Czy wymieniać amorki razem ze sprężynami?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czy wymieniać amorki razem ze sprężynami?

Post autor: Pablitto » sob sty 03, 2009 00:26

Witam, mam seryjne zawieszenie w swojej borze. Autkiem dość mocno buja, i jakby coś stukało w zawieszeniu. Do tego osłony amorków dawno się posypały. Na szarpakach tył był na ok. 65%. Znajoma mająca mk3 a jadąc u mnie z tyły, pytała czy mam dokręcone koła :-) Autka obniżać nie chce, i tak na naszych drogach jest seryjnie za niskie..
I pytanko - czy wystarczy wymienić same amorki czy też trzeba sprężyny? Nie znam się kompletnie na tym, czy one też ulegają takiemu samemu zużyciu co amorki, czy jeździć dopóki wysokość trzymają? Jakie amorki wkładać? Wiem że znaczącymi producentami są KYB, Bilstein, Sachs. Jakieś rady co do modeli? Nie stać mnie na super zabawki, utwardzać auta też nie chce jakoś specjalnie, ma po prostu dobrze trzymać się drogi, teraz powyżej 130km/h zaczyna się robić niebezpiecznie..



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob sty 03, 2009 00:29

same amory poco sprezyny,
Pablitto pisze:KYB
ja te polecam,choc tez na kagerach czy jak sie to pisze z tylu jezdze i sa spoko.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Czy wymieniać amorki razem ze sprężynami?

Post autor: PinkFloyd » sob sty 03, 2009 00:34

Pablitto pisze:Witam, mam seryjne zawieszenie w swojej borze. Autkiem dość mocno buja, i jakby coś stukało w zawieszeniu. Do tego osłony amorków dawno się posypały. Na szarpakach tył był na ok. 65%. Znajoma mająca mk3 a jadąc u mnie z tyły, pytała czy mam dokręcone koła :-) Autka obniżać nie chce, i tak na naszych drogach jest seryjnie za niskie..
I pytanko - czy wystarczy wymienić same amorki czy też trzeba sprężyny? Nie znam się kompletnie na tym, czy one też ulegają takiemu samemu zużyciu co amorki, czy jeździć dopóki wysokość trzymają? Jakie amorki wkładać? Wiem że znaczącymi producentami są KYB, Bilstein, Sachs. Jakieś rady co do modeli? Nie stać mnie na super zabawki, utwardzać auta też nie chce jakoś specjalnie, ma po prostu dobrze trzymać się drogi, teraz powyżej 130km/h zaczyna się robić niebezpiecznie..
Co do stukania to warto sprawdzic tuleje tylnej beli, jak wymieniasz amory to razem z górnymi łożyskami amorów- jezeli chodzi o przód. Poza tym rozsadny stosunek ceny do jakosci to KYB, Sachs bardzo dobry ale drogi, sam pomykam na Kyb i jest ok. Co do sprezyn jak nie pekniete to bym nie ruszał.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sty 03, 2009 00:43

Pablitto pisze:Autkiem dość mocno buja, i jakby coś stukało w zawieszeniu.
nie koniecznie amortyz :bajer: moze zawias belki jest zuzyty
???? amortyzatory w zasadzie jeszcze są sprawne
ale jak wykluczysz zawias tyln belki zakup amory wraz z osłoną i odbojem
jak bedzie nisko wymień i spręzyny



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » sob sty 03, 2009 03:16

Podlacze sie do tematu...

A jakie polecacie amortyzatory - gazowe czy olejowe ?
Czym dokladnie sie roznia ? Wytrzymaloscia ? Lepszym/gorszym tlumieniem ? Czy moze jeszcze czyms innym ?

Pozdrawiam


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob sty 03, 2009 11:42

Demoniq pisze:A jakie polecacie amortyzatory - gazowe czy olejowe ?
wystarczy wpisać w szukajkę
http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 417 gości