sypie sie skrzynia???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

sypie sie skrzynia???

Post autor: pietka_86 » ndz sty 11, 2009 22:48

witam dzis zauwazylem problem z moja skrzynia...
mianowicie na wszystkich biegach slychac lekkie szumienie,taki lekki szmer jak dodaje gazu...a na 2 biegu slychac doslownie tak jak by gwizd...nie wiem co sie stalo,obawiam sie ze skrzynia mi pada...to jest 4 biegowa.nie wiem co mam zrobic,czy moge z tym jezdzic czy lepiej sprawdzic to jakoc ale jak...pewno odkrecic skrzynie...
pomozcie prosze...



Awatar użytkownika
Damilio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 22:27
Lokalizacja: Biernów k/Połczyna Zdroju
Kontakt:

Post autor: Damilio » ndz sty 11, 2009 22:57

Być może, że kończy Ci się łożysko na wałku atakującym. Sprawdzisz to jedynie rozbierając skrzynię. Na Twoim miejscu jeździł bym tak dopóki to nie będzie groźnie brzmieć. skrzynię 4-biegową kupisz na szrocie za 200-300 zł albo i nawet taniej więc wydaje mi się, że nie warto tej naprawiać ale to jest moje zdanie :bajer:


Oprócz kobiet i VW nic więcej mi nie trzeba:)))

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » ndz sty 11, 2009 23:02

ale pisze ze na 2 biegu gwizda dosc glosno...czym wiecej gazu dodaje tym glosniej to tak jak by szum polaczony z gwizdem,cos taki dzwiek jak by sie wlaczala turbina w dieslu tylko ze dwa razy glosniej...



Awatar użytkownika
Damilio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 22:27
Lokalizacja: Biernów k/Połczyna Zdroju
Kontakt:

Post autor: Damilio » pn sty 12, 2009 00:18

a sprawdziłeś czy skrzynia nie ma przecieków? poziom oleju w skrzyni? słyszałem ze te skrzynie 4-biegowe są bezobsługowe ale warto to sprawdzić. Najlepiej udaj się do punktu wymiany olejów i zapytaj czy serwisują tez płyny w skrzyniach biegów. Jeśli tak to niech sprawdzą Ci poziom oleju i ewentualnie wymienią. Tylko nie lej pierwszego lepszego oleju przekładniowego bo będziesz w zimę biegi dwoma rękoma zmieniał :jezor: najlepiej jakiś semisynthetic do skrzyń. Jeśli to nie pomoże to radzę rozejrzeć się za inną skrzynią bo na 90% to któreś z łożysk tak daje. Niedawno w fordzie courier wymieniałem łożyska w skrzyni i za same łożyska zapłaciłem ponad 600 zł a z wymianą zapłaciłem ponad 1000 zł... Chyba, że chcesz się bawić w rozbieranie skrzyni i oglądanie każdego elementu :helm:


Oprócz kobiet i VW nic więcej mi nie trzeba:)))

pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pn sty 12, 2009 18:22

no chyba nie jest za dobrze...mam eyciek i to spory,nie sprawdzalem poziomu oleju w skrzyni ale postal dwie minuty na rozgrzanym silniku i juz kapalo a dokladnie w tym miejscu gdzie laczy sie silkik ze skrzynia...no to nie za ciekawie...doradzcie i pomozcie prosze co robic...



Awatar użytkownika
stelmik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2008 18:09
Lokalizacja: dęblin
Kontakt:

Post autor: stelmik » pn sty 12, 2009 18:34

uszczelniacz wałka sprzęgłowego ,wymień i po kłopocie ,a jak mało oleju to gwiżdże , musisz skrzynie wyjąć ,uszczelniacz to grosze



pietka_86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr gru 31, 2008 17:05
Lokalizacja: jasło

Post autor: pietka_86 » pn sty 12, 2009 19:01

obudowa od mechanizmu roznicowego????????jaki moze byc powod tego ze pekla obudowa mechanizmu roznicowego.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości