ledwo ciagnie w trasie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jet01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 21, 2009 01:34
Lokalizacja: Szczecin

ledwo ciagnie w trasie

Post autor: jet01 » śr sty 21, 2009 02:01

Przeszukiwalem chwile forum, ale nie znalazlem nic co moglo by mi pomoc. Za linki do tematow byl wdzieczny.

Moje auto to Jetta 2 z 84 roku. Silnik benzyna 1.6. Auto po miescie jezdzi bez najmniejszych problemow, cyrk zaczyna sie w trasie. Juz 2 czy 3 raz to sie przydarzylo i nadal nie znalazlem rozwiazania.
W trasie po jakiejs godzinie jazdy, silnik zaczyna tracic moc. Nie potrafi ciagnac na 4 (skrzynia 4 stopniowa) i szarpie, silnik przerywa i slabnie. Raz tez kopcil na szaro i czarno i strzelal, ale mu przeszlo. I to jest wlasnie najsmieszniejsze: w miescie nic, w trasie ledwo co dycha (czasem wraca do normy i mozna jechac). Po dojechaniu na miejsce nic nie bylo naprawiane, a trasa powrotna bez problemow o0.

Co sprawdzalem: Iskre na swiecach, byla, swiece suche. Kopulke rozdzielacza i ta przerwa, ustawione chyba dobrze ;)

Co jeszcze moze byc przyczyna, co moge sprawdzic? Jestem zdesperowany, w nastepny weekend znow trza bedzie przejechac 700km.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sty 21, 2009 02:28

Ja bym zaczął od gaźnika , rozrząd czy jest ustawiony no i kopułka palec przewody , wykręcić świece zobaczyć


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » śr sty 21, 2009 12:28

Sprawdź wszelkie objawy wywalonej uszczelki pod głowicą. Co sie dzieje pod korkiem oleju i dokladnie sie przyjzyj jak wyglada plyn w zbiorniczku czy nie jest tlusty. :)



Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » śr sty 21, 2009 13:38

a ja bym sprawdził.... tłumiki

W trasie przy dużym obciążeniu moze sie zapychać jak jest juz przypchany , a jak ma mały przelot to silnik bedzie ksztusił.

Objawy twoje są jak najbardziej... w mieście nie ciśniesz auta to wszystko jest ok
już 2 razy widziałem takie przypadki



Awatar użytkownika
krzysio1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: czw lis 15, 2007 23:40
Lokalizacja: Kielce/Włoszczowa
Kontakt:

Post autor: krzysio1985 » śr sty 21, 2009 14:17

a ja postawilbym na przewody WN.sam mialem tak ze podczas szybszej jazdy po trasie szczegolnie jak jest taka pogoda wilgoc dostawala sie pod maske i kable mialy przebicie.az bylo slychac jak gdzies skacze iskra :grin: po postoju jak wilgoc odparowala wyrazna poprawa, doraznie psiknij wd-40 na kable...niby usuwa wode...a swoja droga w nocy otworz maske i zobacz czy Ci nie swieca.u mnie po wymianie kabli,swiec, kopulki i palca od razu lepiej chodzi zreszta juz sie im nalezalo :grin:



masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » śr sty 21, 2009 15:29

a u mnie bylo podobnie jak mialem jeb***tą uszczelke pod glowica, po dluzszych trasach tracil moc i wogole ciezko sie nim jechalo



jet01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr sty 21, 2009 01:34
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: jet01 » czw sty 22, 2009 20:25

Dzieki bardzo za pomysly. Posprawdzane. Przebic na klablach nie ma. Tak samo plyn, zadnych plam. Wydech: zdaje sie byc ok, ale tak na logike to pasuje do obiawow. Auto trafilo do mechanika. Ten jednak za duzo nie chcial powiedziec, regulacja gaznika i aparatu zaplonowego i tyle. Silnik chodzi rowniej ale i tak ciekaw jestem co sie stanie w weekend.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości