[MK3] ZIMNY przerywa :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

[MK3] ZIMNY przerywa :/

Post autor: Juras20 » pt sty 16, 2009 14:02

Witam koledzy mam otoz taki problem: Golf 3 silnik 1,6 bez gazu zapalam rano i gdy jade przerywa strasznie dopoki sie nie zagrzeje do temp okolo 60st wymienilem filtr powietrza, kable,kopulke,palec, komputer sprawdzony usuniety jeden blad ktory wykazal, wczesniej mial odpiety akumlator na okolo 3 h ale po tym tez bym na vagu i bylo sprawdzone, na biegu jalowym obroty okolo 800,900(nie skacza)jest OK.prosilbym o jakas pomoc bo juz nie mam pomyslow co z tym zrobic a fakt faktem nie da sie tak jezdzic...z gory dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi. pozdrawiam jurek


hmm.....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 16, 2009 14:08

powymieniane wszystko :bajer:
a sprawdzany był czujnik temperatury ?

[ Dodano: Pią Sty 16, 2009 13:14 ]
jaki to silnik ???



Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pt sty 16, 2009 15:03

nie znam dokladniejszej nazwy silnika, gdzie to odczytac to sprawdze i napisze, czujnik temp nie byl sprawdzany - jak go mozna sprawdzic?

autko rok 97
Ostatnio zmieniony pt sty 16, 2009 15:04 przez Juras20, łącznie zmieniany 1 raz.


hmm.....

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 16, 2009 15:11

wiesz co ??? hmmmmmm
:-k
wszystko jest na forum uwierz mi :bigok:
wystarczy tylko poszukać
wpisz http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl i wszystko wyjdzie jak na dłoni
taki user jak ty powinien o tym wiedzieć :pub:
Ostatnio zmieniony pt sty 16, 2009 15:13 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pt sty 16, 2009 15:14

ok dzieki i pozdrawiam jak znajde przyczyne to napisze co bylo :bigok: dzieki


hmm.....

Awatar użytkownika
Kary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:13
Lokalizacja: Pajęczno

Post autor: Kary » pt sty 16, 2009 16:22

Ja mam również podobny problem bo mój zachowuje się bardzo podobnie...

Przyczyny również nie wykryłem ale podejrzewam że mogą być zanieczyszczone przepustnice bynajmniej tak mi zasugerował znajomy bardzo dobry mechanik... i prawdopodobnie zaryzykuję i oddam auto do czyszczenia tych że przepustnic choć z tego co się dowiedziałem przepustnica po jednym już czyszczeniu nie nadaje się do kolejnego no i wtdy trzeba niestety kupić nową

koszt nowej to około 600-700 zł *

chińskie zamienniki podobno w okolicach 300zł *

*ceny przybliżone nie sprawdzone w 100%


Gdy nie wiedziałem co to internet nie miałem pojęcia ilu na świecie jest idiotów...

Mój jest [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2629808#2629808]tutaj[/url] :D:D:D

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt sty 16, 2009 16:35

Kary pisze:przepustnica po jednym już czyszczeniu nie nadaje się do kolejnego no i wtdy trzeba niestety kupić nową
kto ci takich głupot nagadał?? Ja jutro biorę się za czyszczenie przepustnicy w 1.6 AEE w skodzie.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pt sty 16, 2009 17:01

no wlasnie wiem ale ja przepustnice czyscilem po czym musialem ja wyjac z auta i chyba przez to mi sie komp rozwalil ale po podpieciu do vaga juz jest ustawione wszystko ok

z przepustnica jesli chodzi o obroty nierowne to wtedy jest zabrudzona...ale u mnie auto jak odpale zimne przerywa jak przyspieszam a jak temp wzrosnie troche to przestaje i jedzie ok...dziwne bo chyba prawie nie do wykrycia , bynajmniej ja juz nie mam pomyslow i zaden mechanik u ktorego bylem...


hmm.....

Awatar użytkownika
Kary
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:13
Lokalizacja: Pajęczno

Post autor: Kary » pt sty 16, 2009 17:28

prezesso pisze:
Kary pisze:przepustnica po jednym już czyszczeniu nie nadaje się do kolejnego no i wtdy trzeba niestety kupić nową
kto ci takich głupot nagadał?? Ja jutro biorę się za czyszczenie przepustnicy w 1.6 AEE w skodzie.
nie będę się sprzeczał że to nie głupoty, po prostu tak słyszałem że tak jest no i na tym oparłem swoją wypowiedź, nie wiesz może ile kosztuje takie czyszczenie?


Gdy nie wiedziałem co to internet nie miałem pojęcia ilu na świecie jest idiotów...

Mój jest [url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2629808#2629808]tutaj[/url] :D:D:D

Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pt sty 16, 2009 18:26

czyszczenie nie jest ciezkie wystarczy odpiac wtyczke i odkrecic 4 sruby imbusowe dobra szmatka i rozpuszczalnik czy jakis taki specyfik i do roboty, byle NIE DRAPAĆ NIGDZIE bo moga byc pozniej problemy z wolnymi obrotami moj kumpel to juz przerobil hehe takze nie polecam skrobania trzeba cierpliwie czyscic wszystko, nie wiem czemu jak ja odpialem kabel od przepustnicy i akumulator na jakis czas to mi sie komp popierdzielil i trzeba bylo na vaga jechac wgrac ustawienia POzdro


hmm.....

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » ndz sty 18, 2009 15:57

no i po czyszczeniu lipa.... tak samo jest, nawet po przejechaniu 200 km i kilkukrotnym odpalaniu auta i czekania, aż do włączenia wentylatora... ale zauważyłem, że porobiły się jakieś wżery w gardzieli przepustnicy i jest też minimalna szczelina między przepustnicą a ścianką przy zamkniętej przepustnicy. Czyli tylko VAG? Czy może jeszcze przepustnicę wymieniać??


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Juras20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 24, 2006 13:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Juras20 » pn sty 19, 2009 12:22

apropo mojego szarpania na zimnym silniku wymienilem swiece na nowe i jest OK.

a jesli chodzi o twoja przepustnice to ja stawiam na te wzery przez ktore ciagnie lewe powietrze i faluja obroty bo nie moze sie ustatkowac, ale dla pewnosci jak masz dostep do przepustnicy jakiejs to zamien na chwile i odpal sprawdz czy chodzi bo przepustnica to nie maly wydatek ja kupilem do swojego mk3 AEE uzywana za okolo 300 zł i nawet jezdzi...takze uwazaj na wydatki zebys nie wymienil czegos co jest dobre, jak dla mnie nie zaszkodzi sie wpiac do vaga ale sprawdz te wzery pozdro

[ Dodano: 20 Sty 2009 13:03 ]
no i panowie NADAL mi 1,6 AEE przerywa jak jest zimny rano odpalam i niestety tak jakby brakowalo czasami iskry.........wymienilem : kable , kopulke,palec,swiece,cewke(bo ostatnio sie przepalila) filtr powietrza, no i nie mam juz zielonego pojecia co moze mu dolegac wiec chyba bedzie trzeba uzyc alllegro i papa bo mam juz dosc wydawania kasy na niego :/

[ Dodano: 20 Sty 2009 13:05 ]
i jeszcze dodam ze jak jade w granicach 40-50 km/h to temp utrzymuje sie na 85-90 stopni a jak jade juz np autostrada miedzy 100-130 to temp spada do 70 stopni dodam ze to wszystko dzieje sie przy temp zewnetrznej okolo 5 st...

[ Dodano: 24 Sty 2009 13:25 ]
Panowie usterka zlokalizowana, winne byly NOWE KABLE WN ktore mialy przebicie na 1 swiecy i tuz przy cewce...no coz...troche kasy poszlo w atmosfere...:( ale ciesze sie ze to znalazlem. Pozdro dla wszystkich i dzieki za wszelkie podpowiedzi.


hmm.....

Awatar użytkownika
TomiTT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: czw lip 12, 2007 19:13
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Post autor: TomiTT » pn mar 02, 2009 19:03

mam ten sam problem co ty.. jak jest zimny to przy przyspieszaniu czuć poszarpywanie i ciężko wchodzi na obroty.. nie wiem czy wymienić właśnie kable ? czy to pomoże? bo jak się trochę nagrzeje to już nie szarpie.. wymienione : świece, palec, kopułka ... błędów na kompie brak


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=147731
[b]Moja perełka nowe zmiany str 2[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 366 gości