[1,8i RP] Mały problem z tulejkami rozrusznika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[1,8i RP] Mały problem z tulejkami rozrusznika

Post autor: Monsteer » wt sty 13, 2009 01:05

Witajcie

Postanowiłem zregenerować swój rozrusznik który od dłuższego czasu "rzęził" przy starcie silnika, rozebrałem więc go na czynniki pierwsze i tak jak przypuszczałem luzy na tulejkach dość spore a ze szczotek prawie nic nie zostało. Ruszyłem więc do sklepu po nowe ale co się okazało wszystko co mi proponowano było bardzo zbliżone wymiarami do moich starych tulejek i w związku z tym takie same luzy ( na środkowej tulejce 0,3mm przy szczotkotrzymaczu 0,1mm) Trzeba będzie takie chyba dotoczyć bo zjeździłem kilkanaście sklepów i nic. Problem w tym, że nie mam żadnego znajomego tokarza itp. Szukałem w necie ale z mizernym skutkiem. Stąd pytanie czy nie znalazł by się ktoś kto mógłby mi dotoczyć takie tulejki? Zależ mi również na odpowiednim materiale (chyba to jest brąz spiekany) a nie na byle czym spod ręki... Może macie namiary na jakiś sklep z takimi nietypowymi rzeczami?
Serdeczne dzięki za każdą pomoc.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 13, 2009 06:26

Monsteer, podjedź do nich, mają sporo rzeczy do rozruszników i latków.
http://www.bendiks.krakow.pl/kontakt.shtml
Ostatnio zmieniony wt sty 13, 2009 06:26 przez bodzio_j, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » wt sty 13, 2009 12:31

Ruszyłem więc do sklepu po nowe ale co się okazało wszystko co mi proponowano było bardzo zbliżone wymiarami do moich starych tulejek i w związku z tym takie same luzy
Gdy wprasujesz tulejkę w obudowę to wymiar wewnętrzny sie zmniejszy. Wczoraj to robiłem :grin: też nowe miały luz na osi, po wprasowaniu jest idealnie :bigok:



Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » wt sty 13, 2009 13:18

bodzio_j byłem w Bendiksie bo mnie odsyłali w kilku sklepach właśnie tam i Pani która tam pracowała pokazała mi tylko te typowe tulejki gdzie mieli wszędzie. Zero chęci żeby znaleźć jakiś inny zamiennik, żeby coś dobrać. Tylko te tulejki i koniec... "jak Pan chce" :otepienie: Ogólnie to jakbym przeszkadzał.

krzycho85 Zgadza się, że średnica troszkę zmaleje ale czy o 0,3mm ??? Kurcze chyba nie za bardzo. W każdym bądź razie jeżeli nic nie "dorobię" to na pewno wrzucę nowe. I tak powinno być lepiej ale wolałbym żeby było tak jak BOSCH przykazał :grin:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt sty 13, 2009 16:09

Monsteer pisze:Zgadza się, że średnica troszkę zmaleje ale czy o 0,3mm
Jeśli nie 0,3 a tylko 0.2 to jakiś luz przecież musi być.
A z tym bendixem to mnie zaskoczyłeś, robiłem tam rozrusznik, było wsio ok



Awatar użytkownika
Dyziu14021991
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: czw lis 22, 2007 18:38
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: Dyziu14021991 » wt sty 13, 2009 17:04

Ja byłem ostatnio w Inter Carsie najpierw mnie sie zapytali czy mam system Valeo czy Bosch jak Bosch to latwiej a jak Valeo to troche lipa ale powiedzieli ze moga zamowic takie tam mozesz sie zapytac jak masz dostep albo np. w sklepach rolniczych u mnie np. w Agromie zaopatrzaja sie w tuleje do rozrusznikow


RAJEK


[img]http://images30.fotosik.pl/156/d42d884289b89218.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Monsteer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pn mar 13, 2006 16:59
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Monsteer » czw sty 29, 2009 21:17

Dałem sobie spokój z poszukiwaniami innych tulejek i w końcu poskładałem na tych standardowych. Oczywiście nowy szczotkotrzymacz, wszystko wymyłem ładnie, nasmarowałem i nawet obudowę stojana pomalowałem :grin: . Złożyłem do kupy, przykręciłem do auta i chodzi jak lalunia :bigok: . Ale luz promieniowy na wirniku dalej jest. Ogólnie temat uważam za zamknięty.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 439 gości