Tuleje tylnej belki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ARES30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 18:00
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Tuleje tylnej belki

Post autor: ARES30 » pt sty 09, 2009 09:08

Witam
Nie mogę się dopatrzeć podobnego tematu więc piszę. A mianowicie czy jest jakiś sposób na wymianę tylnych tulei bez wizyty w serwisie. Zakupiłem tuleje i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Jeśli ktoś wymieniał i ma jakieś zalecenia to za wszyskie bardzo dziękuję.
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2009 11:45 przez ARES30, łącznie zmieniany 1 raz.



Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » pt sty 09, 2009 09:46

Witam też się borykałem z tym problemem. Oddałem samochód do znajomego mechanika. W jednych autkach wychodzą lekko w innych ciężko, poza tym musisz opuścić całą belkę i mieć specjalny (dorobiony) ściągacz bo inaczej nie wymienisz ich (jak wyciągniesz gumę to zostaną stare zapieczone tuleje metalowe, a do tego jeszcze wcisnąć). Jeśli masz dużo czasu, cierpliwości, kanał (chodź nie zawsze) i chcesz sie zabrać w celach hobbystycznych to polecam. Osobiście uważam, że lepiej oddać autko do warsztatu. Po pierwsze mają tam narzędzia, nie będzie to pierwsze autko z tym problemem i w zasadzie robią to na pamięć. Odżałować te parę złotych i mieć spokój.
Pozdrawiam...


Soldier_Marine

Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » pt sty 09, 2009 10:19

Belki nie trzeba całkiem odkręcać, wystarczy opuścić na śrubach.... Pomimo tego trzeba odkręcić przewody hamulcowe bo inaczej nie opuścisz belki....

Na priv wysyłam Tobie materiał, z którego ja korzystałem....

P.S. Wiesz, drugi raz sam bym się za to nie zabrał.. :)


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
Cinek
_
_
Posty: 1738
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:52
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Cinek » pt sty 09, 2009 10:35

takie rzeczy sie pisze na technicznym :panna: bo z dieslem że niby co to ma wspólnego więcej jak z benzyną ?


viewtopic.php?f=86&t=432970 końca nie ma nigdy...

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pt sty 09, 2009 10:45

Soldier_M pisze:W jednych autkach wychodzą lekko w innych ciężko, poza tym musisz opuścić całą belkę i mieć specjalny (dorobiony) ściągacz bo inaczej nie wymienisz ich (jak wyciągniesz gumę to zostaną stare zapieczone tuleje metalowe, a do tego jeszcze wcisnąć)
JAK SIĘ NIE ZNASZ I Z TYM NIE ROBIŁEŚ TO NIE WYPISUJ BREDNI NA FORUM :green_fuck:
ARES30 pisze:Witam
Nie mogę się dopatrzeć podobnego tematu więc piszę.
jest dużo na ten temat pisane i nie w jednym poście szukać szukać

Poczytaj sobie
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142548


Wymiana jest banalnie prosta jak ktoś ma chęci i trochę zdolności manualnych to da radę.
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2009 10:50 przez hudy21, łącznie zmieniany 2 razy.



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Post autor: zyggy » pt sty 09, 2009 11:07

Sorry, za brak wiedzy na temat różnicy tych tulei w mk3 i mk4 Ja wymieniałem tuleje belki w moim mk3 w poniedziałek. jak koledzy napisali rozpiąć przewody hamulcowe, poluzować z zaczepów kable z ABS i linki ręcznego, podnieść tył auta (w przypadku kanału) odkręcić belkę. Wybić stare tuleje, papierem ściernym wyczyścić gniazda tulei, wprasować nowe. Co do wprasowania, to mieliśmy dorobiony fajowy przyrząd, dobrze pasujący do nowych tulei (dokładnie to, do tej zewnętrznej części), troszkę posmarowane olejem lub smarem i poszło w trzy godzinki. Odpowietrzyć układ hamulcowy i po sprawie. Aha śruby trzymające belkę skręcamy po opuszczeniu auta na koła i obciążeniu bagażnika (pobujaniu się na nim :grin: ). To chyba tyle, sprawa prosta, ale wymaga troszkę siły i sprytu.

pzdr
zyggy (Golfa III TDI Special - sprzedam)


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 09, 2009 11:50




Soldier_M
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:26
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Soldier_M » pt sty 09, 2009 13:34

Przecież napisałem :"jeśli masz dużo czasu, cierpliwości, kanał (chodź nie zawsze) i chcesz sie zabrać w celach hobbystycznych to polecam"


Soldier_Marine

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 474 gości