Wyciek oleju z silnika.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamil_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 02, 2006 23:41
Lokalizacja: Bytom

Wyciek oleju z silnika.

Post autor: kamil_p » pn sty 05, 2009 15:45

Witam!

Mam problem z wyciekiem oleju w moim golfie. Uszczelka pod głowicą jest raczej ok ponieważ płynu nie ubywa ani nie miesza się on z olejem. Cały blok od strony rozrządu jak i z tyłu silnika jest upaćkany z oleju tak że trochę go już ubyło. (jak sprawdzałem bagnet był trochę zamoczony w oleju) Tak więc stawiam na uszczelniacz wału (koszt około 5-10 zł) i chciałbym to sam wymienić tylko nie wiem jak to zrobić i czy jest sens w ogole się za to samemu brać ewentualnie jakie są koszty u mechanika z wymianą uszczelniacza? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Zapomniałem dodać, że auto ma przejechane 150 tyś. (ok 10 tyś. na gazie)
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 15:50 przez kamil_p, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » pn sty 05, 2009 15:51

jeżeli wyciek pojawił sie po ochłodzeniu na dworze a auto stoi pod chmurką i jeździsz na krótkich odcinkach to pewnie odma ci zamarzła i to przez nią wywaliło olej


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
kamil_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 02, 2006 23:41
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kamil_p » pn sty 05, 2009 15:56

T.O.B.I. dokładnie auto stoi na dworze i robię nim kilka kilometrów dziennie. Jak mam sprawdzić gdzie jest walnięta ta odma?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » pn sty 05, 2009 15:57

Ile tego oleju uciekło pod samochód? Może odma Ci zamarzła i poszło bagnetem, albo wysadziło symering?



Awatar użytkownika
kamil_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 02, 2006 23:41
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kamil_p » pn sty 05, 2009 16:03

zawsze mam około 3/4 a teraz przed dolaniem miałem lekko umoczony bagnet. Przypomniało mi się, że kiedyś jak zjeżdżałem z krawężnika to uderzyłem miską o niego ale jak wszedłem do kanału to olej jakby z góry leciał. (było to jakis miesiąc temu ale wtedy nie było mrozów i nie miałem problemów)

[ Dodano: 05 Sty 2009 20:47 ]
wyczyściłem odmę trochę oleju się zebrało w pokrywie filtra i olej dalej skądś kapie ale za bardzo nie widać skąd jutro chyba będzie czekać mnie wizyta u mechaniora.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt sty 06, 2009 10:39

wyczyść silnik benzyną i odpal na chwile obserwując gdzie wycieka, odmę powinno sie całą przeczyścić czyli wężyki i puszkę nad skrzynią korbową (jest z tyłu silnika)


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » wt sty 06, 2009 10:49

to na bank jest odma, u mechanika już 3 takich ma u siebie, w odmie zbiera się woda i olej i to zamarza i wysadza olej wszystkim czym może. ja bym pojechał do dobrego mechanika, przeczyści odme doleje oleju i bedzie luks :bajer:



Awatar użytkownika
kamil_p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 02, 2006 23:41
Lokalizacja: Bytom

Post autor: kamil_p » wt sty 06, 2009 12:02

wczoraj zdjąłem cała pokrywę od filtra i tak odpaliłem samochód. Z odmy ładnie leciała para czyli tak jakby była drożna. A olej dalej wycieka po kropelce jakby z tyłu pod kolektorem ale dokładnie nie udało mi się zlokalizować wycieku. Od wczoraj jak sprawdzałem bagnet to nie zauważyłem ubytku ale na śniegu już było widać plamę.

PiotrTDI masz jakiś patent na czyszczenie tej odmy w garażowych warunkach? Próbowałem ściągnąć cały ten wąż ale siedzi na takim plastiku i bałem się, że to urwę takie to delikatne mi się wydawało. Czytałem na forum, że z gościa za czyszczenie odmy mechanik chciał zedrzeć 150zł troche mi sie nie uśmiecha tyle wydawać. Pozdrawiam.

[ Dodano: 08 Sty 2009 13:12 ]
Witam odkręciłem odmę, wyczyściłem ją benzyną ekstrakcyjną, przepłukałem ten wąż, który dochodzi do strumienicy było tam sporo syfu. Zakręciłem wszystko w odwrotnej kolejności i olej dalej skądś kapie ;/ Niestety nie wiem skąd jest wyciek. Teraz pytanie czy te cieknięcie oleju ustąpi za kilka dni jak przegonie auto? Czy jestem skazany na warsztat? ;/

[ Dodano: 08 Sty 2009 13:17 ]
Dodam jeszcze, że nie myłem silnika może z niego trochę jeszcze kapać. Zobaczymy za kilka dni jazdy jak się będzie zachowywał.

[ Dodano: 10 Sty 2009 14:13 ]
Witam okazało się, że padł mi czujnik ciśnienia oleju i cały czas z niego kapał olej (koszt 11,50 zł) teraz jest już sucho i nic nie kapie. Widocznie został uszkodzony gdy zasyfiona była odma. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 14:23 przez kamil_p, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 452 gości