:19

witam .mam dokladnie ta sama przyczyne.tez mnie to nie pokoilo lecz dzisiaj gdy krecilem fure powyzej dwoch 2000 obr/min na postoju wskazowka zaczela rosnac.moim zdaniem wskazowka podczas jazdy nie bardzo wzrosnie poniewaz caly czas jest chlodzona zimnym powietrzem.(mamy wkoncu zime)


rafal.d

mako-22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 12:34
Lokalizacja: Nowaki

Post autor: mako-22 » sob gru 10, 2005 17:00

Wydaje mi sie raczej ze silnik i tak bez względu na zime musi miec temperature gdzies kolo 90 stopni bo to optymalna temperatura pracy silnika

[ Dodano: Sob Gru 10, 2005 16:02 ]
bardziej juz stawiam na to ze to jednak wina zegarów widac tam slady czyjes ingerencji



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości