Rozpoznanie silnika MkII

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zeman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Rozpoznanie silnika MkII

Post autor: Zeman » ndz gru 04, 2005 16:39

Witam

Kupiłem ostatnio golfa MkII 1.6. Wszystko ok ale przejrzałem ostatnio tabele oznaczeń silnika VW żeby się dowiedzieć jakie mam zasilanie, typ silnika, gaźnik, itp. Wg numerów silnika które mam a które są także na dowodzie i książce pojaxdu jest to RP. Ale wszędzie też pisze że to golf 1.6, a wg tabeli wychodzi że 1.8. Niby ma być gaźnikowy, bez wtrysku ale w podszybiu z prawej strony patrząc od przodu mam jakiś moduł, komputer. Z kolei nie wygląda na 1.8 i jest za słaby na to. Jak najszybciej się zorientować co i jak?? Jaki mam silnik?? I dlaczego w papierach jest RP i 1.6, a w tabeli jest RP jako 1.8? No i ten moduł?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 04, 2005 17:13

no walnij może foto silnika, a ten numer mam nadzieje odczytałeś z bloku silnika a nia tylko papierów?
a może masz RF.. ale odczytaj najpierw numer z bloku



Awatar użytkownika
ceasar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: sob gru 03, 2005 15:32
Lokalizacja: WWL

Post autor: ceasar » ndz gru 04, 2005 18:11

Silniki 1,6 i 1,8 w Golfie II wyglądają jednakowo oba mogą mieć komputer w podszybiu. Zdjęcie pomoże w określeniu zasilania czy wtrysk czy gaźnik.


VW Golf IV 1.9 TDI AHF Highline Obrazek
VW Golf MK1 Carbio

Zeman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zeman » ndz gru 04, 2005 18:39

Musze skombinować aparat i wrzuce fotke. Numery były sprawdzane przy kupnie, ok. Ale w takim razie jak w dowodzie może figurować 1.6 i RP razem? Może poszukam na razie jakiś fotek na necie i pokaże dopóki nie sfoce swojego, albo postaram się opisać



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 04, 2005 18:47

Zeman pisze: Ale w takim razie jak w dowodzie może figurować 1.6 i RP razem?
papier wszystko zniesie (wiem coś o tym bo mialem właśnie w papierach walnięte numery silnika)



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » ndz gru 04, 2005 22:17

Na zdjęciu jest mój 1,8 RP na gazie. Możesz porównać.

Oznaczenie silnika powinno być też na nalepce na pasie tylnym od środka w bagażniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz gru 04, 2005 23:31 przez jusci, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro!

fibolek

Post autor: fibolek » ndz gru 04, 2005 22:36

Może ktoś tak walnął bo włożył do 1.6 osprzęt z RP-ka.Czyli wtrysk.Chociaz prędzej masz 1.6 na elektronicznym gaźniku.Popatrz też na obudowę filtra powietrza i zasugerój się fotami ceasar-a. Pozdro fibolek



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 04, 2005 22:45

fibolek pisze:Może ktoś tak walnął bo włożył do 1.6 osprzęt z RP-ka.Czyli wtrysk.Chociaz prędzej masz 1.6 na elektronicznym gaźniku.Popatrz też na obudowę filtra powietrza i zasugerój się fotami ceasar-a. Pozdro fibolek
ale to są zdjęcia silnika jusci a nie tego nad którym się zastanawiamy (jusci ma chyba wszystko OK z silnikiem tylko dał poglądowe fotki dla porównania)



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » ndz gru 04, 2005 22:53

ja tez zrobie fotki i pomozecie okreslic co dokladnie mam? tylko jak wrzucic tu fotki - pliki do pobrania? bo nie robilem tego nigdy...


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz gru 04, 2005 23:01

DmX_81 pisze:ja tez zrobie fotki i pomozecie okreslic co dokladnie mam? tylko jak wrzucic tu fotki - pliki do pobrania? bo nie robilem tego nigdy...
jak piszesz odpowiedź to na dole strony jest nazwa załącznika - naciskasz wybierz no i szukasz i zatwierdzasz a potem naciskasz dodaj załącznik



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » ndz gru 04, 2005 23:03

aaa dzieki:) jutro sie pobawie w fotki, mam nadzieje ze znajda sie chetni opisac moj silniczek:)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » ndz gru 04, 2005 23:33

Adamtd pisze:jusci ma chyba wszystko OK z silnikiem tylko dał poglądowe fotki dla porównania
No właśnie



Zeman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 14:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zeman » pn gru 05, 2005 00:25

Dzięki jusci za fotki. Napewno nie jest to ten. Nad gaźnikiem mam płaską przykrywke plastikową, od niej tak samo odchodzi wąż od powietrza który w ciągu swego biegu ma czujnik bądź przepływomierz ale nie kończy się on plastikowym pudłem jak u Ciebie po lewej (filtr), lecz po prostu ujście rury jest niedaleko reflektora (wlot powietrza). Do gaźnika dochodzą 2 wiązki z wtyczkami na zatrzaski ale od lewej strony patrząc od przodu. Przy włączaniu lub chwile jeszcze po wyłączeniu zapłonu słychać dziwny dźwięk właśnie stamtąd. Mniemam iż byc może jest tam jakiś elektrozawór lub coś takiego co niestety musze wymienić. Dźwięk przypomina wywalony już przekaźnik który nadaje się do wymiany. Inna hipoteza to pompka paliwa ale tu mniemam iz ta znajduje się w baku. Poza tym w miejscu gdzie masz pudło od filtra powietrza mam blache, w niej otwór w którym znajduje się walec wielkości aparatu zapłonowego lub cewki a do którego dochodzą 3 przewody przeźroczyste ( nie wiem jeszcze czy paliwowe czy z powietrzem). Dziś była niedziela, poza tym ciemno już było. Jutro przyjrze się dokładnie numerom, poszukam na obudowie paska i w bagażniku, poza tym przyjrze się dokładnie tym przewodom. Przed świętami i tak pojade do warsztatu wymieniać pasek i pare rzeczy przy okazji sprawdzić to będe wiedzieć co to za silnik ( mam nadzieje) ale dziś akurat przeglądałem te tabele by dowiedzieć się jakie mam zasilenie i się zdziwiłem. Samochód ma 3 właściciela w PL, książka była wydana 4 lata temu i tam już pisze golf 1.6 i numery RP. Dzięki, jak zrobie foty to wrzuce, pozdrawiam



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pn gru 05, 2005 21:43

Jeżeli masz coś takiego jak na zdjęciu poniżej to jest to 1,6 PN na gaźniku 2EE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


pozdro!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości