Klamki albo zamek??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vwvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 08, 2008 11:39
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Klamki albo zamek??

Post autor: vwvw » pn sty 19, 2009 10:04

A więc w moim klekociku bardzo ciężko otwierają się drzwi od zewnątrz :crazy: Jak otwieram muszę najpierw kilka razy złapać za klamkę i dopiero pociągnąć ze 3 razy dopiero sie otworzy a od wewnątrz bez żadnego problemu. Jak otworze drzwi to z boku na zamku widać ze jak są drzwi zamknięte bo ten zamek wziąłem na dól i sie naciśnie na kalmke to w ogole nie odbija tak żeby miały się otworzyć, a od środka normalnie bez problemu. Co to może być czy zamek lipny czy klamka tzn 4 klamki :grrr: Mi sie zdaje że to wina klamek ale czekam na wasze wypowiedzi. I interesuje mnie jeszcze koszt naprawy lub wymiany wszystkich 4 klamek lub zamków. pzdr



albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn sty 19, 2009 10:18

wewnątrz w klamce jest taka dźwigienka która sie z czasem wyrabia (wyciera) i nie naciska na ten element (zielona strzała) Obrazek
Obrazek ja ta dźwigienke lekko podgiąłem do góry i jest ok



vwvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 08, 2008 11:39
Lokalizacja: kutno
Kontakt:

Post autor: vwvw » pn sty 19, 2009 10:38

ale jak zdjąłeś klamkę to w tym 1 otworze ta blaszka jest tak??


www.vwteamkutno.pun.pl <-- zapraszam na forum kutnowskiej grupy VAG

Gallus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 10:12
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Gallus » pn sty 19, 2009 11:11

ja miałem taki problem jak były wielkie mrozy..... ale jak juz rozgrzałem auto to działała normalnie... spróbuj złapac klamkę obiema rękami docisnąć ją do karoserii i nacisnąć wajchę.. powinny sie bez problemu otworzyc... pozdRo!



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn sty 19, 2009 11:18

vwvw pisze:Mi sie zdaje że to wina klamek ale czekam na wasze wypowiedzi.
najczęściej "wyrabiają się " dźwigienki w klamce (foto)
vwvw pisze: interesuje mnie jeszcze koszt naprawy lub wymiany wszystkich 4 klamek lub zamków. pzdr
co do klamek to zdania są podzielone, jedni mówią żeby kupować oryginały a drudzy że zamienniki są dobre, ja jak miałem mk2 to wymieniłem klamki na zamienniki i byłem z nich do końca zadowolony (miałem je 4 lata - klamki)

[ Dodano: 09-01-19, 10:20 ]
aha koszt zamiennika to ok 25zł razem z kluczykiem
Ostatnio zmieniony pn sty 19, 2009 11:21 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn sty 19, 2009 11:39

vwvw pisze:ale jak zdjąłeś klamkę to w tym 1 otworze ta blaszka jest tak??
tak jest ustawione po zdjęciu klamki



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt sty 20, 2009 20:36

To jest wina klamki - tak jak pisali poprzednicy, wyciera się ta dźwigienka w kalmce - skutek tego jest taki, że między mechanizmem rygla, a klamką jest coraz większy luz, aż w końcu jest on za duży, żeby otworzyć drzwi. Możesz spróbować podgiąć dźwignie rygla, możesz wymienić klamkę - nowa to koszt od 10zł na allegro (wg. opinii na forum potrafią paść po miesiącu) do ok. 100zł za ori VW (poprzednia wytrzymała mi 17 lat... :) )


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » śr lut 18, 2009 10:31

Odwieczny problem klamek w mk2 :crazy:
Lipek81 pisze:nowa to koszt od 10zł na allegro (wg. opinii na forum potrafią paść po miesiącu)
Kiedyś kupiłem takie najtańsze na allegro i rzeczywiście długo nie wytrzymały, jakość wykonania jest mizerna, na wszystkich ruchomych elementach już fabrycznie są duże luzy, a po kilku miesiącach potrafią być większe niż w 20-letnim oryginale.
Lipek81 pisze:ok. 100zł za ori VW
A czy klamki Febi można uznać za oryginalne? Właśnie znalazłem na allegro takie klamki w cenie 16zł.
Obrazek
Czyli wydaje się, że to g**** jakich wiele, no ale niby febi. Testował to ktoś? I tak muszę coś kupić od tego sprzedawcy, to się chyba skuszę.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » śr lut 18, 2009 11:23

ja mam zamiennik z tylu , cale szczescie bo rzadko jest uzywana , ale ta blaszka na klamce juz gnije :D mialem zamiennik z przodu u pasazera i kiedys mi zostala w rece! :D nie polecam, wole jakis uzywany oryginał , dobrze nasmarowac klamki , dbac o zamki i nie szarpac w zime :D bo to ma swoje lata juz i tez moze peknac :) co do Febi , to mozna zaryzykowac, moze nóz widelec bedzie a miare przyzwoicie zrobiona.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości