Problem z wysokimi obrotami po rozgrzaniu silnika. POMOCY

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Problem z wysokimi obrotami po rozgrzaniu silnika. POMOCY

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 00:09

Witam. Mam Golfika 94r. 1.9 TD GTD. 75 KM.
Opisze problem. Autko chodziło super dopóki nie padła mi bateria ( akumulator) . Po pożyczeniu prądu z innego samochodu auto działa inaczej. Jak jest zimny wszystko ok ale po przejechaniu ok 3 km gdy sie trochę rozgrzeje to obroty na biegu jałowym wariują ponad 2000! Nie wiem co sie stało i jak z tym sobie poradzić. kolega mi doradził żebym ściągną klemy z akumulatora , złączył je razem i zostawił tak na jakiś czas, ze niby sie cos tam zresetuje ale wydaje mi sie to dziwne.
Proszę pomocy. Każdy głos cenny.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr sty 21, 2009 00:25

nie ruszałeś nic przy pompie czasem?
94 r to pompa całkowicie mechaniczna! z elektronika nie ma nic do sterowania pompą, jest tylko 1 istotny kabel do gaszenia.


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 00:41

Nie dotykałem pompy... A co mogło się stać???



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr sty 21, 2009 00:53

możesz opisać dokładniej jak te obroty wzrastają? może cięgno gazu się zacina, a jak wolno schodzi z obrotów to wydatek szczatkowy za duzy


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 01:01

Nagle wzrasta szybko tak jak by sie nagle coś przełączało i zawsze jak sie tylko silnik podgrzeje. po przejechaniu ok 10 - 20 min. i ten moment jak sie to zaczyna sie dziać to mam chwilowe zakłócenia w radio ( mocno zakłóca fale radiowe na ok kilku sekund). później dość szybko rosną same obroty do poziomu nieco ponad 2000. i sa stabilne na tym poziomie. podczas jazdy tez sie utrzymuje już cały czas taki poziom. (podczas zmiany biegów). ale dziwne ze to sie tak złożyło z tym ze padła bateria...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 21, 2009 01:05

majsterbaciar pisze:Nagle wzrasta szybko tak jak by sie nagle coś przełączało i zawsze jak sie tylko silnik podgrzeje. po przejechaniu ok 10 - 20 min. i ten moment jak sie to zaczyna sie dziać to mam chwilowe zakłócenia w radio ( mocno zakłóca fale radiowe na ok kilku sekund). później dość szybko rosną same obroty do poziomu nieco ponad 2000. i sa stabilne na tym poziomie. podczas jazdy tez sie utrzymuje już cały czas taki poziom. (podczas zmiany biegów). ale dziwne ze to sie tak złożyło z tym ze padła bateria...
Obroty sie zmieniaja jak wyłącza sie swiece zarowe, w AAZ grzeja przez 2,5 min po odpaleniu lub do temp. silnika 64st w zaleznosci co bedzie szybciej, zmniejsza sie obciazenie silnika i rosna obroty- nie ma tu mechanizmów wyr. obroty w zaleznosci od obciazenia- chyba ze to jest AAZ z klimą.. Po wyłaczeniu lekko sie podniosa ale nie drastycznie tak o ok 100-150 obr - dopuszczalne, jak wiecej to cos naknociłes z wydatkiem szczatkowym lub linka nie odbija na pompie- zobacz czy sie nie zatarł amortyzatorek pompy i nie odbija do konca.
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 01:06 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 1 raz.



majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 01:22

Dobrze sprawdze ten amortyzator na pompie. a można go jakoś usprawnić jeśli to będzie jego wina?? :) czy trzeba wymienić na nowy???
Przepraszam ze pytam ale co to jest wydatek szczątkowy..? Nie znam sie na budowie silnika za bardzo...

PS Nie grzebałem nic w silniku a tym bardziej przy pompie.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 21, 2009 01:24

majsterbaciar pisze:Dobrze sprawdze ten amortyzator na pompie. a można go jakoś usprawnić jeśli to będzie jego wina?? :) czy trzeba wymienić na nowy???
Przepraszam ze pytam ale co to jest wydatek szczątkowy..? Nie znam sie na budowie silnika za bardzo...

PS Nie grzebałem nic w silniku a tym bardziej przy pompie.
Zobaczysz element pompy który naciaga linka gazu jest tam ogranicznik który w spoczynku musi opieraź sie na śrubie regulacyjnej - czyli na wydatku szczątkowym- musi jego dotykać.

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 ]
Tu masz foto

Obrazek



majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 01:34

Super jesteście. dzięki. jutro wszystko zbadam. oby to był ten amortyzator....



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 21, 2009 01:37

majsterbaciar pisze:Super jesteście. dzięki. jutro wszystko zbadam. oby to był ten amortyzator....
Zobacz czy sie opiera na srubie- moze zewnetrzna sprezyna korpusu sie przycina- u mnie była kiedys zapiaszczona i nie odbijała do konca.

[ Dodano: Sro 21 Sty, 2009 ]
Podejrzewam ze to nie ma nic wspólnego z przyspieszaczem kąta wtrysku lub samym kątem- bo jak by był przyspieszony to autko ma za silny wtedy bieg jałowy zeby nastapiły takie wahania obrotów- najczesciej sa wtedy jak wydatek szczakowy za mocno wykrecony lub nie do konca - nawet ok tylko 2-3mm nie odbija linka lub mechanizm. Jezeli wszystko bedzie ok to wtedy zostanie dokłądne przyjżenie sie pompie wtryskowej. A jak teraz autko odpala na zimno i ciepło??? Jak tam u ciebie w AAZ dolne koło pasowe- ma bicie???
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 01:47 przez PinkFloyd, łącznie zmieniany 2 razy.



majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 01:53

A jeszcze ostatnie pytanie może nie za bardzo związane z tematem ale nie chce zaśmiecać forum nowymi tematami a w opcji szukaj tego nie znalazłem.
Mianowicie co to jest za przewód/kabelek co wchodzi do pompy wtryskowej pomiędzy 4 wyjścia z pompy(przewody wtryskowej) . znajduje sie dokładnie w środku czterech wyjść z pompy to jakiś czujnik?? bo widzę ze tam kabelek był kiedyś klejony taśma...



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr sty 21, 2009 01:56

majsterbaciar pisze:A jeszcze ostatnie pytanie może nie za bardzo związane z tematem ale nie chce zaśmiecać forum nowymi tematami a w opcji szukaj tego nie znalazłem.
Mianowicie co to jest za przewód/kabelek co wchodzi do pompy wtryskowej pomiędzy 4 wyjścia z pompy(przewody wtryskowej) . znajduje sie dokładnie w środku czterech wyjść z pompy to jakiś czujnik?? bo widzę ze tam kabelek był kiedyś klejony taśma...
Masz pompę juz z automatycznym pzyspieszaczem kąta wtrysku?? ten czujnik jest bardzo wazny bo dynamicznie koryguje kat wtrysku- to samo co w TDI N108. Ale dziwne ze masz GTD a w nim nie było takich pomp, pojawiły sie dopiero po 95r.



Awatar użytkownika
andrew.zbyrko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 589
Rejestracja: śr sie 08, 2007 22:18
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: andrew.zbyrko » śr sty 21, 2009 01:57

majsterbaciar pisze:A jeszcze ostatnie pytanie może nie za bardzo związane z tematem ale nie chce zaśmiecać forum nowymi tematami a w opcji szukaj tego nie znalazłem.
Mianowicie co to jest za przewód/kabelek co wchodzi do pompy wtryskowej pomiędzy 4 wyjścia z pompy(przewody wtryskowej) . znajduje sie dokładnie w środku czterech wyjść z pompy to jakiś czujnik?? bo widzę ze tam kabelek był kiedyś klejony taśma...
pewno masz pompe z elektroniczym regulatorem kąta wtrysku, to jest czujnik, przestawiacz powinien znajdować się poniżej. o ile dobrze myśle..


topbrakes.pl
Hamulce na ulicę i do Sportu: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, przewody w stalowym oplocie

majsterbaciar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 20, 2009 23:59
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: majsterbaciar » śr sty 21, 2009 02:02

A istnieje jakiś związek pomiędzy stanem tego kabelka do czujnika a tymi obrotami?? Może te obroty to wina czujnika?? eh tylko rozważam wszystkie ewentualności..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości