MK2 SILNIK

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cichyfunky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 13, 2008 14:49
Lokalizacja: Gołańcz

MK2 SILNIK

Post autor: cichyfunky » ndz sty 18, 2009 12:34

Siemanko!Myśle że związane jest to z dawka paliwa!Gdy silnik przeskakuje i pali na 2 tłoki to wiąże się to z nierównym podawaniem paliwa!Auto wogóle nie idzie do przodu!Prosze o rade?!


cichyfunky

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 18, 2009 12:47

Stary,najpierw powoli i dokładnie napisz co się dzieje i jaki to jest silnik.
Jeżeli to 1,6 TD to trzeba najpierw zobaczyć, czy rozrząd jest w kupie jak potrzeba, potem zacząć od wymiany filtra paliwa, sprawdzenia szczelności węży i czy nie widać w nich powietrza. A czy tankowałeś tam gdzie zawsze?



Walek240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 17, 2009 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Walek240 » ndz sty 18, 2009 12:51

Witam. Może być to przyczyną dawkowania paliwa. Jednak jest to trudne do szybkiego sprawdzenia. Najważniejsze aby zacząć szukać przyczyny w osprzęcie silnika. Chodzi mi o drożnośc przewodów-filtr paliwa czy nie ma w nim wody i nie jest niedrożny-jakość paliwa itp. Dopiero po wyeliminowaniu podstawowych przyczyn można się bardziej zagłębić w pompę i ewentualnie wtryskiwacze. Sprawdz też czy układ się nie zapowietrza. Jak ja miałem podobny przypadek poprzednim autkiem to wymieniłem filtr paliwa i jak ręką odjoł. Dodam że ten przypadek miałem także zimą (zawartośc wody w oleju napędowym). Oczywiście mogę się mylić. Pozdrawiam.



cichyfunky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 13, 2008 14:49
Lokalizacja: Gołańcz

Post autor: cichyfunky » ndz sty 18, 2009 13:15

Jest to 1.6 GTD 80Km!Ogólnie wczoraj odpalił na cyka ujechałem 10 km wszystko grało a potem zaczął wiukać, przerywac chodził na 2 tłoki!Prowizorycznie posprawdzałem wężyki chwile chodził dobrze przez jakieś 5 km ale już na wyższych obrotach dławił się!A na końcu *#cenzura#* mnie w kosmos!Pękł sobie wąż od chłodnicy to starszy mnie ściągnął!


cichyfunky

masuo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob paź 04, 2008 14:18
Lokalizacja: Białystok

Post autor: masuo » ndz sty 18, 2009 13:46

jak rozsadzilo mi waz (akurat od chlodnicy nie byl)to okazalo sie ze uszczelka pod glowica poszla i bylo takie cisnienie w ukladzie ze po kolei wszystko rozsadzalo, moze wszystkie te objawy z tym sa zwiazane wiadomo brak kompresji to wszystko inaczej dziala



Walek240
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob sty 17, 2009 23:35
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Walek240 » ndz sty 18, 2009 13:54

Święta racja panowie. jak rozsadziło wąż to już powaga. Możliwa uszczelka głowicy jak wyżej napisano. Teraz to tylko rozbiurka cię ratuje i sprawdzenie dokładnie. A nie odpalaj już tego silnika bo jak woda pujdzie na tłoki to rozwali (pognie lub uszkodzi korbowody). A do ilu stopni miałeś płyn chłodniczy? Może zamarzł w układzie i wtedy rozwaliło? Teraz kilka dni nieźle złapało w nocy.



cichyfunky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 13, 2008 14:49
Lokalizacja: Gołańcz

Post autor: cichyfunky » ndz sty 18, 2009 14:02

Woda była zaraz za tą szeroką pierwszą kreską!Ja już mam to wszystko rozebrane woda spuszczona ten wąż zdjęty!Ten wąż z starości pękł taki spróchniały był!


cichyfunky

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz sty 18, 2009 15:43

cichyfunky, Przed odpaleniem do mechanika i zrobić pomiar ciśnienia sprężania na sucho i z próbą olejową.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości