Wycieraczki same się włączają

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quxen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Wycieraczki same się włączają

Post autor: Quxen » wt sty 20, 2009 12:51

Witam wszystkich,

Gorąca prośba o pomoc! W najbliższy piątek wyjeżdżam do Austrii a wycieraczki (przednie) w moim Golfiku zwiariowały - same się włączają i wyłączają...i tak cały czas.

Wymieniłem przekaźnik 377 - nie pomogło.

Fachowcy mowią, że to pewnie przełącznik wycieraczek. Niestety nie mam czasu żeby postawić go gdzieś do zrobienia i szukam rozwiązania doraźnego. Podobno w MK3 można wyciągnąć przełącznik 99 - wtedy wycieraczki same się włączają, ale po włączeniu ręcznym pracują tylko na najwyższym biegu.

Jeszcze raz prośbą o radę.

Z góry dzięki!

Pozdrowienia,

Quxen



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 20, 2009 12:56

Quxen pisze:Podobno w MK3 można wyciągnąć przełącznik 99
owszem :bigok:

[ Dodano: Wto Sty 20, 2009 11:58 ]
mysle ze u ciebie wina tego zamieszania bedzie wasnie tak jak mówia fachoiwcy w wył zespolonym
przeciez sam mozesz oczyscić styki w wyłaczniku



Awatar użytkownika
Quxen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quxen » wt sty 20, 2009 13:02

Czy w MK4 przekaźnik 377 odpowiada za wszystkie tryby wycieraczek?

Quxen

[ Dodano: 20 Sty 2009 14:02 ]
Moze ktos mi dac namiar na schemat bezpiecznikow i przekaznikow w MK4 wraz z opisem??

Z gory dzieki!

Quxen



greg

Post autor: greg » wt sty 20, 2009 15:30

Quxen, jeśłi chcesz je po prostu wyłączyć to albo wyjmij przekaźnik albo wtyczkę z prawej manetki



kasztan_TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: czw sie 07, 2008 12:04

Post autor: kasztan_TDI » wt sty 20, 2009 15:56

Weź jeszcze akumulator wypni na ponad 1h i moze jakies bledy mu zejda..
Auto stoi pod chmurka? :chytry:



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: bandit_600 » wt sty 20, 2009 16:11

Bezpiecznik odpowiadający za wycieraczki oraz spriskiwacz jest w skrzynce bezpiecznikowej pod numerem 24 (jak otworzysz to jest pierwszy rząd pionowych od lewej strony pierwszy z góry)



Awatar użytkownika
Quxen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quxen » wt sty 20, 2009 23:44

Dzięki Panowie za odpowiedź.

Zależy mi żeby wycieraczki działały na najszybszym trybie (jak włączą się same to pracują na wolnym trybie ciągłym), dlatego wyjęcie bezpiecznika nie załatwia sprawy:/

Kasztan_TDI: auto jest garażowane, myślisz, że odłączenie akumulatora coś pomoże??? Cała sprawa zaczęła się jak postawiłem auto na 2h na mrozie ok. - 15 stopni...

Quxen



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » śr sty 21, 2009 14:51

Quxen po montazu zegarów została mi sprawna manetka od wycieraczek(mieszkamy niedaleko). Jak chcesz to moge Ci za pare groszy ja oddac? Nie wiem tylko jak mam sedana bore czy ma mechanizm wlaczajacy tylnia wycieraczke. W razie czego pisz. A swoja droga przed takim wyjazdem radziłbym Ci uporac sie z tym problemem bo mnie by osobiscie mocno irytował. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sty 21, 2009 14:52 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » śr sty 21, 2009 21:20

mam w sumie podobny problem w MK3 `97 z wycieraczkami. od jakiegoś czasu czasami zaczynają "głupieć" i w pozycji czasowej pracują wg tylko sobie wiadomej czestotliwosci, dodatkowo czasami we wszystkich pozycjach (wylaczone, czasowe, 1 i 2 szybkosc) pracuja na 1 szybkosci - nie mozna ich wylaczyc, po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy.

czy mam uszkodzony przelącznik w kierownicy, czy jakis przekaznik wariuje?



Awatar użytkownika
Quxen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 18:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Quxen » czw sty 22, 2009 20:23

Mariosol, dzięki za propozycję - byłem dzisiaj u elektryka i okazalo się, że to nie manetka... Najprawdopodobniej szilniczek. Poki co jezdze bez bezpiecznika tylnej wycieraczki-wtedy przednie pracuja prawidlowo.

Pozdrawiam,

Quxen



Awatar użytkownika
mariosol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:18
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: mariosol » pt sty 23, 2009 05:40

Quxen pisze:Mariosol, dzięki za propozycję
nie ma za co :bigok: lepiej zrobic usterke w polsce za przykladowe 100zł a nie w drodze na zachodzie za 100euro :grin: pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt sty 23, 2009 05:40 przez mariosol, łącznie zmieniany 1 raz.



Kwasiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Kwasiu » ndz lut 01, 2009 14:20

witam! Mam podobny problem w moim MK4 a mianowicie gdy wycieraczki przednie sa w pozycji czasowej, nie dzialaja tak jak powinny tzn nie maja odstepow pomiedzy praca i pracuja caly czas, zrobia 5, 10, 15 ruchow i np zatrzymaja sie w polowie szyby, innym razem zatrzymaja sie w prawidlowym (dolnym polozeniu) ale ani razu nie bylo tak ze chcac je wlączyc w tryb czasowy, dzialaly tak jak sama nazwa mowi. To samo jest gdy sie uspokoją w polozeniu dolnym i chce (przesunieciem manetki w dol) oczyscic 2 krotnie szybe to one znowu glupieja i robia swoje 5, 10 lub tez 20 ruchow i zostana np w polowie szyby. Proszę o porade bo do tej pory radze sobie z tym tak że gdy nie pada to wyciagam bezpiecznik od wycieraczek a gdy pada to wkladam go z powrotem :P :D


Turbodiesel Direct Injection :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości