Autko gaśnie po kilku kilometrach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trucker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 02, 2009 12:40
Lokalizacja: Siedlce

Autko gaśnie po kilku kilometrach

Post autor: trucker » pt sty 02, 2009 12:47

Witam. Mam mały problem z moim MK3. Mianowicie po przejechaniu kilku km auto gaśnie, zupełnie jakby zabrakło iskry i nie daje się odpalić przez 10 min. Następnie trochę popracuje i znów to samo. Te same obiawy ma na gazie jak i na benzynie. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » pt sty 02, 2009 15:40

napisz cos wiecej bo trudno ci pomoc. jak ci zgasnie to zobacz czego nie ma ,iskry benzyny. zobacz jaka temperatura wody oleju jak masz mfa



robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Post autor: robert14-83 » pt sty 02, 2009 15:46

Sądzę że po przejechaniu tych kilku kilometrów autko na tyle się rozgrzeje że traci iskrę. Problem tkwi w czujniku Halla(gdy jest wadliwy lub nadchodzi jego koniec to po rozgrzaniu samochodu nie ma iskry). Zwykle po około 10-15 min samochód znowu może odpalić aż do następnego przymusowego postoju. Nie twierdzę że to na 100% ten czujnik ale mnie na to wygląda.



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » pt sty 02, 2009 16:06

Jeśli po zgaśnięciu nie masz iskry, to proponuje najpierw sprawdzić prekażnik nr.30. Jest to przekażnik od sterowania silnikiem. koszt ok 25 zł.


Zapraszamy http://cb-pomorze.pl/viewtopic.php?t=32#top

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pt sty 02, 2009 16:08

czujnik halla na 99%


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

greg

Post autor: greg » pt sty 02, 2009 18:39

u znajomej przyczyną byłą pęknięta cewka która po nagrzaniu dawała iskry - jak w nocy zaczyna gasnąć maska do góry i zobacz czy nie iskrzy - jeśli nie iskrzy to szukasz innej przyczyny - choćby Halla



Awatar użytkownika
d-Eminencja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 31, 2008 16:18
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: d-Eminencja » pt sty 02, 2009 20:32

a ja obstawiam czujnik połozenia wału. Sama mam podobny problem. Jutro odbieram czujnik i zobaczymy czy wszystko wróci do normy


[img]http://bora7.w.interii.pl/wv.jpg[/img]

trucker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 02, 2009 12:40
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: trucker » pt sty 02, 2009 21:25

Szanowni Państwo autko wylądowało na komputerze. Wyskoczył walnięty czujnik Halla, jakiś błąd prędkościomierza i coś jeszcze. Czujnik wymieniony, błędy skasowane, autko popracowało kilka minut na kanale i zgasło. Nocleg zapewniony w warsztacie. Elektryk potrzymał się za głowę i zapowiedział prucie instalacji. :okej: Wyrok zapadnie jutro.



Jurak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lut 15, 2005 14:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jurak » pt sty 02, 2009 22:06

Miałem podobny problem jakis czas temu autko po odpaleniu przejeżdżało ok 1km i gasło po odczekaniu ok 15 min mozna było zapalić i jechać dalej. Któregoś razu po odstaniu juz nie odpalił. Po zaprowadzeniu golfika do mechanika okazało sie że był skopany aparat zapłonowy - sa tam podobno jakieś ciężarki które były podobno poskręcane - koszt naprawy nie był wielki gdyz mechanikowi udało sie naprawić stary aparat. Od tamtej pory jeżdżę juz ponad 2 lata i nic sie z autkiem nie dzieje.

MKII 1,3i NZ



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt sty 02, 2009 22:38

trucker pisze: Wyskoczył walnięty czujnik Halla,
podczs odczytu silnik pracował,czy tylko włączony zapłon?,bo jak tylko wł.zapłon to zawsze pokaże ,że czujnik halla uszkodzony,po odpaleniu błąd samoczynnie znika.



trucker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt sty 02, 2009 12:40
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: trucker » sob sty 03, 2009 08:39

edzio pisze:
trucker pisze: Wyskoczył walnięty czujnik Halla,
podczs odczytu silnik pracował,czy tylko włączony zapłon?,bo jak tylko wł.zapłon to zawsze pokaże ,że czujnik halla uszkodzony,po odpaleniu błąd samoczynnie znika.
Silnik nie pracował bo nie dał się uruchomić. Ale ciekawe jest to co napisałeś. Polecę podłączyć go jeszcze raz i zobaczymy co wyjdzie.



jendrej83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: czw gru 25, 2008 15:03
Lokalizacja: .....

Post autor: jendrej83 » sob sty 03, 2009 09:19

ja kupilem auto 4-miesiace temu i podobny mialem objaw,przejechalem kilka kilometrow i samochod mi gasł.Probowalem go ponownie odrazu odpalic krecił ale nie zaskoczył po dłuszej chwili jak go ponownie probowałem odpalic to wtedy odpalił co sie okazało czujnik halla był walniety koszt koło(170)zł najlepiej jak ci zgasnie to sprawdz sobie czy masz iskre ale na bank to czujnik halla.Pozdrawiam jak cos to daj znac co to było

[ Dodano: 03 Sty 2009 08:23 ]
jezeli nie okaze ci sie ze to jest czujnik halla,to proponuje wymiane aparatu zapłonowego razem z palcem to nie jest duzy koszt ale bedziesz mial spokoj na dluszy czas



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » sob sty 03, 2009 10:45

trucker pisze:
Silnik nie pracował bo nie dał się uruchomić. Ale ciekawe jest to co napisałeś. Polecę podłączyć go jeszcze raz i zobaczymy co wyjdzie.
Podłącz i zobacz.Jestem pewny na 100%,że tak jest .



Awatar użytkownika
d-Eminencja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr gru 31, 2008 16:18
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: d-Eminencja » sob sty 03, 2009 14:16

ja już wymieniłam i cewkę(210zł) i cały aparat zapłonu(120zł).... dalej mi gaśnie :crazy:
ostatnia mozliwość to wymiana czujnika położenia wału(160zł). Panowie jak dojść do niego?? czy konieczne jest odkręcenie filtra oleju???????


[img]http://bora7.w.interii.pl/wv.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości